Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Katoļu baznīca pārsteigta par priestera Damberga aizturēšanu

21.04.2023
Romas katoļu baznīca Latvijā līdz šim neesot saņēmusi signālus par to, ka Valsts policijas aizturētais Rīgas svētā Alberta draudzes priesteris Krišjānis Dambergs būtu bijis seksuāli vardarbīgs pret bērniem vai jauniešiem. Aizdomas par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo un garīdznieka arests esot nepatīkams pārsteigums.

Dambergs baznīcā atcelts no visiem amatiem un pienākumiem un baznīca sola sadarboties ar izmeklētājiem.

Salaspils katoļu baznīcas prāvests Ilmārs Tolstovs, kurš pilnvarots paust baznīcas viedokli, uzsvēra, ka pagaidām ar apcietināto priesteri nav izdevies sazināties. Arī baznīcā policija nav vērsusies.

"Ar mums policija nav sazinājusies. Fakts ir tāds, ka svētdien Rīgas svētā Alberta draudzes prāvests ir aizvests un arestēts. Mums ir jāievēro nulles tolerance, nedrīkst faktus slēpt. Maksimāla sadarbība, bet ir jāsaglabā miers un jālūdzas. Lūdzam, ja cilvēkiem ir kāda informācija par viņu, sazināties ar policiju, no otras puses, mēs aicinām saglabāt viņa slavu un respektēt nevainības prezumpciju," teica Tolstovs.

Jāatgādina, ka par iespējamu seksuālu vardarbību pret mazgadīgu personu Valsts policija šogad aprīlī aizturēja Romas katoļu baznīcas Rīgas Svētā Alberta draudzes prāvestu. Informācija Rīgas Sv. Alberta draudzes vietnē internetā liecina, ka tās prāvests ir Krišjānis Dambergs.

Valsts policija izmeklēšanas interesēs plašākas ziņas nesniedz. Taču policija aicina atsaukties ikvienu draudzes locekli vai baznīcas apmeklētāju, kam ir aizdomas, ka viņu bērni varētu būt cietuši saskarsmē ar priesteri. Ar policiju iespējams sazināties, zvanot pa tālruņa numuru 67829204 vai 110.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top