Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Par sievietes slepkavību meklētais vīrietis mēnešiem viņu vajājis

19.04.2023
Valsts policija jau trešo diennakti turpina meklēt 53 gadus veco Leonu Rusiņu. Viņš Jēkabpils novadā nogalinājis bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja. Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Arī sievietes kolēģes bez mitas tika terorizētas – saņēma rupjus zvanus un īsziņas. Tagad pēc kolēģes slepkavības, kamēr Rusiņš nav notverts, viņas neatstāj savus mājokļus.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Veselības inspekcija Jēkabpilī atrodas vienā ēkā. Policijas meklētais Leons Rusiņš tur parādījās, kad SPKC sāka strādāt viņa bijusī draudzene. Viņa izmisīgi centās jebkādas saites ar vīrieti saraut. Viņš sāka zvanīt un rakstīt. Simtiem reižu.

Par sievietes piedzīvoto zināja stāstīt viena no kolēģēm, kuru sargājot saglabāsim anonimitāti: "Sieviete nolēma pārtraukt attiecības ar šo vīrieti, bet viņš uzskatīja, ka negrib to. Policijai rakstījām mēs, sieviete, radi, kaimiņi. Tur ir gan dedzinātas dzīvokļa durvis, visu šo pusotru gadu kāds rakstīja. Kad pirmo reizi kā privātpersonas rakstījām, piemēroja naudas sodu par sīko huligānismu. 250 eiro. Viņu tas neuztrauca. Viņš teica, ka jau ap 5000 esot naudas sodos."

Rusiņš vajāja visas sievietes, kuras tur strādā. Zināja auto numurus un adreses.

Zvanīja un stāstīja, ko pašlaik dara viņu bērni, kurus viņš vērojot.

"Pēdējā nedēļā sāka draudēt: es atbraukšu, jums visām būs beigas. Pēdējās ziņas bija – šī sieviete bija frizētavā. Viņš viņu izsekoja un teica, ko pucējas, ka melnais maiss viņu gaida," zināja stāstīt kolēģe.

Šajā svētdienā vīrietis draudus īstenoja. Uzbruka sievietei lauku apvidū un sadūra. Tas notika viņas mammas un bērnudārza vecuma bērna acu priekšā. Pēc slepkavības Rusiņš aizbēga ar auto. Viņu neizdevās aizturēt.

"Praktiski visā valstī tika ieviesti pasākumi, ņemot vērā nozieguma saturu, raksturu un personu, ko zinām. Bet nevainagojās ar panākumiem," pastāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs.

Nu jau nogalinātā sieviete pirms tam izmantoja visas likumā noteiktās tiesības. Panāca tiesas liegumu viņai tuvoties. Vīrietis visu pārkāpa un atkal bija izsludināts meklēšanā.

"Viņam bija uzdots apmeklēt speciālu programmu vardarbības mazināšanai, kuru viņš neapmeklēja. Par to arī bija process uzsākts. Mēs domājam par instrumentiem, kādiem būtu mums jābūt, lai novērstu sērijveida draudētājus. Viņš jau nebūt nav vienīgais," atzina Arājs.

Nogalinātās darba vietā apstiprināja, ka Rusiņš terorizējis un paralizējis iestādes darbu vismaz pusgadu.

"Esam šokā par notikušo traģēdiju, izsakām visdziļāko līdzjūtību kolēģes tuviniekiem. Pēdējo sešu mēnešu laikā no konkrētās personas tika saņemti neskaitāmi rupji zvani, īsziņas un e-pasti ar dažādiem draudiem. Reizēm tie bija 1000 zvani dienā," atklāja pārstāve Ilze Arāja.

Pašlaik Veselības inspekcijas durvis ir slēgtas. Un tas ir likumsakarīgi – darbinieces baidās un strādā no mājām.

"Bailes. Jūtamies bailīgi. Es personīgi nolēmu bērnus uz skolu nelaist un ārā neiet," atklāja nogalinātās sievietes kolēģe.

Valsts policija uzsver, ka bailēm neesot pamata. Rusiņa mērķis bijis tikai bijusī partnere. "Es gribu ticēt, ka tas ir vērsts uz vienu personu," sacīja policijas pārstāvis.

Bet darbinieces, atceroties viņa izteiktos draudus, turpina baidīties. Viņām nav pārliecības, ka ir aizsargātas.

Jēkabpils bāriņtiesas vadītāja LTV apliecināja, ka nogalinātās darbinieces bērns ir drošībā, bet plašākus komentārus nesniedza.

Vīrietis izsludināts arī starptautiskā meklēšanā. Policija aicina ikvienu ziņot par viņa atrašanās vietu un nekādā gadījumā netuvoties. Policija atradusi automašīnu, ar kuru pārvietojās slepkava, – tā atrasta Ļaudonas pusē pie meža un Aiviekstes upes, tāpēc policija pieļauj iespēju, ka viņš izdarīja pašnāvību, tāpēc tiek pārmeklēts mežs un upe.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top