Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Daugavpils pašvaldība aicina ziņot par stihiskajām izgāztuvēm

05.04.2023
Iestājoties pavasarim, Komunālās saimniecības pārvalde veic stihisko izgāztuvju likvidēšanu pilsētas teritorijā. Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot Pašvaldības policijai par pilsētas teritorijā konstatētām izgāztuvēm, kā arī atgādina, ka neatļauta atkritumu izgāšana pilsētas teritorijā ir sodāma.

Katru gadu privātmāju apbūves sektoru un vasarnīcu tuvumā, kā arī netālu no atpūtas vietām Daugavpilī veidojas stihiskās izgāztuves. Vairāku gadu laikā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Komunālās saimniecības pārvalde un Pašvaldības policija ir apzinājušas visbiežāk piemēslotās vietas un regulāri veic to apsekošanu. Arī izgāztuvju likvidēšana gulstas uz pašvaldības dienestiem, kam vidēji katru gadu tiek tērēts ap 40 000,00 eiro.

Daugavpilī, Liginišķu apkaimē darbojas šķiroto atkritumu savākšanas laukums, kur iedzīvotāji bez maksas var nodot otrreizējai pārstrādei dažāda veida šķirojamos atkritumus. Reizi gadā arī vienu automašīnu riepu komplektu. Bet 50 vietās pilsētā pieejami kupolveida "zaļie zvaniņi" stikla tarai.

Komunālās saimniecības pārvalde atgādina, ka celtniecības atkritumu izvešana un nodošana gan ir maksas pakalpojums. Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Daugavpilī piedāvā SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” (AADSO), kur fiziskas un juridiskas personas var vērsties, lai izvestu celtniecības atkritumus. Maksa par tonnu – 119,39 eiro par tonnu (ieskaitot dabas resursu nodokli), bez PVN.

Daugavpils pašvaldība aicina iedzīvotājus būt godprātīgiem un atbildīgi izturēties pret apkārtējo vidi. Par piegružotām vietām pilsētā, aicinām informēt Pašvaldības policijas dežūrdaļu pa tālr. 654 21500, Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženierus, tālr. 654 76480 vai rakstot uz [email protected], norādot informāciju par piesārņotās teritorijas atrašanās vietu.

Atgādinām, ka fiziskām personām par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu pienākas naudas sods no 140 līdz 200 eiro, bet juridiskām personām - no 500 līdz 5 000 eiro, informē Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes Komunikācijas nodaļa.

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top