Otrdiena,
28.marts 2023
Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta, Александр, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Policijai bijis grūts gads: vairāk zādzību un naida noziegumu

01.03.2023
Valsts policijai pagājušais gads bijis viens no sarežģītākajiem brīvvalsts laikā, Saeimas komisijā norādīja policijas priekšnieks Armands Ruks, iepazīstinot ar pērnā gada darbības rezultātiem. Secināms, ka nedaudz pieaudzis zādzību skaits. Tāpat vairāk ir naida un dzimuma noziegumu.

Kopumā reģistrēto notikumu skaits pērn ir samazinājies, salīdzinot ar 2021. un 2020. gadu. Tostarp mazinājās narkotiku izņemšanas gadījumu skaits, noziedzīgi nodarījumi ar akcīzes precēm un ceļu satiksmes negadījumi.

Pērn kopumā ir 300 tūkstoši reģistrētu notikumu. Situācija uzlabojas, un noziedzības līmenis samazinās. Tomēr kriminālprocesu skaits salīdzinājumā ar 2021. gadu ir pieaudzis, taču tas ir mazāk nekā vairākus gadus iepriekš.

Samazinājies arī sevišķi smagu noziegumu skaits.

Tiesa, slepkavības pērn bija par vienu nogalināto vairāk nekā gadu iepriekš – nonāvēti 38 cilvēki. Pārsvarā tās ir sadzīviska rakstura slepkavības, bet trīs no tām bija pasūtījuma slepkavības. Lielākajā daļā gadījumu slepkavības ierocis bija nazis, bet sešos gadījumos – šaujamieroči, sprāgstvielas. 97% slepkavību policija ir atklājusi.

Miesas bojājumu skaits arī nedaudz ir pieaudzis. Taču būtisks pieaugums ir dzimumnoziegumu skaitā. "Diemžēl ir pieaudzis izvarošanu skaits – 116 gadījumi. Tas ir lielākais pēdējo piecu gadu griezumā. Seksuālās vardarbības gadījumu skaits ir lielākais skaits pēdējo piecu gadu griezumā. 45 gadījumos seksuāla rakstura darbības ar personu, kas nav sasniegusi 16 gadu vecumu," pastāstīja policijas priekšnieks.

Tāpat Ruks norādīja, ka, iespējams, šo noziegumu skaits pieaug, jo vienkārši sabiedrība vairāk par šiem gadījumiem runā un biežāk ziņo.

Te jāpiemin, ka gandrīz visos gadījumos upuri bija sievietes. Savukārt varmākas 86% gadījumu bija pilngadīgie un jau iepriekš saukti pie atbildības par šādiem noziegumiem. Lielākajā daļā gadījumu (84%) upuris ar varmāku ir savstarpēji pazīstami, proti, tie bija tēvi, radinieki, draugi.

Vairāk pērn bijis arī zādzību, sevišķi sīko zādzību. Policijas priekšnieks norādīja, ka parādījusies arī viltota nauda.

2022. gadā, kas iezīmējās ar Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā, Latvijā bija vērojamas naida noziegumu skaita pieaugums.

Vienlaikus Ruks atzīmēja, ka sabiedrībā valda mīts, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā tīši uzbrūk: "Ir mīts, ka ir ārkārtīgi liels uzbrukumu skaits ukraiņiem un tamlīdzīgi, kas izskan sociālajos tīklos. Tomēr tā gluži nav. Kriminālprocesos 2022. gadā kopumā iesaistīti 111 Ukrainas valsts piederīgie. 75 no tiem ir cietušie. Pamatā tie ir mantiskie noziegumi, īpašuma bojāšana, zādzības no automašīnas. Šeit ir tas stāsts, vai vienkārši zādzība no automašīnas, jo mašīnai ir Ukrainas numuri, vai vienkārši stāv soma, un zaglis-narkomāns iet garām un to nozog, izsitot logu."

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Antons 01.03.2023 16:57
Nu un kas tad to naidu kurina ja ne pasi politiki un mediji..daudziem.vienkarsiem cilvekiem naida nav ne pret vienu..protams ka ir iznemumi..bet katra tautiba ir labi un slikti cilveki...zadzibu ir daudz un tam ir eckonomisks panatojum un inflacija..bus vel trakak..tik talu esam.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Briselee oa kluso tiek apsoruestas daydzas lietinax lai cilvwku dzivi padaritu neciesamu...ja tad ar tiem dzinejiem.druz a8zluegs brauksNu Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Laikam bus janoperk ari jaunu ledusskapi kamer nepacel kosmiskas cenas.eirooas padomei nav ko darit.ka tikai domat ka ieriebt cilvekiem Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Ejiet duilles..katrai lietai savs kalposanas laiks..beigas remonts izradisies dargaks ka pati masina.Es sodien mopirku jaunu velasnasinu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top