Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Robežsargu pieķer personas nelikumīgā pārvietošanā pāri robežai

28.12.2022
Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts robežsardzes amatpersonu par kādas personas nelikumīgu pārvietošanu pāri Krievijas–Latvijas robežai un kukuļa pieņemšanu par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, informēja IDB.

Iekšējās drošības birojs izmeklēšanā noskaidroja, ka Valsts robežsardzes amatpersona, kuras dienesta pienākumu pildīšanā ietilpa Latvijas robežas kontrole, pēc iepriekšējas vienošanās personu grupā ar trešās valsts pilsoni, nelikumīgi Latvijas teritorijā ieveda kādu personu. Par personas pārvietošanu pāri valsts robežai amatpersona ar iepriekš minētā trešās valsts pilsoņa starpniecību saņēma kukuli vairāku tūkstošu ASV dolāru apmērā.

Par Valsts robežsardzes amatpersonas veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par:

personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 285. panta otrā daļa),
kukuļņemšanu par nelikumīgas darbības izdarīšanu, izmantojot savu dienesta stāvokli (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa).
Pēc notikušā amatpersona neturpina dienestu Valsts robežsardzē.

Vienlaikus Iekšējās drošības birojs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu arī attiecībā pret trešās valsts pilsoni par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 285. panta otrā daļa), kā arī par starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 322. panta pirmā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādināja, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top