Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Augšdaugavas novada Silenē atrod būvgružu nelikumīgu izgāztuvi

21.03.2024
Augšdaugavas novadā atklāta nelikumīga būvgružu izgāztuve, kurā atrodas arī cilvēkam un dabai kaitīgi atkritumi. Valsts vides dienests sācis administratīvo lietu, savukārt vietvara solās palīdzēt sodīt vainīgo un panākt, ka vide ir sakārtota. Visticamāk, ka zemes īpašniekam ne tikai būs jāsakārto strauta krasts, bet arī būs jāmaksā tūkstoš eiro sods, informē Lsm.lv.

Šīferis, gāzbetona bloki, ķieģeļi un ruberoīds – tas viss šobrīd atrodas Silenē strauta malā vairāku desmitu metru garumā.

Valsts vides dienesta Latgales reģionālas vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns stāstīja, ka būvgruži izgāzti vairāk nekā 8000 kvadrātmetru platībā, "un, ja mēs runājam par bīstamajiem atkritumiem, konkrēti šīferi, tad tie ir 3 kubikmetri".

Valsts vides dienests par nelikumīgo izgāztuvi uzzināja no iedzīvotājiem.

Dienests sācis administratīvo procesu; zemes īpašniekam jāsniedz paskaidrojums līdz 3. aprīlim.

"Uzskatām, ka jāatbild zemes īpašniekam, bet, ja zemes īpašnieks spēj sniegt informāciju, kas šos būvgružus atveda, no kurienes tie ir, tad vainīgais, protams, būt tas, kas to izdarīja. Ja īpašnieks to nevar pamatot un pierādīt, tad īpašniekam ir jānovāc šie būvgruži," piebilda Dainis Lazdāns.

Ar zemes īpašnieku LRT+ sazināties neizdevās.

Tikmēr Augšdaugavas novada pašvaldībā norādīja, ka par pārkāpumu uzzinājuši sociālajos medijos, bet zemes īpašnieks vietvarā nav vērsies, lai saņemtu vajadzīgo atļauju. 

"Privātpersona izdomā savā teritorijā bez tehniskās dokumentācijas atvest būvgružus, atvest azbestu saturošos atkritumus. Palīdzēsim, lai sodītu šo cilvēku, lai cilvēks maksimāli sakārotu vidi un novāktu tos atkritumus, kas ir videi bīstami," sacīja Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Vides dienestā norādīja, ka maksimālais sods par šādas nelikumīgas būvgružu atkritumu izgāztuves ierīkošanu ir tūkstotis eiro. Ja vainīgais būs juridiska persona, tad sods ir gandrīz trīs tūkstoši.

Pērn Latgalē konstatēti 15 pārkāpumi saistībā ar būvgružu piesārņojumu.


Foto : LRT+


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top