Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Pārkāpumi par kara noziegumu slavinošo simboliku izmantošanu

19.03.2024
Daugavpilī aizvadītajās brīvdienās Valsts policija (VP) uzsāka trīs administratīvās lietvedības par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošo simboliku izmantošanu. Divos gadījumos uz vairākiem kokiem, žoga un automašīnas ar sudraba krāsu bija uzķēpāti burti V un Z, raksta portāls Lsm.lv.

Par šiem gadījumiem policija saņēma informāciju svētdien, 17. martā, ap plkst. 11. Visticamāk, noziedzīgās darbības veikušas nepilngadīgas personas, pastāstīja VP Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Ivars Kravcevičs:

"Vakar uzsāktas divas administratīvās lietvedības par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošo simboliku izmantošanu Daugavpilī, Valkas ielā 4a. Tas ir aiz Iespēju vidusskolas parka teritorijā, kur tika konstatēti vismaz 15 zīmējumi uz kokiem – latīņu burti Z un V, kas mūsu skatījumā ir [Krievijas] militārās agresijas un kara noziegumu slavinošo simboliku izmantošana sabiedriskā vietā. Un otrs gadījums netālu, Darba ielā. Arī konstatēta līdzīgu simboliku zīmēšana uz žoga un uz automašīnas.

Var runāt, ka tie ir saistīti pārkāpumi. Visticamāk, to ir izdarījušas nepilngadīgas personas piecu cilvēku sastāvā – trīs meitenes un divi zēni. Notiek izmeklēšana.

No žogiem zīmējumi bija noņemti jau vakar."

Daugavpilī brīvdienās konstatēts vēl viens līdzīgs administratīvais pārkāpums par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošo simboliku izmantošanu publiskā vietā – kādā automašīnā pie atpakaļskata spoguļa pamanīts piekariņš Krievijas federācijas karoga krāsās.

Par militārās agresijas un kara noziegumu simbolu izmantošanu publiskā vietā, izņemot gadījumus, kad nav mērķa šos noziegumus attaisnot vai slavināt, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 2900 eiro.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top