Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Līdz ar atkusni aktivizējas kontrabanda ūdenstilpēs

14.03.2024
Sākoties pavasara atkušņiem, Daugavā uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Valsts robežsardzes darbinieki aizvien biežāk pamana kontrabandas slēptuves. Kā uz sauszemes, tā arī ūdenstilpēs kontrabandistiem izdomas netrūkst – nesen no Baltkrievijas Daugavā iepludināts plosts ar 200 000 cigarešu.

Uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Daugavā Valsts robežsardze marta sākumā pārtvērusi aizdomīgu, ledus blāķim līdzīgu objektu, kas pēcāk izrādījies plosts ar 10 000 cigarešu paciņu.

"Gaisa kuģa apkalpe, kura veica Valsts robežas apsardzību no gaisa, upē pamanīja aizdomīgu priekšmetu," stāstīja Valsts robežsardzes Piedrujas robežapsardzības nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Aigars Steļmaks. "Struktūrvienība izsūtīja uz minēto Daugavas vietu motorlaivu ar robežsargu norīkojumu."
Plostā konstatēti 14 savā starpā savienoti un polietilēnā ietīti saiņi, kas vairākkārtīgi aptīti ar celofāna lentu, lai novērstu cigarešu samirkšanu. Tās bija cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Dienvidlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Ivars Kravcevičs norādīja, ka sniegotā laikā šāds plosts līdzinās aisbergam: "Tur vismaz piecās kārtās iepakojumi tiek aptīti un tās [pakas] savā starpā tiek sasietas. Pāri tiem iepakojumiem tiek pārklāta vēl viena plēve. Un tad uz tās pašas plēves plosts tiek maskēts. Vai nu, piemēram, ja ārā ir sniegs, tad tiek uzbērts sniegs virsū un rada tādu ilūzijas sajūtu, ka faktiski peld pa ūdeni sniega čupa, sniega aisbergs."

Vietējie iedzīvotāji Piedrujā norādīja, ka par šādu gadījumu neesot dzirdējuši. Tomēr Daugava tiek īpaši uzraudzīta vienmēr – arī vietējiem nav brīvas piekļuves tai. "Bieži redzu internetā, ka atrod kontrabandu. Kontrabanda plaukst," vērtēja Piedrujas iedzīvotāja Natālija. "Tā nekur nepazudīs. Domāju, kā tā bija, tā arī paliks."

Kontrabandistiem izdomas netrūkst. Iepriekš izmantotas zem koku kritalām piestiprinātas caurules, ar zariem pārklātas mucas, tvertnes un daudz kas cits. Arī uz sauszemes muitas kontrolpunktos mēģinājumi daudzveidīgās slēptuvēs pārvest kontrabandu neizpaliek  – visbiežāk tas tiek darīts kravas vilcienos un mašīnās.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa pastāstīja, ka Pāternieku robežkontroles punktā amatpersonas atklājušas, ka puspiekabē ir izveidota dubultgrīda un slēptuvē atrodas gandrīz 640 000 cigarešu. "Šogad tika mēģināts ievest cigaretes, slēpjot aiz kabīnes aizmugurējās sienas apšuvuma, kā arī kravas automobiļa guļamplauktu matračos un zem tiem," norādīja Augstkalne-Jaunbērziņa.

Šogad šis jau ir otrs atrastais kontrabandas plosts. Gan robežsardzes, gan policijas darbinieki norādīja, ka aktīvais kontrabandistu periods uz ūdenstilpēm sākas tieši atkušņos.

"Ir arī gadījumi, kad tie plosti vispāri nav redzami virs ūdens. Tie ir nedaudz iegremdēti zemāk, dziļāk ūdenī. Tā ir nedaudz sarežģītāka konstrukcija," atzina pulkvežleitnants Kravcevičs.

Muitas apkopotie dati rāda, ka 2023. gadā izņemti 7,6 miljoni kontrabandas cigarešu, savukārt šī gada pirmajos divos mēnešos jau 2,5 miljoni.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top