Otrdiena,
16.jūlijs 2024
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Pašvaldības policija nodrošina pamesto transportlīdzekļu evakuāciju

13.12.2023
Daugavpils pilsētas pašvaldības policija atgādina, ka kopš 2020.gada tā ir pilnvarota veikt uz ceļa ilgstoši atstātu transportlīdzekļu evakuāciju. Par pamestiem transportlīdzekļiem policijai lielākoties ziņo iedzīvotāji.

Saskaņā ar pašvaldības pilnvarojumu pašvaldības policija pieņem lēmumus par transportlīdzekļu atzīšanu par ilgstoši atstātiem uz ceļa un to evakuēšanu. Šādu transportlīdzekļu Daugavpilī ir gana daudz – kopš gada sākuma policisti ir uzlīmējuši 199 brīdinājuma uzlīmes.

Pamestu transportlīdzekļu problēma Daugavpilī ir aktualizēta vairākkārt. Iedzīvotāji sūdzas, ka viņu pagalmos, stāvvietās vai ceļu malās nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem ilgi stāv pamesti transportlīdzekļi, kas aizņem stāvvietas vai vienkārši rūsē un degradē apkārtni.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 767 “Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa”, pašvaldības policija var atzīt transportlīdzekli par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja: tas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par pašvaldības noteikto laiku, bet ne mazāk par 45 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa un  tam ir veikta valsts tehniskā apskate; tas novietots stāvēšanai uz ceļa, netiek izmantots ilgāk par 15 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa, un transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate.

Pēc brīdinājuma uzlīmes piestiprināšanas uz transportlīdzekļa, brīdinājums tiek nosūtīts arī transportlīdzekļa īpašniekam, ja to ir iespējams noskaidrot. Brīdinājumā norādīts, ka transportlīdzeklis jāpārvieto noteiktajā laikā (ja transportlīdzeklim nav tehniskās apskates, tad 15 dienās, ja ir tehniskā apskate – 45 dienās), lai tas netiktu atzīts par ilgstoši atstātu un netiktu piespiedu kārtā pārvietots uz speciālo stāvvietu.

Kopš gada sākuma uz speciālo stāvlaukumu ir evakuēti 16 pamesti transportlīdzekļi. Par evakuāciju tiek informēta arī Valsts policija, lai īpašnieks nedomātu, ka auto ir nozagts.

Administratīvais sods par šādu pārkāpumu nav paredzēts,  taču, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.767 īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai  pirms transportlīdzekļa izņemšanas no speciālās stāvvietas, būs jāsedz visi izdevumi par tā transportēšanu un glabāšanu.

Ja transportlīdzeklis atrodas stāvvietā vairāk par mēnesi un neviens pēc tā negriežas, stāvvietas īpašnieks var to nodot pārstrādes uzņēmumam utilizācijai.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top