Otrdiena,
16.jūlijs 2024
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Daugavpils pašvaldības policisti palīdz atrast 6 noklīdušus bērnus

06.12.2023
Aizvadītās nedēļas nogalē, 2. decembrī, Daugavpilī, skvērā pretī Svētā Pētera ķēdēs katoļu baznīcai tika iedegta pirmā svece pilsētas lielajā Adventes vainagā, bet vēlāk Vienības laukumā lielie un mazie baudīja svētku noskaņas, atrakcijas un muzikāli teatrālu uzvedumu "Pūķīte un eglīte", pēc kura visā krāšņumā iemirdzējās pilsētas galvenā Ziemassvētku egle.

Līdzīgi kā daudzos citos, arī abos šajos pasākumos sabiedrisko kārtību uzraudzīja Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki. Pasākumos ar lielu cilvēku pieplūdumu nereti atgadās dažādi starpgadījumi. Diemžēl par izņēmumu nekļuva arī abi minētie pasākumi un tikai pateicoties laimīgai apstākļu sakritībai šie starpgadījumi beidzās bez smagām sekām.

Tā, pirmās sveces iedegšanas pasākumā pilsētas lielajā Adventes vainagā no vecākiem noklīda kāds četrus ar pusi gadus vecs zēns. Lai palīdzētu vecākiem viņu atrast, talkā nāca pašvaldības policijas darbinieki. Savukārt pilsētas galvenās Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā Vienības laukumā no vecākiem noklīda vēl pieci bērni vecumā no 5 līdz 7 gadiem. Arī šo bērnu meklēšanā vecāki aicināja palīgā pašvaldības policistus.

Svētku egles iedegšanas pasākumā Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbiniekiem atradēji atdeva arī divas cilvēku nozaudētas bankas kartes.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija brīdina, ka bērnu pazušana ziemas vakarā ir īpaši bīstama, jo ilgstoša atrašanās ārā aukstā laikā var radīt nopietnas veselības problēmas.

Pašvaldības policija atgādina arī, ka vecāki ir atbildīgi par bērnu pieskatīšanu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 83. panta 1. daļu - Par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, paredzēts sods - brīdinājums vai naudas sodu līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām (210 eiro).

Vecāki ir aicināti pārrunāt ar bērniem arī jautājumus, kas saistīti ar viņu drošību pasākumos ar lielu cilvēku pieplūdumu. Tāpat bērniem ir jāpaskaidro, ka viņi vienmēr var vērsties pēc palīdzības pie policijas darbiniekiem gan gadījumā, ja sanācis pazaudēt vecākus, gan arī jebkurā citā kritiskā situācijā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top