Otrdiena,
16.jūlijs 2024
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Pašvaldības policisti apseko bezpajumtnieku uzturēšanās vietas

03.11.2023
Iestājoties vēsākam laikam Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti apseko vietas, kur mēdz uzturēties bezpajumtnieki, kā arī informē bez naktsmītnes esošus cilvēkus par iespējām saņemt sociālo palīdzību, vajadzības gadījumā arī nogādājot viņus nakts patversmē.

Klāt ir novembris un gaisa temperatūra turpina pazemināties, Šajā laikā svarīgi ir neatstāt bezpalīdzīgā stāvoklī tos, kas var nepārdzīvot auksto nakti uz ielas.

Reidu laikā pašvaldības policijas darbiniekiem lielākoties nākas saskarties ar bezpajumtniekiem un iereibušiem cilvēkiem, taču gadās arī situācijas, kad palīdzība nepieciešama kādam, kas palicis bez naktsmītnes citu iemeslu dēļ. Alkohola reibumā esošos cilvēkus Pašvaldības policija nogādā detoksikācijas palātā, pārējos – nakts patversmē Šaurajā ielā 23.

Šeit gan ir jāpiebilst, ka ievietot bezpajumtnieku patversmē pret viņa gribu nevar, jo šādu rīcību nepieļauj likums. Bezpajumtniekiem ir tieši tādas pašas tiesības kā jebkuram cilvēkam. Savukārt sodīt šos cilvēkus par dažādiem pārkāpumiem ir diezgan grūti, jo no viņiem parasti nav ko paņemt. Rezultātā viņi mēdz turpināt pārkāpt sabiedrisko kārtību.

Reidu laikā tiek apbrauktas bezpajumtnieku iecienītākās nakšņošanas un pulcēšanās vietas - pamestās ēkas un teritorijas lielveikalu tuvumā. Dienas laikā bezpajumtnieki bieži vien mēdz uzturēties  arī autoostā un dzelzceļa stacijā. Par bezpajumtnieku uzturēšanās vietām pašvaldības policijai mēdz ziņot arī iedzīvotāji.

Pēdējos gados šādu uzturēšanās vietu ir kļuvis mazāk. Tā, piemēram, ir likvidēta viena no populārākajām un lielākajām bezpajumtnieku naktsmītnēm bijušajās kopmītnēs 18.Novembra ielā, to nojaucot. Arī graustu īpašnieki, reaģējot uz nodokļa palielinājumu un pašvaldības uzliktajiem sodiem, sākuši atbildīgāk izturēties pret saviem īpašumiem un pamazām tos sakārto. Diemžēl bezpajumtnieku skaits, spriežot  pēc novērojumiem, nav būtiski samazinājies un joprojām ir daudzi, kam ir ārkārtīgi svarīga sociālo dienestu sniedzamā palīdzība.

Pašvaldības policijas darbinieki aicina pilsētas iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un nepaiet garām, redzot cilvēkus bezpalīdzīgā stāvoklī. Iespējams, ka uz ielas guļošam cilvēkam ir palicis slikti un ir steidzami nepieciešama medicīniska palīdzība. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti ziņot par personām, kas uzturas dzīvojamo māju kāpņutelpās.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas dežūrdaļas tālrunis – 65421500

Valsts policijas tālrunis – 110


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Leduspuke 03.11.2023 13:05
Domaju ka nav vajadziga tada parlieku liela bonzisu vajasana..Kas gribes tas atradis palidzibu pats..kas negribes to nemeklees..un varbut ka cilveks vienkarsi grib nomirt..ta gulot uz solina jo vienkarsi noguris no dzives..un kas vinam var to liegt..neviens nav pasargats klut par bonziti.tik viens Solis lidz tam..te tu kenins un te tu zeninss...tada ir dzive un katra bezoajumtnieka liktenstasts..kuru klausoties iesmeldzas sirds...un blakus vinam sezot autoostaa uz solina.nav speka vinam ko pajautat...kluseju.nevajag lauzties otra dveselee bez atlaujas..bonzite kkura sedeja a8toosta uz solina verojot cilvekus un tik loti milot brivibu.nu ir pazudusi..varbut makonos uzkapusi un sez pie dieva labas rokas..nekad nedari pari bezpajumtniekam..jo ari tu vari par to klut liktena sitienos kuri muns nezinami nak.
Leduspuke 03.11.2023 14:55
Es ari loti milu hrivibu...un ja paliktu viena un parverstos par bomziti..es hekad hegrivetu ka kads man puedavatu palidzibu..nekad to hepiedavaa ja tev to neludz. Es negribetu momirt pansionataa.vai pue svesiem cilvekiem.aprupes central.jo man nepatik ilgstosi atrasties sabiedribaa es labak gribetu nomirt brivibaa savaas majas vai lasot ogas mezaa..stradajot.vo vellos..par ko esmu a8zdomajusies..bet laiks skrien aatri.
Leduspuke 03.11.2023 15:36
Leduspuke 03.11.2023 14:55
Es ari loti milu hrivibu...un ja paliktu viena un parverstos par bomziti..es hekad hegrivetu ka kads man puedavatu palidzibu..nekad to hepiedavaa ja tev to neludz. Es negribetu momirt pansionataa.vai pue svesiem cilvekiem.aprupes central.jo man nepatik ilgstosi atrasties sabiedribaa es labak gribetu nomirt brivibaa savaas majas vai lasot ogas mezaa..stradajot.vo vellos..par ko esmu a8zdomajusies..bet laiks skrien aatri.
Sodien esmu krietni nostradajusies.salasiju 20 kastes abolu..krit un krit ka lietus no debesim..nu cik var.rit.vedisu uz tirgu...baudu avenu vinu..un torti..vakar man tuvam skorpitim bija dzimsanas diena..palika 93 gadi..vo veseliba un dieva dots gars muuzs...ista dieva davana..bet mans abeldarza plavejs bomzitis noguris no dzives padarija sev galu un gul kapsetaa.varbut ka vinam tur ir labak..
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top