Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Kultūra

Daugavpils 2027 aicina uz Nākotnes pilsētas spēlēm janvārī. Piesakies!

06.01.2022

DAUGAVPILS 2027 komanda aicina piedalīties situācijas analīzes un ideju radīšanas Nākotnes pilsētas spēles “PILSĒTA AR NĀKOTNI. Kā būtu, ja pilsētas noturību raksturotu vietējā attīstība?” un  “PILSĒTA, KAS IEKĻAUJ. Kā būtu, ja dažādība kļūtu par bagātību?”, sniedzot savu ieguldījumu pilsētas attīstības plānošanā.

Piesaki savu pretendentu gada balvai "Boņuks 2021"

06.01.2022

Latgales vēstniecība GORS gaida pretendentu pieteikumus Latgaliešu kultūras gada balvai "Boņuks" par padarīto 2021. gadā. Pretendentu pieteikšana iespējama līdz 10. janvārim, savukārt balvu pasniegšanas ceremonija notiks 5. martā Latgales vēstniecībā GORS ar tiešraidi LTV1, informē GORS komanda.

Šodien Cietoksnī atklās Daugavpilij piesaistītu instalāciju. Par pagātni un nākotni.

21.12.2021

Šodien, 21. decembrī, plkst. 15.00 Daugavpils cietoksnī, Nikolaja ielā 2, tiek atklātmākslinieka Kristapa Ancāna “ko tik mēs nevaram uztaisīt”.

Pa laimes lāča pēdām Daugavpils teātrī

20.12.2021

Piektdien, 10. decembrī, Daugavpils teātrī pirmizrādi ar stāvaplausiem piedzīvoja muzikāla pasaka pieaugušajiem „Pa Laimes lāča pēdām” Oļega Šapošņikova režijā, taču nākamās izrādes jau februārī, informē Daugavpils teātris.

Annas Rancānes un Ievas Salietes koncertprogramma PIESKARTIES II

14.12.2021

Šodien, 14.decembrī, plkst. 18.00 Vienības nama Mazajā zālē (Rīgas ielā 22a) skanēs koncertprogramma PIESKARTIES II, kurā Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu radīs dzejniece Anna Rancāne un klavesīniste Ieva Saliete, informē Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde.

Ezerzeme atklāj fotoizstādi Jēzus Sirds Romas katoļu draudzē

12.12.2021

Svētdien, 12. decembrī, par godu Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes 15 gadu jubilejai un trešajai Adventei, baznīcā tika atklāta izstāde “Ar pateicību sirdī”, kuru radīja fotostudija “Ezerzeme-F.  

Redzēt un sajust Māršalas STARPTELPU Rotko centrā

10.12.2021

Piektdien, 10. decembrī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, māksliniecei klātesot pasākumā, tika prezentēta Elisas Māršalas (Francija) izstāde "Starptelpa", kura Mākslas centrā būs skatāma līdz 2022. gada 16. janvārim.

Latgales pievienotā vērtība - cilvēki un latgaliskums

08.12.2021

Cilvēki un latgaliskums: tūrismā, inovācijā, augstākajā izglītībā. 4. decembrī notika trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas tika veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos, informē Latgolys kongresa pasākumu organizatori. 

Mūžībā devies viens no izcilākajiem ķeramiķiem Kaspars Geiduks

07.12.2021

2021. gada 2. decembrī mūžībā devies viens no Latvijas laikmetīgās keramikas izcilākajiem pārstāvjiem Kaspars Geiduks (1988-2021). Tā ir neiedomājama traģēdija tuviniekiem, trieciens draugiem un domubiedriem un neatsverams zaudējums Latvijas keramikai, informē Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs.

Pirmie radiolasījumi latgaliski - Ilzes Spergas "Dzeiveiba"

06.12.2021

Šonedēļ, no 7. līdz 11. decembrim, katru vakaru plkst. 22.05 Latvijas Radio 1 ēterā izskanēs pirmie radiolasījumi latgaliski – Ilzes Spergas stāstu krājuma “Dzeiveiba” stāsti. Radiolasījuma mākslinieciskais vadītājs ir Kristaps Rasims, bet stāstu klausāmās versijas galvenā balss – Latvijas Nacionālā teātra aktrise Inga Misāne-Grasberga, informē biedŗība "LgSC".

Daugavpils teātris nāk klajā ar jaunām izrādēm

01.12.2021

Daugavpils teātris pirmssvētku laikā aicina latgaļu humora cienītājus uz Oļega Šapošņikova režisēto muzikālo pasaku pieaugušajiem "Pa Laimes lāča pēdām", kā arī uz citiem jaunākiem un vecākiem iestudējumiem, informē Daugavpils teātris.

Šmakovkas muzejs aicina uz šmakovkas stāstu par akcijas cenām

01.12.2021

Decembra pirmajā svētdienā, 5. decembrī, Šmakovkas muzeja apmeklējums pieejams par akcijas cenām, piedāvājot bezmaksas audio gida pakalpojumu 6 valodās, kā arī ekskursijas gida pavadībā. 

Seminārs: Ceļā uz Latgolys kongresu - ekonomiskie izaicinājumi

30.11.2021

Sestdien, 4. decembrī, notiks trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas būs veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī būtiskāko izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos, informē Guntis Rasims, Latgaliešu kultūras biedrības pārstāvis. Seminārs tiks translēts tiešsaistē Daugavpils Universitātes (DU) mājaslapā, Facebook kontā. 

Mūžībā devies izcilais komponists Mārtiņš Brauns

24.11.2021

24. novembra pēcpusdienā mūžībā aizgājis leģendārais Latvijas komponists Mārtiņš Brauns, medijiem pavēstīja SIA "Forte Production" valdes loceklis, producents Jānis Kļaviņš.

"Spēlmaņu nakts" ceremonijā godina teātra māksliniekus

23.11.2021

Šodien, 23. novembrī, Dailes teātrī norit ikgadējā Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" pasniegšanas ceremonija, kurā savus četrus sezonas jauniestudējumus izvirzīja arī Daugavpils teātris. Ceremonijai no plkst. 19.00 tiešraidē varēs sekot portālā LSM.lv un Latvijas Radio 1, bet pulksten 21.10 tā būs vērojama LTV1. 

Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina1

18.11.2021

Valsts svētku noskaņās 10. novembrī  Valsts prezidents un Ordeņa kapituls piešķīra augstākos Latvijas valsts apbalvojumus par sevišķiem nopelniem Latvijas labā. Par Atzinības krusta komandieri kļuva Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” direktore un arhitekte Inguna Kokina. Ar skolas direktori sarunājamies tikko pabeigtajā Saules skolas jaunajā korpusā, kur nākamnedēļ atgriezīsies audzēkņi, kas tā tik liek priecāties par mākslu, izglītību un arhitektūru. Šeit varētu nākt kā uz muzeja izstādi. Gleznas uz sienām un pati skola kā māksla tās plašākajā izpausmē.

Rotko centra māksla aicina ciemos

13.11.2021

No 16. novembra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk apmeklētāju uzņemšanu un ir sagatavojis piecus jaunus izstāžu projektus, kas apskatei būs pieejami "zaļajā režīmā".

Izstāde "Runā ar mani!" nogulsnējusies Rotko centra pagalmā

10.11.2021

No 2021. gada 8. novembra līdz 31. decembrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā skatāma Latvijas Keramikas asociācijas izstāde “Runā ar mani!”, informē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Āra galerijā Cietoksnī ir apskatāma Lilijas Zeiļas personālizstāde

10.11.2021

No 3. novembra stikla galerijā “4METRI” Daugavpils cietoksnī, Hospitāļa ielā 8, apskatei pieejama Lilijas Zeiļas personālizstāde “Nejaušība – dabiska kārtība”, informē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Atpūtas vietas Daugavpilī, kur doties kopā ar četrkājaino draugu

02.11.2021

Kad daba sāk krāsoties tikai rudenim raksturīgi izteiksmīgajās krāsās un noskaņās, laiks doties pastaigās, lai izjustu rudens burvību. Baudot rudenīgas pastaigas Daugavpilī, savs četrkājainais draugs nav jāatstāj mājās vai pie kaimiņiem. Daugavpils ir suņiem draudzīga pilsēta. Daugavpils Tūrisma informācijas centrs aicina pastaigu ar suni apvienot ar Daugavpils pilsētas apskati un ir sagatavojis sarakstu ar dažādiem objektiem, kur var doties pastaigā ar savu četrkājaino draugu.

Iepazīsties ar Augšdaugavas novada krāšņiem muižu parkiem

28.10.2021

Muižu kompleksos kungu dzīvojamās mājas vai pilis tradicionāli papildināja plaši un krāšņi parki, kuri tāpat kā senās muižas ēkas joprojām ir kopjami un aizsargājami objekti. Muižu parki lieliski liecināja par bagātu muižas kultūru un muižu īpašnieku ikdienas dzīvi. Šoreiz mēs apkopojām informāciju par Augšdaugavas novada vēsturiski nozīmīgām muižām un to parkiem.

GORS - pašvaldības uzņēmums vai privātā "bodīte"?

30.09.2021

2020. gads tiek dēvēts par pandēmijas gadu. Daudzi kultūras darbinieki, pasākumu organizatori, teātru un koncertu norises vietas cenšas izdzīvot un turpina strādāt arī Covid-19 ierobežojumu apstākļos. Par atsevišķu kultūras iestāžu darbības principiem un metodēm var spriest, pārbaudot aklātās datu bāzes internetā.

Sākās pieteikumu izvērtēšana Kultūras mantojuma saglabāšanas programmā

27.09.2021

Jau trešo gadu Daugavpilī tiek rīkots konkurss, kas ļauj iegūt pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai. Pieteikumu iesniegšana noslēdzās septembra sākumā un komisija ir uzsākusi to izvērtēšanu.

Bezmaksas pilsētas apskates ekskursijai “Atklāj Daugavpili no jauna”

23.09.2021

Ik gadu  27. septembrī tiek atzīmēta Pasaules tūrisma diena (World Tourism Day). Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra šo dienu sāks svinēt jau 26. septembrī, aicinot ikvienu interesentu gida vadībā iepazīt un aplūkot Daugavpilī esošos vēsturiskos objektus.

Rīgas ielas svētki #iebrauc Daugavpilī

16.09.2021

Šī gada 18.septembrī no plkst. 20.00 Daugavpilī, atklājot X Mūzikas un mākslas festivālu „Daugavpils ReStArt”, notiks ikgadējie Rīgas ielas svētki.

Daugavpils cietoksnis aicina uz Eiropas kultūras mantojuma dienu

15.09.2021

No 17. līdz 19. septembrim visā Latvijā notiks ikgadējās Eiropas kultūras mantojuma dienas un tās būs veltītas nozīmīgajai transporta tēmai. Arī Daugavpils cietoksnis tradicionāli iesaistīsies kultūras mantojuma dienās un šogad mantojuma dienu tēma cietoksnī skanēs: “Daugavpils cietoksnis un dzelzceļa līnija Sanktpēterburga – Varšava cauri gadsimtiem”.

Sācies 17. starptautiskais glezniecības simpozijs “Marks Rotko 2021”

13.09.2021

Piedaloties deviņiem māksliniekiem no septiņām valstīm, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau 17. reizi rīko starptautisko glezniecības simpoziju “Marks Rotko 2021”.

Tēva diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

08.09.2021

Svētdien 12.septembrī, plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ģimenes uz īpašām Tēva dienai veltītām aktivitātēm, kuru laikā būs iespēja radoši un aktīvi pavadīt laiku!

„Dzejas dienas” Daugavpilī

06.09.2021

No 6. līdz 11.septembrim Daugavpilī un Augšdaugavas novadā norisināsies „Dzejas dienas”, kas ik gadu tiek rīkotas atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu.

Ceļojošā izstāde “Saimes galds” Tradīciju mājā

02.09.2021

Vienības nama Tradīciju māja no 1. līdz 29. septembrim aicina apskatīt Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtību ceļojošo izstādi "Saimes galds".

« 1 2 3 4 ... 24 »
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Lāčplēsi
Daugavpils deputati malaci..doma par cilvekiem un stradaa to labaa.ko nevar teikt par valdibu..tie domaa tikai par sevi. Sīkāk...
Daugavpils vieglatlēti gūst pieredzi trīs sacensībās
Nu malaci jauniesi..ta tik turpinat. Sīkāk...
Daugavpilī atpūtniekiem pieejamas vairākas grilēšanai aprīkotas vietas
Losenite ari sapno par latgales zilajiwm ezeriem..loti sen biju pie visku ezera.ar draugiem atputusies..nu baigi forsi bija.tris dienas plyncajamies.un gulejam teltii..variham zupinas uz ugunskura..kas par ronantiku..bet tas bija loti sen..losenitei vasara aiznemta..daudz darba..laikam nesanaks..daugavpils ir tik taalu..bet nekad nesaki nekad.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top