Ceturtdiena,
1.Decembris 2022
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Kultūra

Bibliotēka aicina uz Margaritas Trules gleznu izstādi

03.03.2022


Līdz 30. martam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, Daugavpilī) skatāma daugavpilietes Margaritas Trules gleznu izstāde “Dabas būtības harmonija”.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs ver savas durvis apmeklētājiem

03.03.2022


No 3. marta Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) gaida ciemos bērnus, ģimenes, klašu grupas un citus interesentus.

6. martā Šmakovkas muzejā – ieejas biļetes par akcijas cenu

02.03.2022


Marta pirmajā svētdienā, 6. martā, individuālajiem apmeklētājiem Šmakovkas muzejā Daugavpilī biļetes cena būs tikai 2,15 EUR. Muzeja apmeklētājiem ir pieejami bezmaksas audio gidi 6 valodās – latviešu, latgaliešu, krievu, angļu, lietuviešu un vācu valodā, kā arī ekskursijas gida pavadībā.

“Dziesma par laimi” ukrainiski

01.03.2022


2004. gadā uz Eurovīzijas lielās skatuves Stambulā pirmo un pēdējo reizi izskanēja dziesma latviešu valodā. “Dziesma par laimi” Fomina un Kleina izpildījumā neguva lielus panākumus konkursā, bet ieguva stabilu vietu daudzu radiostaciju rotācijās pašu mājās. Reti kurš vairs atceras, ka 2004. gadā, pirms došanās uz starptautisko konkursu, dziesma tika pārtulkota un arī ieskaņota vēl astoņās, mums latviešiem, gana eksotiskās valodās: igauņu, lietuviešu, poļu, somu, nīderlandiešu, krievu, baltkrievu un jā, arī
ukraiņu valodā.

Ērika Volonta retrospektīvā izstāde bibliotēkā

01.03.2022


Līdz 30. martam Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Daugavpilī, Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) apskatāma Ērika Volonta retrospektīvā izstāde “Sapņu un neprāta valstība”.

Mainās ierobežojumi publisko pasākumu norisei, kultūrvietu darbībai un apmeklēšanai, arī Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā un tā struktūrvienībā Daugavpils Māla mākslas centrā

01.03.2022

   
2022. gada 1. martā spēku zaudē Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, ar kuru tika noteikti pasākumi epidemioloģiskās krīzes pārvārēšanai, tostarp ierobežojumi muzeju darbībai. Vienlaikus 2022. gada 15. februārī tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr.127 “Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 28. septembra noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

"KAUPĒN, MANS MĪĻAIS" dodas uz Latgales vēstniecību GORS

28.02.2022


Milzīgu skatītāju atsaucību piedzīvojušas pirmās izrādes Jelgavā un Liepājā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperai „KAUPĒN, MANS MĪĻAIS”. Smago Ukrainas un visas pasaules notikumu kontekstā šisdarbs ieguvis jaunu aktulitāti un jēgu.

Daugavpils publiskās bibliotēkas atsāk darbu ierastajā režīmā

28.02.2022


No 1. marta Latgales Centrālo bibliotēku un tās filiālesvar apmeklēt ikviens interesents bez papildu nosacījumiem (nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāts).


Lietotāju apkalpošana notiekatbilstoši Daugavpils pašvaldības apstiprinātajiem noteikumiem “Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu lietošanas noteikumi”, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Pasniegti 'Zelta mikrofoni'; gada labākais albums - grupai 'Rīgas modes'

27.02.2022


Sestdienas, 26. februāra, vakarā pasniegtas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofoni". Galveno balvu par gada labāko albumu saņēma grupa "
Rīgas modes" par 2021. gada rudenī izdoto "Patiesie nodomi".

DAUGAVPILS SINFONIETTA aicina uz Sieviešu dienai veltītu koncertu

25.02.2022


8. martā plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē – Daugavpils pilsētas simfoniskais orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA ar kino mūzikas koncertu PRETTY WOMAN atgriežas pie klausītājiem, sveicot daiļās dāmas Sieviešu dienā.

Vienības nama skatlogos skatāma PIKC DDMV "Saules skola" audzēkņu darbu izstāde

24.02.2022


No 18. februāra līdz 25. martam Vienības nama skatlogos (Saules un Ģimnāzijas ielas krustojumā) ir skatāmi PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola”  tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņu radošie darbi.

Daugavpilī skanēs „Sirds dziesmas”

23.02.2022Svētdien, 6.martā, plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a), ieskandinot pavasara svētkus sievietēm, notiks Ata Auzāna koncerts „Sirds dziesmas”.

Slovākijas juvelierdarbu izstāde Rotko centrā

23.02.20222.martā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiek atklāta Slovākijas mākslinieku Janas Mahatovas un Pētera Mahatajuvelierdarbu izstāde “Prāta atbalss”.

Ceļojošajā izstādē Detaļu spēks II pie t/c Origo iekļauta arī Daugavpils

23.02.2022


Laikmetīgās arhitektūras, dizaina un restaurācijas izcilībām veltītā ceļojošā izstāde Detaļu spēks II laukumā pie t/c Origo būs skatāma no 2022.gada 13.janvāra līdz aprīļa vidum.

 

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

22.02.202227. februārī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā “Putnu darbnīca”, kurā katram apmeklētājam būs iespēja izveidot savu pavasara vēstnesi.

Rotko centrs – “Kultūrvieta 2021”

22.02.2022


19. februārītika pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – “Kilograms kultūras 2021”. Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada izcilākie kultūras pasākumi deviņās nominācijās, tostarp par gada “Kultūrvietu” atzīts Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.

Folkloras kopa “Upīte” svin dzimtās valodas dienu un iedzied latgaliski dziesmu “Kurtizāņu ugunskurs”

21.02.2022


Dzimtās valodas dienu Folkloras kopa “Upīte” iztulko un iedzied dzimtajā Latgaliešu valodā, vienu no kopas mīļākajām dziesmām – Edvīna Zariņa un grupas “Dakota” dziesmu
“Kurtizāņu Ugunskurs. Šī dziesma ir neatņemama folkloras kopas sastāvdaļa, kad kopa dodas atceļā no koncertiem, kopā svin svētkus vai vienkārši atpūšas.

“Kilograms kultūras” balvu nominācijā “Kultūrvieta” saņem Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

20.02.2022


19. februāra vakarā tiešraidē Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – "Kilograms kultūras 2021". Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada spožākie kultūras notikumi deviņās nominācijās.

Priekšauti, salvetes, dvieļi – Daugavpils baltkrievi turpina pētīt ģimenes artefaktus

20.02.2022

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā turpinās akcija “Manas ģimenes artefakti”. Februāra tikšanās bija veltīta tekstilizstrādājumiem – šoreiz no kufariem jeb lādēm tika izņemtas izšūtas salvetes, galdauti, gultas pārvalki, spilvendrānas un daudz citu lietu, kas glabā atmiņas par Baltkrieviju un ģimenes tradīcijām, raksta Lsm.lv. 

Daugavpilī top pirmais seriāls latgaliešu valodā

19.02.2022


Daugavpilī top seriāls latgaliešu valodā “Latgalīšu kaļneni” – galveno filmēšanas posmu plānots sākt vasarā, šobrīd gatavs ir scenārijs, treileris, desmit minūšu ilga epizode. “Tas būs pasaulē pirmais seriāls latgaliešu valodā, pagaidām plānojam vienu sezonu, kurā būs četras sērijas. Pēc tam – redzēsim,”
Rus.lsm.lv pastāstīja producents Arnis Slobožaņins.

Bērni tiek aicināti apmeklēt bibliotēkas

17.02.2022

No 16. Februāra atcelti ierobežojumi bērniem publisku pasākumu apmeklēšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Poļu kultūras centrs aicina piedalīties estrādes dziesmu konkursā

16.02.2022


Poļu kultūras centrs aicina bērnus un jauniešus, kuri nespēj iedomāties savu dzīvi bez mūzikas, piedalīties Estrādes dziesmu konkursā!

Audēju kosmiskais radošums Naujenē

15.02.2022


14. februārī Naujenes kultūras centrā atklāta biedrības „RAXTU SĒTA” tekstilmākslas izstāde „…Starpgalaktiku… un starp mums…”, kurā apskatāmi Olgas Kuzminas un Intas Uškānes darbi, kas tapuši kā dāvana pašām sev un biedrībai piecu gadu pastāvēšanas jubilejā. 

ATCELTS Daugavpils Sinfonietta koncerts

14.02.2022


17. februārī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē paredzētais orķestra “Daugavpils Sinfonietta” koncerts “Mūzika orķestrim – no baroka līdz impresionismam” tiek atcelts.


Daugavpilī Masļeņicas nedēļu svinēs ar reāliem, ne virtuāliem pasākumiem

13.02.2022


Rus.LSM.lv  raksta, ka Krievu kultūras centrs gatavojas Masļeņicas nedēļai (šogad tā sāksies 28. februārī un noslēgsies 6. martā) un sola, ka “svētki būs “dzīvi” un īsti, un mēs noteikti laukumā sadedzināsim lelli”.

Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”.

13.02.2022


Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Itālijā, Turīnā, pārstāvēs grupa “Citi zēni” ar dziesmu “Eat Your Salad”. 2. vietā ierindojās Aminata ar dziesmu “I’m Letting You Go”, savukārt 3. vietā palika apvienība “Bujāns” ar dziesmu “He, She, You & Me”, informē Lsm.lv.

Rīgā atklās līdz šim vērienīgāko mākslinieka Māra Čačkas personālizstādi

11.02.2022


No 18. februāra "Rīgas Mākslas telpā" būs skatāma glezniecības un grafikas darbu izstāde "Neirotaciņas", tās autors – mākslinieks un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka, raksta Lsm.lv.

ATCELTS: PPO “Daugava” koncerts “Brodvejas ritmi”1

10.02.2022


ATCELTS šodien plānotais profesionālā pūtēju orķestra "Daugava" koncerts “Brodvejas ritmi”.

Radošā gleznošanas nodarbība Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

09.02.2022


12. februārī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejānotiks radošā gleznošana nodarbība, iedvesmojoties no Valda Buša darbiem.

Vienības nama Tradīciju māja aicina

09.02.2022


Vienības nama Tradīciju māja februārī aicina ikvienu interesentu apmeklēt unikālu ekspozīciju "Viedais galds", kā arī piedalīties vairākās radošajās nodarbībās.

« 1 2 3 ... 25 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top