Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpils pilsētas kolektīvi piedalīsies Dziesmu un Deju svētkos

30.06.2023
Piektdien, 30. jūnijā, Rīgā savu skanējumu sāks XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Daugavpils pilsētu svētkos pārstāvēs 6 deju kolektīvi, 5 kori, 2 pūtēju orķestri, 12 mazākumtautību kolektīvi, 2 folkloras kopas, 2 tautas lietišķās mākslas studijas, tautas mūzikas ansamblis un koklētāju ansamblis, kopumā tie būs vairāk kā 580 dalībnieki.

Daugavpils mākslinieciskie kolektīvi divu gadu garumā ir cītīgi gatavojušies šiem svētkiem, apgūstot jaunu un pieslīpējot jau zināmo repertuāru, uzlabojot esošos un izgatavojot jaunus tērpus. Paši kolektīvu dalībnieki ir veltījuši daudz laika un pūļu, lai varētu piedalīties svētkos un godam pārstāvēt savu pilsētu. Tā kā pirms pasākumiem vēl notiek aktīvi mēģinājumi, tad pirmie kolektīvi uz Rīgu dodas jau šo sestdien, 1. jūlijā, lai sagatavotu skatītājiem un sev krāšņus un neaizmirstamus svētkus.

Daugavpilieši var lepoties ar saviem kolektīviem, kas tik  kuplā skaitā pārstāv pilsētu valstiski nozīmīgos svētkos, piedaloties virknē pasākumu 10 dienu garumā. 1. jūlijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notiks “Koru kari”, kuros piedalīsies trīs Daugavpils kori – Daugavpils Latviešu kultūras centra jauktais koris “Daugava” un vīru koris “Forte” (diriģents Jevgeņijs Ustinskovs), kā arī sieviešu koris “Rūta” (diriģente Maruta Veļičko). 2. jūlijā notiks Dziesmusvētku dalībnieku gājiens “Novadu dižošanās”, kurā piedalīsies lielākā daļa Daugavpils kolektīvu. 3. jūlijā latviešu skatuviskās dejas lielkoncertā “Balts” Daugavpili pārstāvēs DK “Laismeņa”, savukārt 6. jūlijā Tautu dienā “Raduma spēks” Vērmanes dārzā savus sniegumus rādīs 12 Daugavpils mazākumtautību kolektīvi (kopā uzstāsies 87 Latvijas mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi). Daugavpils kolektīvi priecēs skatītājus arī Deju lieluzvedumā „Mūžīgais dzinējs”, noslēguma koncertā “Kopā augšup” un citos pasākumos.

Sīkāka informācija par XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku pasākumiem un biļetēm, pieejama šeit.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki pieskandinās Rīgu no 30. jūnija līdz 9.jūlijam, pulcējot vairāk kā 40 000 dalībniekus no 43 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju. Desmit dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 60 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs. Svētkus klātienē (maksas un bezmaksas pasākumos) varēs vērot 500 000 apmeklētāju (Latvijas iedzīvotāju skaits – 1,96 mlj.).Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top