Ceturtdiena,
20.jūnijs 2024
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma, Мария, Федот, Богдан, Валерия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Augšdaugavas novadā tika atklāta jauna tūrisma sezona

02.05.2023
Šā gada 28. aprīlī, par godu jaunās tūrisma sezonas atklāšanai, Lielbornes muižā norisinājās Augšdaugavas novada pašvaldības iestādes “TAKA” organizētais “Tūrisma uzņēmēju pikniks”, kurā tika aicināti piedalīties tūrisma nozares pārstāvji, novada amatnieki, mājražotāji, kā arī potenciālie tūrisma uzņēmēji.

Pasākuma ietvaros mājražotāji un amatnieki apmeklētājus iepazīstināja ar savu produkciju, izstrādājumiem, apsprieda iespējamās sadarbības iespējas un tuvākās nākotnes plānus. Augšdaugavas novada pašvaldības iestādes “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis informēja par gaidāmajiem pasākumiem un tūrisma notikumiem Augšdaugavas novadā, savukārt Latgales Tūrisma asociācijas pārstāve Laura Spundere pastāstīja par tūrisma jaunumiem Latgales reģionā, aktuālām mārketinga programmām un sadarbības iespējām.

Gunta Some
pasākuma viesus iepazīstināja ar Zemnieku saimniecības “Līdumi” plašo produkciju, gardu un veselīgu medu, kā arī dažādiem suvenīriem, kuri pieejami iegādei. Dabiskās pļavas, meži un dārzi ļauj bitēm ievākt gan tīru, daudzveidīgu, bioloģisku medu, gan ziedputekšņus, gan vienus no pasaulē bagātīgākajiem dabas vitamīnu produktiem – bišu maizi. Interesantas garšas sajutīsiet medus maisījumos: medū ar ziedputekšņiem, medū ar dažādiem ārstniecības augiem, kur vienā karotē ir apvienotas gan veselīgā, aromātiskā medus, gan tējas zāles dziedinošās īpašības.

Uzņēmuma “Riga BBQ” vadītājs
Vladislavs Čižiks cienāja ar gardiem un sulīgiem, tur pat pasākumā uz vietas meistarīgi pagatavotajiem, burgeriem, no plucinātas gaļas. Mājražotājs piedāvā plašu, pēc īpašām receptēm, kūpinātas gaļas izstrādājumu klāstu. Vladislavs ir mobils un atklāts dažādām jaunām idejām, projektiem un sadarbības iespējām. Daudzi vadošie Rīgas restorāni jau sadarbojas un ir iecienījuši uzņēmuma produkciju.

Ļoti interesantu stāstījumu par sava uzņēmuma attīstības gaitu pasākuma viesiem veltīja Iļja Ivanovs “Kazanova moonshine” īpašnieks. Mājražotājs uzsvēra, cik svarīgi ir būt zinošam savā nozarē un atklāja daudz noslēpumu, kā tad īsti jāgaršo pareizi pagatavotam brendijam. Uzņēmējs ir ļoti aktīvs un atraktīvs, gatavs sadarboties un aktīvi piedalās dažādos pasākumos un aktivitātēs, pie tam, var piedāvāt arī aizraujošas ekskursijas un stāstījumus par savu produkciju.

Kokgriešanas meistars
Varis Vilcāns pasākuma dalībniekiem ne tikai prezentēja dažādus interesantus un spilgtus koka izstrādājums, bet arī piedāvāja neparastu aktivitāti, šaušanu ar loku, kas visus ļoti aizrāva. Pasākuma dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka šī piedāvātā aktivitāte var ļoti iederēties arī dažādu ekskursiju, svinību un citu pasākumu laikā.

Amatnieks Valdis Grebežs
strādā ne tikai ar koku un mālu, bet piedāvā arī dažādas meistarklases, piemēram, izgatavot kaut ko no gāzbetona blokiem. Mākslinieks un amatnieks var izgatavot gan dažādus suvenīrus, gan interjera priekšmetus, kā arī novadīt meistarklasi skolēniem, ģimenei vai draugu kompānijai.

Kurš tad pikniks vai pasākums var iztikt bez deserta? Dace Stapkeviča piedāvāja pasakaini gardu saldējumu. Nevis vienkāršu, bet gan Dvietes īsto lauku saldējumu, kurš tiek gatavots balstoties uz paaudžu paaudzēs iegūtām zināšanām par to, kā jāgaršo kvalitatīvam pienam. Saldējums ir ar samazinātu cukura daudzumu, no visām saldējuma pagatavošanā nepieciešamajām sastāvdaļām 90% ir pārbaudītas, jo audzētas pašu saimniecībā, bez E-vielām, bez palmu taukiem.

Pasākuma atmosfēra bija ļoti omulīga un mājīga. Tas ir liels Lielbornes muižas muižnieces Noras Poišas un viņas ģimenes nopelns, kuri ne tikai laipni piekrita uzņemt pasākuma dalībniekus pie sevis ciemos, bet arī novadīja interesantu, ļoti aizraujošu ekskursiju pa muižu un muižas teritoriju. Ekskursijas laikā bija iespēja ne tikai apskatīt gaumīgi renovēto muižu, bet arī baudīt pastaigu svaigā gaisā pa muižas parku un takām. Šeit ik katrs atpūtnieks un ceļotājs būs garšīgi pabarots, ērti izmitināts un jutīsies kā mājās. Jaunā tūrisma sezona Lielbornes muižā solās būt ļoti aktīva un pārsteigumiem pilna, jo saimnieki gatavo daudz jaunumu, tiks atvērts kempings.

Pasākuma noslēgumā notika noderīga un interesanta diskusija kopā ar pasākuma īpašo viesi sertificētu darba un organizāciju psiholoģi, lektori, uzņēmēju Anitu Rošāni. Psiholoģe pastāstīja par sadarbības spēku, par to, cik svarīga ir vienota darbība un savstarpējs atbalsts kopēju mērķu sasniegšanā. Tika apspriesti sekmīgas sadarbības priekšnosacījumi un motivācija.

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” pateicas visiem pasākuma dalībniekiem un viesiem par atsaucību, aktivitāti un novēl, lai jaunā tūrisma sezona ir darbīga, aktīva, nes visiem prieku, gandarījumu, daudz jaunumu, interesantu ideju, projektu, daudz viesu un tūristu, jo Augšdaugavas novadā patiesi ir, ko apskatīt un baudīt!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top