Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Rotko centra kolekcijas izstādes Daugavpilī

16.04.2023
Svinot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubileju, Daugavpilī vienas dienas laikā tiks atklātas divas mākslas centra glezniecības kolekcijas izstādes. Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 14.00 MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola” jaunajā korpusā Saules ielā 8 durvis vērs izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”, savukārt plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Rīgas ielā 8 – izstāde “Rotko pavasaris”.

Rotko centra mākslas kolekcijas komplektēšanas pirmsākumi rodami 2003. gadā. Tieši pirms divdesmit gadiem Daugavpils saņēma vērtīgu dāvinājumu – četrdesmit muzeja kvalitātē veidotas Marka Rotko darbu kopijas. Šis notikums iezīmēja simbolisku atskaites punktu vērienīgam projektam – Marka Rotko mākslas centra izveidei mākslinieka dzimtajā pilsētā – un kļuva par tā topošās mākslas kolekcijas pamatu.

Nākamais zīmīgais pavērsiens Rotko centra projekta īstenošanā ir saistīts ar 2005. gadu, kad Daugavpilī norisinājās pirmais starptautiskais mākslas plenērs “Marks Rotko”. Mākslas plenērs bija svaiga elpa Daugavpils kultūrtelpā, kas jaunrades dvesmu nemainīgi nodrošināja līdz pat 2012. gadam.

Apliecinot patiesu cieņu māksliniekiem, kuru radošais veikums bija pamats augstvērtīgas mākslas kolekcijas izveidei, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 26. aprīļa līdz 2. jūlijam izstādē “Rotko pavasaris” būs skatāmi Latvijas un ārvalstu mākslinieku glezniecības darbi, kas tapuši starptautiskajā glezniecības plenērā “Marks Rotko” tā darbības laikā no 2005. līdz 2012. gadam. Izstādes koncepts satur metaforu par pavasara kā dzimšanas, attīstības un uzplaukuma sākumposmu mākslas centra vīzijas turpmākai īstenošanai un mākslinieka nopelnu cildināšanai.

Marka Rotko māksla un suģestējošā personība joprojām rada rezonansi sabiedrībā. Viņa filozofiskajos un radošajos meklējumos dzimusī ideja par krāsu laukumu glezniecību raisa emocijas, viedokļus un attieksmes. Nenoliedzama ir viņa unikalitāte un pasaules mākslas vēsturē ierakstītais vārds, kas līdz Daugavpilij atved neskaitāmus mākslas profesionāļus un interesentus. Ģēnija māksla un vide, kur kopš bērnības ir veidojusies viņa personība un likti izglītības pamati, vieno arī māksliniekus, kuri Daugavpilī dzīvo un strādā šodien. Rotko centrs ir kļuvis par platformu ne tikai starptautiskiem mākslas projektiem, bet arī reģiona mākslinieku izstādēm, kur viņu veikums tiek eksponēts līdzās pasaules līmeņa mākslai.

Liecinot par Daugavpils mākslinieku profesionālo mākslu un viņu saikni ar mākslas ģēnija Marka Rotko vārdu, no 26. aprīļa līdz 1. jūnijam “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola” jaunajā korpusā būs pieejama izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”. Izstādē būs skatāma Daugavpilī dzimušā mākslinieka Sigurda Vīdzirkstes darbu sērija, Silvas Linartes radošais mantojums, 20. gs. 70. gadu Daugavpils mākslinieku grupas darbi un jaunākās mākslinieku paaudzes radošie meklējumi no Rotko centra glezniecības kolekcijas.

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 17.04.2023 19:32
Un kuru tad jus sauktu par geniju.es tadu neredzu..veerojot pasaulee notiekoso prasas nosaukums cilveks nelietis..uh to butu daudz..
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top