Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Rotko centra kolekcijas izstādes Daugavpilī

16.04.2023
Svinot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubileju, Daugavpilī vienas dienas laikā tiks atklātas divas mākslas centra glezniecības kolekcijas izstādes. Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 14.00 MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola” jaunajā korpusā Saules ielā 8 durvis vērs izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”, savukārt plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Rīgas ielā 8 – izstāde “Rotko pavasaris”.

Rotko centra mākslas kolekcijas komplektēšanas pirmsākumi rodami 2003. gadā. Tieši pirms divdesmit gadiem Daugavpils saņēma vērtīgu dāvinājumu – četrdesmit muzeja kvalitātē veidotas Marka Rotko darbu kopijas. Šis notikums iezīmēja simbolisku atskaites punktu vērienīgam projektam – Marka Rotko mākslas centra izveidei mākslinieka dzimtajā pilsētā – un kļuva par tā topošās mākslas kolekcijas pamatu.

Nākamais zīmīgais pavērsiens Rotko centra projekta īstenošanā ir saistīts ar 2005. gadu, kad Daugavpilī norisinājās pirmais starptautiskais mākslas plenērs “Marks Rotko”. Mākslas plenērs bija svaiga elpa Daugavpils kultūrtelpā, kas jaunrades dvesmu nemainīgi nodrošināja līdz pat 2012. gadam.

Apliecinot patiesu cieņu māksliniekiem, kuru radošais veikums bija pamats augstvērtīgas mākslas kolekcijas izveidei, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 26. aprīļa līdz 2. jūlijam izstādē “Rotko pavasaris” būs skatāmi Latvijas un ārvalstu mākslinieku glezniecības darbi, kas tapuši starptautiskajā glezniecības plenērā “Marks Rotko” tā darbības laikā no 2005. līdz 2012. gadam. Izstādes koncepts satur metaforu par pavasara kā dzimšanas, attīstības un uzplaukuma sākumposmu mākslas centra vīzijas turpmākai īstenošanai un mākslinieka nopelnu cildināšanai.

Marka Rotko māksla un suģestējošā personība joprojām rada rezonansi sabiedrībā. Viņa filozofiskajos un radošajos meklējumos dzimusī ideja par krāsu laukumu glezniecību raisa emocijas, viedokļus un attieksmes. Nenoliedzama ir viņa unikalitāte un pasaules mākslas vēsturē ierakstītais vārds, kas līdz Daugavpilij atved neskaitāmus mākslas profesionāļus un interesentus. Ģēnija māksla un vide, kur kopš bērnības ir veidojusies viņa personība un likti izglītības pamati, vieno arī māksliniekus, kuri Daugavpilī dzīvo un strādā šodien. Rotko centrs ir kļuvis par platformu ne tikai starptautiskiem mākslas projektiem, bet arī reģiona mākslinieku izstādēm, kur viņu veikums tiek eksponēts līdzās pasaules līmeņa mākslai.

Liecinot par Daugavpils mākslinieku profesionālo mākslu un viņu saikni ar mākslas ģēnija Marka Rotko vārdu, no 26. aprīļa līdz 1. jūnijam “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola” jaunajā korpusā būs pieejama izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”. Izstādē būs skatāma Daugavpilī dzimušā mākslinieka Sigurda Vīdzirkstes darbu sērija, Silvas Linartes radošais mantojums, 20. gs. 70. gadu Daugavpils mākslinieku grupas darbi un jaunākās mākslinieku paaudzes radošie meklējumi no Rotko centra glezniecības kolekcijas.

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 17.04.2023 19:32
Un kuru tad jus sauktu par geniju.es tadu neredzu..veerojot pasaulee notiekoso prasas nosaukums cilveks nelietis..uh to butu daudz..
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top