Piektdiena,
9.jūnijs 2023
Vārda dienas: Gita, Ligita, Ферапонт, Фотий, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Patriotiskais novembris Daugavpilī

10.11.2022
Novembris Daugavpilī sācies patriotiskās noskaņās. Pilsēta ietērpta Latvijas karoga krāsās, bet par godu Valsts svētkiem pilsētniekiem un viesiem ir iespēja baudīt pašvaldības kultūras un tūrisma iestāžu rīkotos pasākumus.


Otrdien, 8. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi vienojās tradicionālajā Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā. Muzeja speciālisti akcijas dalībniekiem atgādināja Lāčplēša dienas un Latvijas karoga vēsturi, bet par skanīgām melodijām parūpējās S. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas talantīgie audzēkņi.

Šogad pirmo reizi Valsts svētku aktivitāšu organizēšanā piedalījās jaunizveidotais Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”. Lāčplēša dienas priekšvakarā – 9. un 10. novembrī Inženieru arsenāla pagalmā bija skatāma Zemessardzes militārās tehnikas izstāde. Apmeklētājiem bija iespēja tikties ar zemessargiem un uzzināt vairāk par viņu darba ikdienu.

Par neatņemamu novembra norisi Daugavpilī, kļuvuši Valsts Robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Arī šoreiz, 10. novembrī spītējot lietainajiem laikapstākļiem, Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai tiktos ar Valsts Robežsardzes Daugavpils reģionālās pārvaldes kinologiem un viņu četrkājaijaniem kolēģiem, kuri demonstrēja savu veiklību dienesta pienākumu pildīšanā.

Lāčplēša dienas rīts, kā ierasts sākās ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu karavīru kapos un piemiņas vietās – Daugavpils cietoksnī, Garnizona kapos kā arī Pareizticīgo, Vecticībnieku un Katoļu kapsētās. Savukārt Luterāņu kapsētā – Latvijas armijas Brāļu kapos notika svinīgs piemiņas brīdis, kurā piedalījās Daugavpils pilsētas domes vadība, pašvaldības iestāžu pārstāvji un pilsētas iedzīvotāji. Pēc piemiņas brīža un aizlūguma klātesošie nolika ziedus pie pieminekļa kritušajiem Latvijas armijas karavīriem un iededza sveces uz karavīru kapu kopiņām.

Savukārt pēcpusdienā Daugavpils cietokšņa dārzā pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Armijas Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājnieku pulka kritušajiem, jaunie Zemessargi deva zvērestu, solot uzticību Latvijas valstij, tās Satversmei, tautai, un netaupot spēkus sargāt savu tautu un savas valsts neatkarību.

Lāčplēša dienas kulminācija viennozīmīgi ir Lāpu gājiens. Pēc pandēmijas 2 gadu pārtraukuma jau atkal gaismas upe no Daugavpils Universitātes plūda pa pilsētas ielām līdz Vienības laukumam, kur ar lāpām un svecēm tika izgaismota Latvijas kontūra. Šogad Lāpu gājienā piedalījās apmētam 4000 dalībnieku – Daugavpils pilsētas pašvaldības vadība, Augšdaugavas novada pārstāvji, pilsētas un novada izglītības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, uzņēmumi, daugavpilieši un pilsētas viesi.

Lāčplēša dienas svinības noslēdzās ar skanīgu un lustīgu kapelas “Rēzeknes muzikanti” koncertu Vienības laukumā.

Valsts svētku svinības Daugavpilī turpināsies – ar svētku koncertiem daugavpiliešus sveiks poļu, krievu un baltkrievu kultūras centri. 17. novembrī Daugavpils pilsētas pašvaldība pasniegs Gada balvas aktīvākajiem pilsētas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām. Savukārt Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī plkst. 16.00 Daugavpils kultūras pilī uzstāsies latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks”, plkst. 19.00 Vienības laukumā kopā dziedāsim Latvija himnu un baudīsim lāzeršovu.

Plašāka svētku programma pieejama pašvaldības mājaslapā www.daugavpils.lv.


Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Nezinu kapec skatoties tai bildee man uznaca bwzgaligas skumjas..mani milie latgalisi visi atdusas latgales smiltajaa.tevs un vina vecaki..tikai tuksaa maaja atgadina man..reiz bija. Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Ak dievs...es skatos uz to majinu un to pariti.. kas visu pasaka bez vardiem..latgalitei muzigai but..ta ir mana omites majina.un tur sez mans opis ar omiti..protams bildee..un manaa dveselee muzigi. Sīkāk...
Mūžībā aizgājusi aktrise Lilita Ozoliņa
Lilita tu esi aizgajusi..bet paliksi atminaa ka viena mo skaistakajam un talantigakajam aktrisem..paldies par skaisto martu.ilgajaa celaa kapas.sievietes ideals.. laikmeti mainas..bet kautkas paliek nezudoss..dveseles skaistums...lai tavai dveselei viegls lidojums muzibaa..sakumam kam jaunam.ardievu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top