Piektdiena,
20.maijs 2022
Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta, Антонина, Давид, Йосип, Тадей, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Ceļojošajā izstādē Detaļu spēks II pie t/c Origo iekļauta arī Daugavpils

23.02.2022 daugavpilszinas.lv


Laikmetīgās arhitektūras, dizaina un restaurācijas izcilībām veltītā ceļojošā izstāde Detaļu spēks II laukumā pie t/c Origo būs skatāma no 2022.gada 13.janvāra līdz aprīļa vidum.

 


Jebkurš arhitektūras, dizaina vai restaurācijas objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamatvērtības, laikam raksturīgās inovācijas vai atjaunota autentiskā vēsture. Par unikālu iespējams dēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu, daudzi no tiem saņēmuši balvas vērienīgākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības gada balva, kā arī vērtīgāko Latvijas ēku konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā, bet daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši arī starptautisku atzinību.


Izstādē iespējams ieskatīties Latvijā ilgtspējīgākajā objektā t/c Origo un biznesa centrā Origo One, iepazīt Daugavpils cietokšņa Pulvera pagraba rūpīgi restaurāciju un piemērošanu keramiķa Pētera Martinsona mantojuma ekspozīcijai, kurā liela loma ir modernajam materiālam rūdītājam stiklam. Vēl nebijis projekts realizēts Ventspilī, kas īstenots ar mērķi izveidot novietni vēsturiskajām laivām muzejā. Koka arhitektūras priekšrocības vairs nav apšaubāmas, arvien vairāk cilvēku izvēlas privātmājas, kas būvētas no koka – šai tēmai veltīts atsevišķs stends.

Visa Latvija vienā izstāde - varbūt kādam tā sniegs padomus arhitūrisma maršrutu izstrādei? Izstāde ir objekti no Rēzeknes, Valmieras, Jelgavas, Kocēniem, Saulkrastiem, Salaspils, Alūksnes, Jūrmalas, Ogres un Rīgas. Tie ir Rēzeknes Olimpiskais centrs, promenāde Daugavpilī gar upi,pārdomātāpilsdrupu restaurācija Tērvetē, maksimāli saglabājot vēsturisko substanci, J. Daliņa stadions Valmierā, Latvijas Valsts mežu klientu centrs Jelgavā, moderna koka ražotne Kocēnos, apartamentu māja Valmierā, Stropu atpūtas centrs Daugavpilī, Saulkrastu estrāde un Neibādes parks, Mežaparka estrādes pārbūve un koka potenciāla izmantošana bērnudārza būvniecībā Salaspilī, dizaina viesnīca Alūksnē, Kocēnu muižas atjaunošana, Jūrmalas šoseja, unikālie Anša Cīruļa gleznojumi kādreizējā Ogres sanatorijā.

Izstādes mērķis ir atraktīvā formā aicināt publiku paraudzīties uz interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai, sniedzot lielāku izpratni par arhitektu, inženieru, būvnieku, dizaineru un restauratoru darbu.

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kasizpildījuma augstās kvalitātes dēļ ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.

Izzinošās un vērtīgās izstādes atbalstītāji AIMASA, TN International, LNK Industries, Rīgas tilti, Realwindows, Latvijas Valsts meži un Origo. Izstādes organizatori biedrība Building DesignandCostructioncouncil. Plašāku informāciju meklējiet www.buvniekupadome.lv.

 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Losenite suta sveicienus du profesoram daugulim..forsas bija jusu muzikas lekcijas..pat klavierites uzravat..es ari gribeju piebiedroties spelet un uzdziedat.biju estrades grupas soliste..bet kaut kaa samulsu..iista muzikas stunda ir dziedasana..un no sirds to kas patik skolniekiem.studentiem...paldies skolotaj..jus bijat supper pasnuedzejs..losenitei patika...bet jani kudinu nepazinu..starptautiskas atiecibas losenite nestudeja... Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Ka man patik si portala klusums un miers..ari latgale ir klusa vieda un ipasa .. Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Andreju Elksniņu
Es censos vadoso portalu zinas vairs nelasit.par karu ukrainaa.tas ir loti nomacosas..vispar pasaule ir kluvusi druuma..pat izklaides raksti mani vaurs neinteresee..gribetos ceret ka viss pasaulee nostasies savas vietas..nav neka vertigaka uz pasaules par brivibu demokratiju un humanismu..varbut sis laiks mus liks to saprast un novertet.to ko varbut esam pazaudejusi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top