Piektdiena,
14.maijs 2021
Vārda dienas: Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis, Тамра, Марк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Rotko centrā būs apskatāma jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija

23.04.2021
Tiklīdz tas būs iespējams, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs apskatāma jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir veidojusies līdz ar ideju par pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko atgriešanos dzimtajā pilsētā, dibinot viņa vārdā nosauktu mākslas centru. 2003. gadā viņa bērni Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko pilsētai uzdāvināja četrdesmit retrospektīvas muzeja kvalitātes Marka Rotko darbu reprodukcijas, kas kļuva par topošā mākslas centra krājuma pamatu ar simbolisku, teju sakrālu vērtību.

2005. gadā Daugavpilī tika organizēts pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs “Marks Rotko”, kas kļuva par tradīciju un stabilu pamatu kolekcijas turpmākai papildināšanai. Simpozija formāts paredzēja vismaz divu jaunradīto mākslas darbu dāvinājumu topošajam mākslas centram. 2013. gada 24. aprīlī, atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, tā krājumā jau bija vairāk nekā divi simti simpoziju laikā tapušu glezniecības darbu.

Šobrīd Rotko centrs svin savu astoto dzimšanas dienu – astoņus gadus mākslā, izstāžu darbībā, simpoziju, plenēru, festivālu un citu pasākumu rīkošanā, kā arī astoņus gadus sistemātiska darba, veidojot un papildinot krājumu – kolekciju, kas vēsta par centra pastāvēšanu dažādos laikos.

Tāda ir arī Rotko centra krājuma reprezentatīvā izstāde “Atrasts kolekcijā”. Turpmākos divus gadus pastāvīgajā ekspozīcijā būs apskatāma mākslas centra dienasgrāmata, kas liecina par tā darbību astoņu pastāvēšanas gadu laikā. Tie ir stāsti par aktīvu mākslas simpoziju un izstāžu norisi, veiksmīgu sadarbību ar mākslas ekspertiem, galeriju īpašniekiem un izstāžu veidotājiem mākslas projektu plānošanā un īstenošanā, dialogi ar atzītiem māksliniekiem, veidojot personālizstādes Rotko centrā. Tās ir liecības par mums sniegto novērtējumu no mākslinieku puses, dāvinot savus mākslas darbus Rotko centra kolekcijai, kā arī mūsu novērtējums māksliniekiem, papildinot kolekciju ar augstvērtīgu mākslas darbu iepirkumiem. Neviens kolekcijā nonākušais mākslas darbs nav nejaušība.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs turpina papildināt kolekciju, veidojot augstvērtīgu mākslas darbu atlasi, kas ir balstīta mākslinieciskās jaunrades un mākslas vērtību mijiedarbībā, kā arī profesionālās mākslas pieejamības un mākslas centra atpazīstamības nodrošināšanā Latvijā un ārpus tās robežām.
 
Izstādē piedalās:

Bazils Alkaci (Lielbritānija, Monako), Baņuta Ancāne (Latvija), Leonīds Baulins (Latvija), Maibrita Ulvedāla Bjelke (Lielbritānija), Valdis Bušs (Latvija), Inta Celmiņa (Latvija), Valerijans Dadžāns (Latvija), Sigita Daugule (Latvija), Dženifera Dirāna (Lielbritānija), Vonkuņ Dzjuņs (Dienvidkoreja, Vācija), Marko Garods Džanoti (Brazīlija), Džiliana Eiresa (Lielbritānija), Širina Kočaka Ēzeskidži (Turcija), Juris Gagainis (Latvija), Barbara Gaile (Latvija, Francija), Beatriče Gelmeti (Itālija), Solomons Geršovs (Latvija, Krievija), Pīters Grifins (Lielbritānija), Edvards Grūbe (Latvija), Kristīna Hakslija (Īrija), Pols Hakslijs (Lielbritānija), Kārena Hansena (ASV), Bents Holšteins (Dānija), Vaidots Janulis (Lietuva), Karo Josta (Vācija), Lails Karbahals (ASV), Rusudana Khizanišvili (Gruzija), Marija-Hosē Komeljo (Nīderlande), Sergejs Krištapovičs (Baltkrievija), Helga Kroicritere (Vācija), Izabella Krolle (Latvija), Gunārs Krollis, (Latvija), Tadeušs Lapinskis (Polija, ASV), Silva Linarte (Latvija), Marieta Patrīcija Līsa (ASV), Ērina Lolora (Lielbritānija), Nataļja Marinoha (Latvija), Pēteris Martinsons (Latvija), Aija Meistars (Latvija, ASV), Anita Meldere (Latvija), Valda Mežbārde (Latvija), Guna Millersone (Latvija), Kornēlija Ozoliņa (Latvija), Eleonora Pastare (Latvija), Dace Pudāne (Latvija), Dainis Pundurs (Latvija), Mareks Radke (Polija, Vācija), Maruta Raude (Latvija), Juta Rindina (Latvija), Ģiedre Riškute (Lietuva), Ilona Linarte-Ruža (Latvija), Pēteris Sidars (Latvija), Hosē Manuels Sirija (Spānija, Lielbritānija), Džemma Skulme (Latvija), Larss Strands (Norvēģija), Žaks Šapiro (Latvija, Francija), Silvija Šmidkena (Latvija), Akiko Taniguči (Japāna), Roms Viesuls (Lietuva, ASV), Sigurds Vīdzirkste (Latvija, ASV), Lilija Zeiļa (Latvija), Osvalds Zvejsalnieks (Latvija).
 Publicitātes foto: Santa Suhanova
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Mobilā mamogrāfa izbraukumi maijā
https://potencei.weebly.com +371 24975475

Pārdod LEVITRA 20mg. Oriģinālais "BAYER” ražojums.
Diennakts piegāde ar kurjeru visā Latvijā, uz Jūsu norādīto adresi.
Samaksa ir saņemšanas brīdī. Priekšapmaksa nav jāveic.
Cena: 4 tab. - 50 EUR ; 12 tab. - 100 EUR
Mob. +371 24975475
VAIRĀK INFORMĀCIJAS MANĀ MĀJASLAPĀ : https://potencei.weebly.com Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
Anastasija Grigorjeva trešo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm
malacis!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top