Pirmdiena,
24.jūnijs 2024
Vārda dienas: Jānis, Юхим, Варфоломей, Охрим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Jūnija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

29.05.2024
Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles jūnijā aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas mākslas un radošo darbu izstādes.

Jaunbūves bibliotēkā
 (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) līdz 27. jūnijam ir skatāma rokdarbnieces Tatjanas Filatovas izšuvumu izstāde “Krāsainās domas uz baltā auduma”. Interesi par rokdarbiem viņā rosināja mājturības skolotāja, kura bijusi īsta profesionāle savā jomā. Jau skolas gados Tatjana iemācījās adīt, tamborēt, izšūt klājdūrienā. Pirms kāda laika, kioskā iegādājoties rokdarbu žurnālu, Tatjana iesāka nodarboties ar izšūšanu krustdūrienā, veidojot iespaidīgu izšūto gleznu kolekciju.

Līdz 8. jūnijam Jaunbūves bibliotēkā apmeklētājiem ir pieejama arī Daugavpils skolēnu vizuālās mākslas, dizaina un tehnoloģiju konkursa “Koku noslēpumi” radošo darbu izstāde. Tajā eksponētie darbi veidoti dažādās tehnikās, izmantojot tekstilu, papīru, koku, plastilīnu un citus materiālus.

No 1. līdz 29. jūnijam Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Lilijas Buročkinas, Borisa Borisova un Jeļenas Koļesņikovas gleznu kopizstāde “Ar Daugavpili sirdī”, kas veltīta Daugavpils pilsētas 749. dzimšanas dienai. 

Dzimtās pilsētas vēsture, dabas ainavas, pilsētvides objekti pārsteidz ar individuālo māksliniecisko redzējumu, radot dzimtās pilsētas neatkārtojamu tēlu. Darbi, kas radīti ar sirds siltumu, ir mīlestības apliecinājums savai pilsētai.

No 1.  jūnija līdz 15. jūlijam Piekrastes bibliotēkā skatāma Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pirmsskolas vecuma bērnu radošo darbu izstāde Kukaini, ragaini, tev zeltīti svārki!”.

Bērnu atainoti kukaiņu tēli pārsteidz. Katrs ragainītis ar lepnumu parāda, ka prot čakli strādāt, draugus meklēt, nebēdnīgās rotaļās iet, spēlēt vijoli un pat mazliet iedzelt.

Aplūkot izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.
 
Līdz 29. jūnijam Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) ir skatāma Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas fotopulciņa audzēkņu Daniila Boroņenko un Diānas Sibirjanovas darbu izstāde Pagalmu stāsti. Jauno fotogrāfu darbus izstādē papildina fotopulciņa vadītājas Ilmas Petrovas dzejoļi.

Gatavojoties šai izstādei, jauniešiem bija dots uzdevums izveidot savu stāstu, parādīt savu redzējumu par pagalmiem. Pagalmā mēs izejam, lai izvestu pastaigā savu mājdzīvnieku, izdarītu saimniecības darbus, romantiski palūkotos debesīs… un pat neiedomājamies kā to visu redz fotogrāfi. Fotopulciņa vadītāja Ilma māca bērniem ne tikai redzēt, bet arī ieraudzīt apkārt notiekošo un spēt to parādīt citiem, saglabājot savu redzējumu un vienlaicīgi “neražot fotoatkritumus”. 

Līdz 30. jūnijam Pārdaugavas bibliotēkā
 (Komunālā 2) turpinās J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskolas skolnieku radošo darbu izstāde “Plūst tēli un ceļas, un mainās.” /J. Rainis/. Izstādē aplūkojami dažādas tematikas bērnu radošie darbi.

No 03. jūnija līdz 28. jūnijam Čiekuru bibliotēka (Čiekuru ielā 5-13) skatāma Olgas Duļkevčas apgleznotā stikla darbu izstāde “Krāsainā dzīve”.

Olga apglezno vāzes, krūzes, glāzes un pat pulksteņus. Viņa patstāvīgi apguva šo prasmi un nodarbojas ar stikla apgleznošanu gandrīz 10 gadus.  Te ir pirmā Olgas Duļkevičas personīga izstāde.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top