Svētdiena,
23.jūnijs 2024
Vārda dienas: Līga, Антонина, Александр, Василий, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpilī jau 12. reizi notiks Starptautiskais folkloras festivāls

17.05.2024
No 16. līdz 21. jūnijam Daugavpilī norisināsies 12. Starptautiskais folkloras festivāls.

Festivāla rīkotāji šogad sagatavojusi plašu programmu, iekļaujot daudzveidīgu pasākumu klāstu: notiks vairāki koncerti, būs apskatāma jāņu zāļu izstāde, varēs piedalīties foto orientēšanās spēlē „Noķer Jāņus Daugavpilī” un sarunu kluba „Papardēs” aktivitātēs, kur kopā ar dažādiem ekspertiem un meistariem būs iespēja ne tikai vairāk uzzināt par pirmskristīgo un kristīgo tradīciju mijiedarbību Jāņu dienas svinēšanā, puķu un zāļu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī pašiem, praktiski darbojoties, sagatavot ziedes no Jāņu laika augiem, sasiet sieru utt. Īpaši tiek aicināti mazākie Jāņu dienas svinētāji, jo tieši viņiem ir paredzētas nodarbības, kurās varēs iemācīties „piedzīvot Jāņus”. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Festivāla koncertos apmeklētājus priecēs folkloras kopas, tradicionālo tautas dziesmu un tautas deju grupas un kapellas no Latvijas, Lietuvas un Somijas. No Latvijas kopā ar festivāla saimniekiem, Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopu „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne), būs arī grupa A.I.I.Z.” (Andris Grunte – kontrabass, Indriķis Veitners – saksofons, klarnete, Ilze Grunte – ģitāras, arfa, mandolīna, čarango u.c. un Zane Šmite – balss, vargāns), folkloras kopa „Grodi”, Krustpils kultūras centra tradicionālās mūzikas grupa „Krāce”, Rēzeknes novada Kultūras un Tūrisma pārvaldes kadriļu deju grupa „Lūznovys kadriļs”, Patjanko ģimenes kapella, Bebrenes kultūras nama folkloras kopa „Ritam”, Preiļu novada kultūras centra folkloras kopa „Rūtoj” un tautas mūzikas grupa „Teikas Muzikanti”. Lietuvu pārstāvēs Baltkrievu tradicionālo tautasdziesmu grupa „Belarician miracle” („Baltkrievu brīnums”), instrumentālās tautas mūzikas grupa „Ratilai”  un folkloras kopa „Siaudela”, savukārt no Somijas ieradīsies tautas deju grupa „Kuhmon Keiketys Ry”.

Festivāla organizatori aicina: „Dabas ritma noteiktais gadskārtu cikls palīdz atgriezties pie ciešākām attiecībām ar dabu un ieraudzīt, cik ļoti mēs esam saistīti gan ar Saules ciklu, gan viens ar otru. Šogad festivāls ir pašā Jāņu laiciņā, tāpēc godināsim Jāņus kā vienu no Latvijas Kultūras kanona vērtībām, mācīsimies paši un mācīsim bērniem piedzīvot “Jāņus”, dalīsimies ar savu Jāņu pieredzi, iezīmēsim astronomiskās vasaras sākumu, pušķosim un pušķosimies, dziedāsim, dancosim, prieku sev un citiem vairosim.”

Programma atrodama šeit.

Festivālu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes Vienības nams Latviešu un latgaliešu kultūras centrs sadarbībā ar biedrību Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs”, nodrošinot Daugavpils iesaisti Eiropas kultūras ceļā Singing Heritage Route”.

Informējam, ka pasākumu laikā notiks filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām. 

Daugavpils Starptautiskā folkloras festivāla pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais maskošanās festivāls. Laika gaitā festivālam ir mainījies formāts, un kops 2014. gada tas ir Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kura mērķis ir popularizēt tradicionālo latviešu un cittautu kultūru.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top