Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis

08.04.2024
Dziļās skumjās Daugavpils teātris paziņo, ka 8. aprīļa rītā mūžībā aizgājis Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis (14.02.1969 – 08.04.2024).

Aktīva sadarbība ar Daugavpils teātri Ivaram Lūsim sākās 2012. gadā, kad tika iestudēta komēdija “Biznesa klases palāta”. Pēc šī iestudējuma Ivars Lūsis kļuva par biežu Daugavpils teātra viesrežisoru, un katra viņa viesošanās šeit bija kā ģimenes atkalsatikšanās. 2022. gadā Ivars Lūsis pievienojās Daugavpils teātra kolektīvam un kļuva nozīmīgu teātra mākslinieciskās komandas bagātinājumu. Šodien mēs zaudējām ne tikai brīnišķīgu kolēģi un talantīgu mākslinieku, bet arī tuvu cilvēku un domubiedru.

1993. gadā Ivars Lūsis absolvēja Liepājas teātra 4. studiju, 1997. gadā - Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un skatuves mākslas katedru, iegūstot režisora specialitāti. Kopš 1992. gada viņš bija iestudējis izrādes vairākos valsts un neatkarīgajos teātros. No 2006. līdz 2008. gadam bijis Liepājas teātra direktors.

Ar īpašu prieku Ivars Lūsis iestudēja izrādes bērniem un jauniešiem, spējot saistoši runāt par šai auditorijai aktuālām tēmām. Viņa talants tika atzīmēts, nominējot un apbalvojot vairākas izrādes ar “Spēlmaņu nakts” balvu: “Sniegbaltītes skola” Liepājas teātrī (2007.g.) – “Gada izrāde bērniem un pusaudžiem”, “Miskastes bērns” teātrī „Skatuve” (2010.g.) – “Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”. Savukārt izrāde “Bērniņi” (Liepājas teātrī, 2008.g.) saņēma piecas „Spēlmaņu nakts” nominācijas, tostarp “Gada dramatiskā teātra izrāde”. Taču viena no nozīmīgākajām balvām Ivaram bija skatītāju mīlestība, viņu patiesie smiekli un prieks.

Daugavpils teātra skatītājiem viņš lielākoties bija pazīstams kā komēdijmeistars, kurš vienmēr rūpējās, lai skatītāji var gan izsmieties, gan aizdomāties par būtisko. Šeit viņš bija iestudējis ģimenes drāmu „Īpaša suga” un komēdijas „Sniega gūstā”, „Mīlestība 32 kvadrātmetros”, „Mīlestība līdz prāta zudumam”, „Baismīgās mājsaimnieces”, „Biznesa klases palāta”, “Melu detektors” un „Ekstrasensa cīņa” - viena no teātra izrādēm-rekordistēm, kura, pateicoties skatītāju mīlestībai, nepameta repertuāru vairāk kā sešus gadus.

Jāatzīmē, ka Ivars bija ne tikai lielisks režisors, kurš labi izjuta savu skatītāju, bet arī talantīgs aktieris, kura atgriešanos uz skatuves varēja baudīt gan Daugavpils teātra ģimenes drāmā “Īpaša suga”, gan šoziem tapušajā komēdijā “Sniega gūstā”.

Tāpat Ivars Lūsis nesavtīgi un azartiski dalījās savā pieredzē un zināšanās - 2023. gada rudenī viņš uzsāka darbu pie jaunās aktieru paaudzes skološanas kā aktieru kursa vadītājs un pasniedzējs Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā.

Daugavpils teātra kolektīvs izsaka līdzjūtību Ivara Lūša tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, audzēkņiem un talanta cienītājiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Skumji 08.04.2024 19:33
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top