Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

4. Latvijas Keramikas biennāle izsludina programmu

15.08.2023
Aktualizējot laikmetīgās keramikas nozīmi Latvijā un starptautiski, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru jau ceturto reizi organizē Latvijas Keramikas biennāli, šogad ar pasākumiem Rīgā, Daugavpilī un pat Portugāles pilsētā Aveiru.

Latvijas Keramikas biennāles centrālais notikums jau tradicionāli ir konkursa izstāde “Martinsona balva”, kas nemainīgi būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un kopā ar Rudens izstāžu sezonu tiks atklāta šī gada 8. septembrī. Līdz ar svinīgo atklāšanu tiks publiski paziņoti arī starptautiskās žūrijas izvēlēti konkursa izstādes starptautiskie un nacionālie laureāti.
Šogad “Martinsona balvai” tika saņemti 685 izcili pieteikumi no māksliniekiem no 71 valsti pārstāvošiem māksliniekiem, tostarp 68 pieteikumi no Latvijas māksliniekiem, kas ir līdz šim lielākais pieteikumu skaits Martinsona Balvas konkursa izstādes vēsturē.

Vēl biennāles programmas ietvaros tiks atklātas vairāk nekā 10 jaunas laikmetīgās keramikas izstādes, varēs piedalīties godalgotā Latvijas keramiķa Daiņa Pundura performancē.  Daugavpils Cietokšņa kazemātos tiks atklāta keramikas krātuve un izdots katalogs, kurā dokumentēta Daugavpils Martinsona mājā skatāmā Pētera Martinsona ekspozīcija “Sapņu pilsēta”.

BIENĀLES PROGRAMMA

17. AUGUSTS 17.00

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11, Rīga
IZSTĀDES “GLEZNOJUMI” ATKLĀŠANA

Izstāde prezentē dažādu paaudžu autorus, kuri labprāt ikdienā vai tikai īpašos gadījumos rada savus unikālos apgleznojumus. Porcelāna baltā, gludā virsma un trauslā materialitāte iedvesmo plašu mākslinieku loku radīt gleznojumus atšķirīgā stilā, rokrakstā un tehnikā.
SIMPOZIJA “KUR" IZSTĀDES ATKLĀŠANA

No 3.-12. jūlijam Saldus Mūzikas un mākslas skolā notika Keramikas mākslas simpozijs “KUR” 2023. Tajā piedalījās mākslinieki - Ieva Jurka, Esmeralda Purvišķe, Jānis Leimanis, Diāna Boitmane, Lauri Kilusk, Joonas Parve, Elvīra Mahte, Kristīne Ozola, Baiba Šēna, Agnese Sunepa, Rūdis Pētersons. Izstādē vienkopus skatāms visu simpozija dalībnieku veikums.
18.00
Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3, Rīga 

4. LATVIJAS KERAMIKAS BIENNĀLES ATKLĀŠANA

SANITAS ĀBELĪTES IZSTĀDES “TERRA” ATKLĀŠANA

Porcelāna mākslinieces Sanita Ābelīte darbnīcā gluži kā sapņu mājiņā top skaisti trauki, rotas un figūras, kas ietērpjas krāšņos glazūras toņos. Kopš 2006. gada sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies simpozijos, rezidencēs un grupu izstādēs daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Dānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Ziemeļkiprā, Ķīnā un citviet.

6. SEPTEMBRIS 18.00

Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3, Rīga 

PORTUGĀĻU LAIKMETĪGĀS KERAMIKAS IZSTĀDES “KOPSOLĪ” ATKLĀŠANA
Izstāde piedāvā portugāļu mākslinieku darbus no Aveiru Starptautiskās keramikas mākslas biennāles kolekcijas, kas tiek veidota kopš pašiem biennāles aizsākumiem. Skatītājam būs iespēja ielūkoties Portugāles laikmetīgās keramikas attīstībā trīs desmitgažu griezumā, kas izstādes darbos datējams no 1991. gada līdz mūsdienām.

8. SEPTEMBRIS 14.00

Galerija 4METRI, Hospitāļa iela 8, Daugavpils

ELĪNAS TITĀTES UN UNAS GURAS DUBULTIZSTĀDES ATKLĀŠANA

Elīnai raksturīgs estētiski un tehniski filigrāns rokraksts. Mākslas darbos, to formās un faktūrā jaušama dabas klātbūtne, tomēr tiem nepiemīt tiešas norādes uz konkrēto. Savukārt Unas Guras darbi ir rotāti ar ritmisku “pumpu” rakstu, tādējādi atklājot papildu dimensiju mākslinieces veidotajos keramikas objektos.

15.00

Martinsona mājas pagalms, Nikolaja iela 1, Daugavpils
Daiņa Pundura performance “Vizualizējot gravitāciju”

Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemātos atvērtās laikmetīgās keramikas krātuves atklāšana

Pētera Martinsona memoriālā kataloga atvēršana

16.00

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Starptautiskās konkursa izstādes “MARTINSONA BALVA” atklāšana un apbalvošanas cerEmonija

Starptautiska keramikas konkursa izstāde “Martinsona balva” ir keramikas mākslas vitalitātes apliecinājums, kā arī veltījums pasaulslavenajam Latvijas keramiķim Pēterim Martinsonam. Konkursa izstādei piesakās gan individuāli mākslinieki, gan arī mākslinieku grupas no visas pasaules, iezīmējot jaunākās tendences sava reģiona mākslā un to sasauci ar saviem personīgajiem radošajiem meklējumiem.

Kaspara Geiduka izstādes “ELEMENTI” atklāšana

Atkārtoti tiek piedāvāta Kaspara Geiduka izstāde “Elementi”, kas pandēmijas ierobežojumu labirintos palika plaši nepamanīta. Izstāde “Elementi” aptver gan sociāli aktuālas un šodienīgas tēmas, gan jautājumus par ķermeni, tā strukturālo uzbūvi un sevis apzināšanos, gan instinktīvi veidotus objektus, caur kuriem mākslinieks reflektē par dabas formu daudzveidību, radot interpretāciju par mikrokosmu, telpu un tās uzbūvi.

Agnes Šemberaites (LT) izstādes “BAIĻU VĀRDOŠANA” atklāšana

Izstādē skatāmas keramikas skulptūras, kuras darinājusi ievērojamā lietuviešu keramiķe, 2021. gada Latvijas Keramikas biennāles konkursa izstādes “Martinsona balva” Zelta godalgas ieguvēja Agne Šemberaite. Mākslinieces daiļrade ietver nepārtrauktu cilvēka dabas izpēti, drosmīgi interpretējot pasaku un zinātniskās fantastikas tēmas un varoņus, dažādu kultūru rituālās prakses, mītiskos uzskatus un arheoloģiskos totēmus.
 
4. OKTOBRIS 17.00

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga
Korejas laikmetīgās keramikas izstādes “PAŠTERAPIJA” atklāšana

“Pašterapija” veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstāde apkopo 16 Korejas keramiķu 55 mākslas darbus. Tās ir gan vēsturisku atmiņu atsauces daudzfigūru kompozīcijās, gan oriģināli veidoti keramikas trauki
 
28. OKTOBRIS

Aveiru pilsētas muzejs, Portugāle
Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstādes “BALTIC CURRENT” atklāšana

Baltijas valstu laikmetīgās keramikas attīstība, aktuālās tendences un reģiona rokraksts vērienīgā izstādē, kas solās būt īsts atklājums portugāļu skatītājam. 

Pasākumu atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Valsts Kutūrkapitāla fonds, kā arī “Latgales reģiona attīstības aģentūra” mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” ietvaros.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4/4)
Nepatik 16.08.2023 18:50
Pertikeras laikmets..fui.naves maksla.
Leduspuke 16.08.2023 19:02
Majslinieki esiet radosi..un izveidojiet keramkas veidola genociidu pret cilveci.varbut 6 stabu veidaa.ka pueminekli zelta miljardam floridaa.
.moralo vertibu degradaciju..varaskari alkatibu nodevibu perkamibu melus propagandu.karu..lyk laikmetigas maklakas patiesaa seja.donaju ka laiknetigajaa maksla viegli nedosies rokas.vazes ar satana giimi.luk laikmetigas makskas patiesaa seja.ko vahadzetu atspogulot keramikaa.
Leduspuke 16.08.2023 19:11
Es sava tuvumaa nelaidisu satanistus.lai tak blokee kaut visas vietnes.algotas padauzas.es metu viniem ar akmeni..lai nekad.vairs man netuvojas..jo man ar vinuem nav nekaa kopiga...
Leduspuke 16.08.2023 20:17
Mani laikmetigaa maaksla nesaista..es par to nekur vairs nelasu un nekomenteju..visskaistakais makslas darbs ir dieva radita pasaule...daba.ar visu dziivo apkart.tikai cilveka launa alkatigaa roka to krietni ir izpostijusi..es dabu dievinu apbrinoju.gustu harmoniju un speku dzivei..ikdiena esmu ar to saskarsnee..es to milu.ar to parunajos man ar dabu ir ipasas atiecibas.un tai nav konkurentu....pat makslaa.

Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top