Ceturtdiena,
18.jūlijs 2024
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kas jāzina par saules paneļiem?

08.05.2023
Energoresursu cenu svārstību un ģeopolitiskās situācijas dēļ šobrīd strauji pieaugusi interese par saules paneļiem. Šī investīcija sāk atmaksāties jau uzreiz pēc saules paneļu uzstādīšanas - rēķins par patērēto elektroenerģiju noteikti būs būtiski mazāks nekā iepriekš.

Saules paneļi palīdz arī rūpēties par vidi, turklāt saules enerģija ir atjaunojošs resurss. Būtiska priekšrocība ir arī salīdzinoši vienkāršā uzstādīšana un sistēmas apkope.
 
Neskatoties uz būtiskajiem ieguvumiem, ko sniedz saules paneļu uzstādīšana, par šo risinājumu joprojām ir daudz jautājumu un mītu.

Vai saules paneļi pilda savas funkcijas arī ziemā?
 
Viens no jautājumiem, kas var rasties - vai saules paneļi ražo elektroenerģiju arī ziemā? Ir skaidrs, ka aktīvākais saules enerģijas izmantošanas laiks ir no marta līdz septembrim, pārējā laikā saražotā enerģija sastāda vien 10 - 20 % no kopējā apjoma.
 
Tomēr tieši vasarā elektroenerģija tiek patērēta mazāk, kas nozīmē, ka šajā periodā saražots tiek vairāk nekā patērēts, un liekais tiek uzkrāts kopējā elektrotīklā, lai to savām vajadzībām iztērētu pēc tam - rudens un ziemas periodā.

Kas jāzina par saules paneļu jaudu?
 
Būtisks faktors, izvēloties saules paneļus, ir to jauda. Tā ir jāpielāgo patēriņam, pretējā gadījumā saražotās elektroenerģijas būs par maz vai, tieši pretēji, par daudz, un tad tas vairs nebūs izdevīgi.

Cik sarežģīta ir saules paneļu apkope?
 
Saules paneļu sistēmai nav kustīgo detaļu, līdz ar to apkope ir vienkārša, turklāt detaļas nenolietojas tik ātri. Saules paneļi kalpo vairāk nekā 20 gadus, vienīgā detaļa, kas ir jānomaina reizi 5 - 10 gados, būs invertors.

Kur uzstādīt saules paneļus?
 
Visbiežāk saules paneļi tiek uzstādīti uz ēkas jumta, tomēr jāņem vērā gan jumta platība, gan arī tas, vai tos neaizēnos koks vai kāds cits objekts, kas attiecīgi samazinās paneļu darbības efektivitāti. Saules paneļus iespējams uzstādīt arī uz zemes, taču tas izmaksā dārgāk, kā arī ir jāņem vērā vairākas nianses.
 
Ja Jums ir aktuāla saules paneļu uzstādīšana, ieskatieties interneta vietnē www.ivsolar.lv un saņemiet atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem! 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top