Svētdiena,
24.Septembris 2023
Vārda dienas: Agris, Agrita, Герман, Сергей Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Apmācības – nozīmīgs vakances aspekts

28.04.2023
Visai bieži vakanču aprakstos tiek pieminētas arī apmācību iespējas, uzsākot darbu noteiktā uzņēmumā. Darbs ražošanā un citās jomās, kuras tehnoloģiski strauji mainās, nemitīgi pieprasa atjaunot zināšanas. Bet apmācības jaunajiem darbiniekiem ļauj veiksmīgāk iekļauties jaunajā darba kolektīvā un efektīvāk izpildīt tiem uzticētos pienākumus, palielina to karjeras attīstības iespējas un motivāciju strādāt uzņēmumā.

Uzņēmumam kvalitatīvu apmācību piedāvāšana un īstenošana ļauj parūpēties par darba produktivitātes un kvalitātes standartu uzturēšanu uzņēmumā. Tādēļ apmācību iespējas un kvalifikācijas celšanas kursu pieejamība ir svarīgs aspekts, ko ir vērts apspriest darba intervijas laikā, jo tas ļaus no cita skatupunkta apsvērt potenciālo sadarbību.

Cik dažādi var būt apmācību veidi?

Zināšanu, prasmju un darba efektivitātes pilnveidošanai paredzētie apmācību veidi un apjomi katrā darba vietā atšķiras un lielā mērā tie ir atkarīgi no uzņēmuma resursiem, attīstības vīzijas un situācijas.

Tikko darbu uzsākušam darbiniekam iespējams tiks nodrošinātas formālas vai neformālas iepazīšanās apmācībās, lai labāk iepazītu darba vidi, uzņēmuma struktūru, vīziju un iekšējās procedūras. Savukārt, jau esošiem darbiniekiem papildus apmācības var tikt piedāvātas, lai pārņemtu jaunus pienākumus uzņēmumā vai sekotu līdzi jaunākajām izmaiņām nozarē. Taču šie nebūt nav vienīgie uzņēmumos izmantotie apmācību veidi.

Atšķirībā no tehnisko un sociālo prasmju papildus apmācībām vienam vai pāris darbiniekiem, visas komandas kopīgas apmācības dod iespēju saliedēt personālu, uzlabot savstarpējo sadarbību un lēmumu pieņemšanu krīzes situācijās. Šādas apmācības parasti tiek izmantotas pēc krasām uzņēmuma struktūras vai personāla izmaiņām un tajās tiek veicināta komandas savstarpējās komunikācijas uzlabošana, identificētas katra stiprās puses un attīstīta motivācija.

Apmācība kā iespēja karjeras maiņai

Jebkura iepriekšējā darba vai izglītības pieredze ir attīstījusi noteiktas prasmes, kuras ir iespējams pārnest un izmantot citā nozarē, piemēram, labas komunikācijas un sadarbības spējas, analītiskas prasmes, empātija, spēja pielāgoties un mācīties vai radoši risināt problēmas.

Tādēļ vakances, kuras piedāvā tehnisko zināšanu apmācību, uzsākot jaunas darba attiecības, ir lieliska iespēja tiem, kuri vēlas mainīt savu profesionālo karjeru, jo kāda no pārnesamajām prasmēm šajā amata pozīcijā ir būtiskāka par tehniskajām zināšanām. Lai arī visbiežāk šādas vakances ir starta pozīcijām, vienmēr pastāv iespējas turpmākai izaugsmei.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top