Trešdiena,
28.Septembris 2022
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana, Максим, Порфирий, Никита Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Digitālā laikmeta ienaidnieks: kas 21. gs. izraisa strauju ādas novecošanos?

01.07.2022
Kamēr pasaule ar sajūsmu seko līdzi jauno viedtālruņu un viedierīču attīstībai, zinātnieki pēta, kā šīs ierīces, kas veido nozīmīgu mūsdienu cilvēku dzīves daļu, ietekmē mūsu veselību. Mūsdienās reti kurš var iedomāties savu dzīvi bez viedtālruņa vai datora, jo tie savā salīdzinoši īsajā pastāvēšanas laikā kļuva par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu gan darbā, gan atpūtā.


Kas ir HEV jeb zilā gaisma?


Zilā gaisma, saukta arī par HEV, ir redzamās gaismas spektra krāsa, ko var uztvert cilvēka acis. To izstaro saule un elektroniskās ierīces, piemēram, datori, televizori un mobilie tālruņi. Šīs redzamās un neredzamās gaismas viļņu garumu mēra nanometros (nm), un parasti, jo īsāks ir viļņa garums, jo lielāka ir enerģija.
 
Zilās gaismas iedarbības sekas
 
Aktīvi lietojot viedierīces, cilvēki arvien vairāk tiek pakļauti zilās gaismas jeb HEV gaismas iedarbībai. Tāpēc ir vērts apsvērt attiecīgu aizsarglīdzekļu iegādi, kas pasargās Jūs no negatīvās HEV gaismas staru iedarbības. Tādus līdzekļus Jūs varat atrast E-meistars.lv. Veikala piedāvājumā ir plašs skaistumkopšanas preču sortiments, kur Jūs atradīsiet līdzekļus, kas pasargās Jūsu ādu gan strādājot pie datora, gan pastaigājoties ārā saulainā laikā.
 
Miega traucējumi
 
Nelabvelīgas zilās gaismas ietekmes rezultātā tiek novērots, ka cilvēkiem rodas miega traucējumi un tiek izjaukts bioloģiskais miega ritms. Laika gaitā reakcija uz tumsas iestāšanos atrofējas, tāpēc cilvēkam ir grūtāk aizmigt, jo smadzenes nespēj atpūsties un turpina strādāt.
 
Zilās gaismas iedarbība nomāc melatonīna sintēzi. Melatonīns ir hormons, kas veidojas tikai tumsā. Tas ietekmē miega un nomoda režīmu, hormonu sekrēciju tumsā, tīklenes procesus, sirds un asinsvadu sistēmas regulāciju, imūnsistēmas darbību un citas cilvēka organisma funkcijas. Cilvēkiem, kas naktī (vai arī pirms gulētiešanas) tiek ilgstoši pakļauti zilajai gaismai, ir zems melatonīna līmenis, un tie nereti cieš no miega traucējumiem, neiroloģiskām slimībām, sirds un asinsvadu slimībām vai migrēnām.
 
Ietekme uz ādu
 
Zilā gaisma ir kaitīga ķermeņa ādai. Ilgu laiku saules starojuma UV spektrs tika uzskatīts par galveno vaininieku visās ar ādas bojājumiem un novecošanu saistītajās problēmās. Tomēr parādās jauni pētījumi, kas norāda uz to, ka saules UV starojumi nav gluži vienīgie, kas kaitē cilvēka ādai.
 
HEV stari iekļūst dziļāk ādas slāņos, nekā saules UV stari. Tur atrodas kolagēns, hialuronskābe un elastīns, tāpēc to kaitējums var būt lielāks nekā UV stariem. HEV starojuma izraisīts šūnu bojājums bieži nevar pamanīt uzreiz, jo tie nav tik tieši kā UV starojuma radītie, piemēram, tūlītējais redzamais apdegums. Tiek uzskatīts, ka HEV gaisma var izraisīt:
 
·         Priekšlaicīgu novecošanos;
·         Grumbu veidošanos;
·         Nevienmērīgu ādas pigmentāciju;
·         Fotojutības traucējumus;
·         Samazinātu ādas aizsargfunkciju.
 
Neskatoties uz to, ka pilnībā atteikties no digitālo ierīču lietošanas nav iespējams, tomēr, jāatzīmē, ka jau tagad pastāv dažādi veidi, kā var pasargāt savu ādu no zilās gaismas iedarbības. Viens no tiem ir izmantot aizsargkrēmus vai sprejus. Latvijā ir pieejams sejas ādas sprejs no CARELIKA ar patentēto OXYGESKIN® kompleksu jeb tehnoloģiju, kas nostiprina ādas aizsargfunkcijas, kā arī izlīdzina ādas reljefu un uzlabo ādas kvalitāti. Tas aizsargā seju no priekšlaicīgas novecošanās pazīmēm un grumbu veidošanās.
 
CARELIKA Blue Light Protection Sprejs sejas ādas aizsardzībai ir paredzēts visiem ādas tipiem un to droši var lietot virs kosmētikas. It īpaši karstajā vasaras laikā izsmidziniet to 10-15 cm attālumā uz sejas, lai droši varētu pasargāt sevi no kaitīgās zilās gaismas un saules stariem.
 
CARELIKA ir Latvijā dibināts skaistumkopšanas preču zīmols, par kuru vairāk uzzināsiet mājaslapā www.carelika.eu. Zīmola produktus, kā arī citu zīmolu piedāvājumu varat apskatīt E-meistars.lv, kā arī veikalos Rīgā, Republikas laukumā 3, t/c Rīga Plaza un Jelgavā, Lielā iela 18.
 
Veikalos atradīsiet gan dāvanas, gan patīkamas atlaides aktuāliem produktiem un arī nozares profesionāļiem (frizieriem, skaistumkopšanas saloniem u.c.).
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top