Trešdiena,
28.Septembris 2022
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana, Максим, Порфирий, Никита Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kā aizsargāties no saules vasaras mēnešos?

26.05.2022
Auksto ziemo un mēreno pavasari beidzot nomaina silta un saulaina vasara. Varētu likties ka ilgi gaidītās saules nevar būt par daudz, taču arvien biežāk, sākoties siltam laikam, saviem mājokļiem meklējam risinājumus, kā no tās aizsargāties. Kāpēc tā? Globālās klimata pārmaiņas ietekmē arī mūsu sadzīvi - mērenas temperatūras vasarā bieži nomaina ilgstoši karstuma viļņi, arī pārmērīgam UV starojumam ir kaitīga ietekme uz mūsu veselību. Tādēļ aktuāla kļūst papildu aizsardzība no saules stariem un karstuma. Telpās tradicionāli izmanto aizkarus un dažādas žalūzijas, bet ārtelpā – markīzes. Žalūzijas un markīzes ir efektīvs, pārbaudīts un ekonomiski izdevīgs veids, kā aizsargāties no intensīviem saules stariem.

Lūk, neliels ieskats populārākajos žalūziju un markīzu veidos:

Markīzes

Markīzes labi zināmas dienvidu valstīs, taču arī pie mums tās kļūst arvien pieprasītākas. Kvalitatīvas un izturīgas markīzes būs piemērotas privātmājai, sabiedriskai ēkai vai veikalam, savukārt neliela izmēra markīzes iespējams uzstādīt pat virs balkona. Markīzes ne tikai rada loga noēnojumu no tiešiem saules stariem, bet arī pasargā iekštelpas no karstuma. Iekārtojot vasaras terasi, markīze nodrošinās komfortu, neatkarīgi no dažādiem laikapstākļiem.

Mūsdienu markīzes ir vieglas, ar dabīga vai sintētiska auduma tentu pārklātas saliekamas metāla konstrukcijas. Parasti markīze stiprinās pie mājas sienas un var tikt izbīdīta ar teleskopiskām vai salokāmām svirām.

Gatavo markīzu modeļi ir aprīkoti ar rokas vadības rokturi, ar kura palīdzību markīzi atrullē un sarullē. Markīzes iespējams montēt gan pie sienas, gan zem jumta pārkares.

Veidi:

●       Terases markīzes ir vispopulārākais markīzu veids. Markīzēs ar tā saucamo elkoņa konstrukcijas sistēmu iekšpusē ir josta, kas nodrošina mehānisma stabilitāti. Elkonis ir nepieciešams, lai varētu atvērt un aizvērt markīzi. Atkarībā no konstrukcijas veida var būt 4 vai vairāk elkoņi;
●       Balkona markīzes izmanto, lai noēnotu mazus laukumus, kā piemēram balkonus, logus, vitrīnas un verandas;
●       Balkona sānu markīze ir viegla, kasetē ievelkama auduma konstrukcija, kuru izmanto, lai nodrošinātu privātumu no kaimiņu skatieniem. Sarullētā veidā sānu markīze noslēdzas kasetē, un to var šādā iepakojumā atstāt ārā arī ziemā.

Vislielākie izmēri ir terases markīzēm, savukārt mazākie balkona markīzēm.

Rullo žalūzijasŠī veida žalūzijas ir ļoti populāras, jo ir universālas savā pielietojumā. Tās ir arī praktiskas un ekonomiski izdevīgas. Rullo žalūzijas ir vienlīdz piemērotas virtuvei, dzīvojamai zonai un tehniskām telpām. Atliek vienīgi izvēlēties no plašā krāsu, materiālu un apdruku klāsta. Žalūzijas paceļ un nolaiž ar mehānismu, ko darbina ar plastikāta vai metāla ķēdīti. Šī veida žalūzijas ir arī ļoti viegli uzstādīt.

Veidi:

●       Rullo pie loga rāmja  - žalūzija mehānisms montējas tieši uz loga rāmja. Efektīvs pretsaules risinājums, ja tiek izvēlēts saules starus atstarojošs žalūzijas audums; ieteicams logiem ar vēdināšanas režīmu;
●       Rullo loga nišā - žalūzijas mehānisms montējas pie nišas augšējās plaknes (nišas griestiem). Montējot jāraugās, vai nebūs grūtības atvērt logu, tādēļ montē tuvāk nišas ārmalai;
●       Rullo uz loga nišas – žalūzijas mehānisms montējas 5 -10 cm virs loga nišas. Žalūzijas audums kopā ar mehānismu pilnībā nosedz loga nišu;
●      Rullo diena – nakts–ar šīm žalūzijām varēsiet regulēt ienākošās gaismas daudzumu, pateicoties diviem paralēliem auduma slāņiem un mainīgajām sloksnēm. Dienas režīms – caurspīdīgā sloksne, nakts – sloksne no aptumšojoša materiāla. Gaismas intensitāti var viegli regulēt, neceļot žalūziju uz augšu. Caur caurspīdīgajām joslām jūs jebkurā laikā varēsiet redzēt, kas notiek ārpusē.

Kā redzam, tad žalūzijas un markīzes ir mūsdienīgi, dizainiski un praktiski risinājumi visiem, kam rūp mājokļa mājīga atmosfēra un noskaņa visās sezonās.

Papildiniet mājas interjeru ar 220.lv nopērkanām žalūzijām, kas vislabāk atbilst jūsu mājas stilam.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top