Trešdiena,
28.Septembris 2022
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana, Максим, Порфирий, Никита Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Disku golfs – noteikumi un inventārs

25.05.2022
Ja meklējat iespēju sportot un pavadīt daudz laika brīvā dabā jebkurā gadalaikā, tad disku golfs noteikti jūs varētu ieinteresēt.

Kas ir disku golfs?

Disku golfā, līdzīgi kā tradicionālā golfā, ar pēc iespējas mazāku gājienu skaitu spēles laikā jānokļūst līdz mērķim. Vienīgi disku golfā bumbiņas vietā ir disks, bet bedrītes vietā – grozs. 

Disku golfs ir

●       Viens no pasaulē ātrāk augošajiem sporta veidiem;
●       Demokrātisks un domāts visu vecumu cilvēkiem;
●       Piemērots spēlētājiem ar dažādu fizisko sagatavotību;
●       Tam ir zemas izmaksas;

Lai arī disku golfs Latvijā plašākai sabiedrībai ir ne tik ļoti pazīstams sporta veids, tā popularitāte turpina augt. Noteikti jāmin, ka šo sporta veidu aktīvi spēlē Skandināvijā un mūsu kaimiņu valstīs, savukārt disku golfa laukumu skaita pieaugums tepat Latvijā liecina, ka „lidojošā diska” sportam ir labs potenciāls. Disku golfs ir jautra, aktīva un aizraujoša nodarbe, kurai nav nepieciešams īpaši gatavoties!

Kur spēlēt disku golfu?

Šis sporta veids tiek spēlēts uz speciāli izbūvētiem laukumiem dabā, kuros parasti ir 18, retāk - 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi - koki, reljefs, ūdenstilpes - spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Katram spēlētājam vēlams savs lidojošais disks. Lai sāktu spēlēt disku golfu, jāiegādājas vismaz viens lidojošais disks, kura cena ir sākot no 10 eiro. Apgūstot spēlēs pamatiemaņas, radīsies arī dabiska vēlme iegādāties papildus diskus tālākai tehnikas izslīpēšanai. Iesācēji disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt.

Kā spēlēt disku golfu?

Disku golfa spēle parasti notiek 3 - 5 cilvēku grupā. Katrs spēlētājs veic metienu mērķa virzienā. Nākamo metienu izdara no tās vietas, kur disks piezemējoties palicis. Katrs spēlētājs skaita savus punktus. Nākamo metienu uz izvēlēto grozu pirmais sāk tas spēlētājs, kuram iepriekš ir bijis vislabākais rezultāts – t.i., trāpījis pa mērķi ar mazāko metienu skaitu. Metiena izdarīšanai no brīža, kad ieņemta pozīcija, ir dotas 30 sekundes. Rezultātu iegūst summējot katra mērķa sasniegšanai izmantoto metienu skaitu un soda punktus. Uzvarētājs ir tas, kurš pieveic visu trasi ar pēc iespējas mazāku punktu skaitu.Viens 18 grozu spēles aplis aizņem apmēram divas stundas.

Diski


Lidojošais disks ir disku golfa galvenais inventārs. Šie diski ir izmērā mazāki par frisbija diskiem, 130 līdz 180 gramu smagi. Iesācēji var sākt ar vienu  tuvās vai vidējās distances disku. Ar tuvo disku var aizmest pat 60 metrus tālu (un tālāk)!

Komplektējot inventāru, jāņem vērā, ka diskiem pamatā ir trīs veidi:

●       Tālie – paredzēti vistālākajiem metieniem. No tuvā un vidējā lidojuma diskiem tie atšķiras ar liektu lidojuma trajektoriju, kas ļauj apliekt šķēršļus, bet īsti neder taisnam metienam;
●       Vidējie – paredzēti vidējiem attālumiem, un ar tiem iespējams veikt precīzus, taisnas trajektorijas metienus;
●       Tuvie jeb puteri (no angļu putter – „īsa golfa nūja”) vistaisnākās un īsākās trajektorijas veikšanai.

Drošība

Spēlējot disku golfu jāapzinās, ka lidojošs disks ir bīstams objekts - ar to trāpot cilvēkam, var radīt nopietnas traumas. Mest drīkst tikai tad, ja tas ir droši, ja neviens nestāv ceļā vai groza tuvumā.

Kur iegādāties inventāru?

Disku golfa inventāru pārsvarā piedāvā internetveikali. 220.lv tūrisma un atpūtas preču piedāvājumā Jūs atradīsiet visu nepieciešamo disku golfa aktivitātes apgūšanai un spēlēšanai, tai skaitā dažāda tipa metamos šķīvīšus, pārvietojamus mērķus un citu inventāru, bez kura neiztikt nevienam šī azartiskā sporta veida cienītājam.

Galvenais diskgolfa noteikums ir pieklājība - korekta izturēšanās pret vidi, citiem spēlētājiem un skatītājiem! Tā ietver arī apzināšanos, ka disks ir bīstams objekts - ar to trāpot cilvēkam, var radīt nopietnas traumas. Metam tikai tad, ja tas ir droši, ja neviens nestāv ceļā vai mērķa tuvumā. Arī paši netraucējam metiena izdarītājam!


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top