Otrdiena,
30.maijs 2023
Vārda dienas: Lolita, Vitolds, Ефросинья, Степан, Евдокия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Disku golfs – noteikumi un inventārs

25.05.2022
Ja meklējat iespēju sportot un pavadīt daudz laika brīvā dabā jebkurā gadalaikā, tad disku golfs noteikti jūs varētu ieinteresēt.

Kas ir disku golfs?

Disku golfā, līdzīgi kā tradicionālā golfā, ar pēc iespējas mazāku gājienu skaitu spēles laikā jānokļūst līdz mērķim. Vienīgi disku golfā bumbiņas vietā ir disks, bet bedrītes vietā – grozs. 

Disku golfs ir

●       Viens no pasaulē ātrāk augošajiem sporta veidiem;
●       Demokrātisks un domāts visu vecumu cilvēkiem;
●       Piemērots spēlētājiem ar dažādu fizisko sagatavotību;
●       Tam ir zemas izmaksas;

Lai arī disku golfs Latvijā plašākai sabiedrībai ir ne tik ļoti pazīstams sporta veids, tā popularitāte turpina augt. Noteikti jāmin, ka šo sporta veidu aktīvi spēlē Skandināvijā un mūsu kaimiņu valstīs, savukārt disku golfa laukumu skaita pieaugums tepat Latvijā liecina, ka „lidojošā diska” sportam ir labs potenciāls. Disku golfs ir jautra, aktīva un aizraujoša nodarbe, kurai nav nepieciešams īpaši gatavoties!

Kur spēlēt disku golfu?

Šis sporta veids tiek spēlēts uz speciāli izbūvētiem laukumiem dabā, kuros parasti ir 18, retāk - 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi - koki, reljefs, ūdenstilpes - spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Katram spēlētājam vēlams savs lidojošais disks. Lai sāktu spēlēt disku golfu, jāiegādājas vismaz viens lidojošais disks, kura cena ir sākot no 10 eiro. Apgūstot spēlēs pamatiemaņas, radīsies arī dabiska vēlme iegādāties papildus diskus tālākai tehnikas izslīpēšanai. Iesācēji disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt.

Kā spēlēt disku golfu?

Disku golfa spēle parasti notiek 3 - 5 cilvēku grupā. Katrs spēlētājs veic metienu mērķa virzienā. Nākamo metienu izdara no tās vietas, kur disks piezemējoties palicis. Katrs spēlētājs skaita savus punktus. Nākamo metienu uz izvēlēto grozu pirmais sāk tas spēlētājs, kuram iepriekš ir bijis vislabākais rezultāts – t.i., trāpījis pa mērķi ar mazāko metienu skaitu. Metiena izdarīšanai no brīža, kad ieņemta pozīcija, ir dotas 30 sekundes. Rezultātu iegūst summējot katra mērķa sasniegšanai izmantoto metienu skaitu un soda punktus. Uzvarētājs ir tas, kurš pieveic visu trasi ar pēc iespējas mazāku punktu skaitu.Viens 18 grozu spēles aplis aizņem apmēram divas stundas.

Diski


Lidojošais disks ir disku golfa galvenais inventārs. Šie diski ir izmērā mazāki par frisbija diskiem, 130 līdz 180 gramu smagi. Iesācēji var sākt ar vienu  tuvās vai vidējās distances disku. Ar tuvo disku var aizmest pat 60 metrus tālu (un tālāk)!

Komplektējot inventāru, jāņem vērā, ka diskiem pamatā ir trīs veidi:

●       Tālie – paredzēti vistālākajiem metieniem. No tuvā un vidējā lidojuma diskiem tie atšķiras ar liektu lidojuma trajektoriju, kas ļauj apliekt šķēršļus, bet īsti neder taisnam metienam;
●       Vidējie – paredzēti vidējiem attālumiem, un ar tiem iespējams veikt precīzus, taisnas trajektorijas metienus;
●       Tuvie jeb puteri (no angļu putter – „īsa golfa nūja”) vistaisnākās un īsākās trajektorijas veikšanai.

Drošība

Spēlējot disku golfu jāapzinās, ka lidojošs disks ir bīstams objekts - ar to trāpot cilvēkam, var radīt nopietnas traumas. Mest drīkst tikai tad, ja tas ir droši, ja neviens nestāv ceļā vai groza tuvumā.

Kur iegādāties inventāru?

Disku golfa inventāru pārsvarā piedāvā internetveikali. 220.lv tūrisma un atpūtas preču piedāvājumā Jūs atradīsiet visu nepieciešamo disku golfa aktivitātes apgūšanai un spēlēšanai, tai skaitā dažāda tipa metamos šķīvīšus, pārvietojamus mērķus un citu inventāru, bez kura neiztikt nevienam šī azartiskā sporta veida cienītājam.

Galvenais diskgolfa noteikums ir pieklājība - korekta izturēšanās pret vidi, citiem spēlētājiem un skatītājiem! Tā ietver arī apzināšanos, ka disks ir bīstams objekts - ar to trāpot cilvēkam, var radīt nopietnas traumas. Metam tikai tad, ja tas ir droši, ja neviens nestāv ceļā vai mērķa tuvumā. Arī paši netraucējam metiena izdarītājam!


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils pilsētas svētki (PROGRAMMA)
Nu jaukus jums svetkus lotgolisi. Sīkāk...
Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī
Sasmejos.man jau skiet ja eiropas veseliba balstas tijai yz vakcinesanas paxakumiem. Sīkāk...
Latvijai pietuvosies ciklons - palaikam līs, iespējams pērkona negaiss
Liist..nu beidzot valgme zemei ziedosam aabelem pukem un zemenem..ari cilvekam ko momocijis nogurdinosais sausais karstums...uudens dzivibas speks mums visiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top