Pirmdiena,
4.Decembris 2023
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara, Прокоп, Ярополк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Ģimenes pārgājiens – Ko ņemt līdzi?

23.05.2022
Šobrīd būt aktīvam dabā ir ļoti populāri , tāpēc nav brīnums, ka brīvā laika inventāra iegāde ģimenes atpūtai, it sevišķi sākoties siltam laikam, kļūst tik aktuāla. Divas lietas – guļammaiss un telts, lielā mērā nosaka to, cik veiksmīgs būs pārgājiens.

Ja apskatās Latvijas ceļojumu maršrutu ilgumu, ko piedāvā aktīvai atpūtai dabā, tad vairums no tiem ir paredzēti divām dienām, kur bez telts un sava guļammaisa neiztikt.

Maršrutu, kas piemēroti kājāmgājējiem, riteņbraucējiem un laivotājiem pie mums netrūkst un noteikti jāmin, ka brīvā laika pavadīšana dabā kļūst par daļu no veselīga dzīvesveida neatkarīgi no gadalaika. Vismaz šajā aspektā sākam tuvoties Skandināvijai.

Vasara ir labākais gadalaiks, lai izmēģinātu fiziskos spēkus un veiktu  pirmo garāko ģimenes pārgājienu. Plānošana un fiziskās aktivitātes pirms pārgājiena ir tā sekmīgas norises izdošanās ķīla. Ja ģimenē ir dažāda vecuma bērni, tad arī vidējas distances pastaiga, bez iepriekšēja treniņa, var kļūt izaicinoša.

Svarīgākās lietas, kam pievērst uzmanību:

●       Ērta un ietilpīga telts;
●       Katram ģimenes loceklim savs guļammaiss;
●       Individuāla ūdens pudele;
●       Pārgājiena apavi (sk. šeit)
●       Vecumam atbilstoša mugursoma.


Sākumā vajadzētu ieplānot dienā kājām veikt ne vairāk par 15 – 20 kilometriem, lai  savlaicīgi sasniegtu nakšņošanai paredzēto nometnes vietu un iekārtotos naktsguļai. Jārēķina, ka papildus slodzi radīs svars, ko nesīsiet uz muguras. Tāpat nozīme būs gan svaram, gan izmēram, braucot ar velosipēdu vai kajakā.

Iesācējiem, kas vēl nejūtas tik pārliecināti par savu fizisko sagatavotību un prasmēm, vislabāk noderēs vasaras tipa guļammaisi, kas ir viegli un kompakti. Izvēloties guļammaisu jāpievērš uzmanība norādītai komforta temperatūrai. Lētākiem vasaras guļammaisiem, piemēram, tā var  būt tikai 150 C, kas nozīmē, ka naktij ir jābūt pietiekami siltai, lai baudītu netraucētu miegu. Būtiski atcerēties, ka atšķirības temperatūras uztverē vīriešiem un sievietēm ir aptuveni 5 grādi, proti, sievietes ir salīgākas nekā vīrieši. Dārgāku vasaras guļammaisu komforta temperatūra var būt 80 C, ekstremālos apstākļos tie  spēj saglabāt siltumu pat līdz   -13 0C, taču katra ražotāja iztrādājumu parametri atšķiras. Galvenais pirms iegādes pārliecināties, ka guļammaiss spēs nodrošināt jums komfortablu miegu. Maziem bērniem ērti būs aploksnes tipa guļammaisi, kuros naktsguļa maz atšķirsies no mājas apstākļiem.

Vispopulārākie ir kokona formas guļammaisi. Tiem ir 3D anatomisks formas kājgalis; liela, savelkama kapuce, kurā pietiks vietas arī spilvenam; ar divvirziena rāvējslēdzēju temperatūras regulācijai. Der atcerēties, ka pēc karstas dienas, naktis pie mums var būt dzestras. Tādēļ  naktī noderēs silta cepurīte un vilnas zeķes .

Neaizmirstiet iegādāties tūrisma paklājiņus. Daži dod priekšroku vienkāršiem un ērtiem risinājumiem ar papildu alumīnija folija slāni, bet citiem svarīgs inventāra kompaktums un vieglums, ko nodrošina piepūšamais paklājiņš.

Nakšņošanai derīgu telti var iegādāties par nelielām summām, taču tā nesniegs to komforta līmeni, ko mūsdienās var sagaidīt no labākajiem izstrādājumiem šajā produktu grupā. Visuniversālākās ir teltis, par kurām ražotājs ir norādījis, ka tās izmantojamas trīs gada sezonas. 4 vietīgas teltis būs piemērotas ģimenei ar diviem bērniem. Komforts un  kvalitāte iegūstamas par lielisku cenu - 2 istabas (atdalītas ar tīklu) ar atsevišķām durvīm, 1 ieejas halle/atpūtas zona un 1 atvērta ieeja zāle, telts ventilācijas sistēma ļauj tajā iekļūt svaigam gaisam. Patīkami sīkumi, kas atvieglos nakšņošanu teltī: apziņa, ka visas telts šuves 100% pārlīmētas un nodrošina ūdens necaurlaidību; atrodamas krāsu atzīmes vieglākai uzstādīšanai; pieejamas iekšējās kabatiņas mantu organizēšanai un īpaši klusi rāvējslēdzēji gadījumam, ja naktī telts klusi jāatstāj.

Atliek izvēlēties sev 220.lv piemērotāko inventāru un izplānot šīs vasaras pirmo maršrutu. Ceļošanai ar mugursomu un telti Latvijai ir daudz ko piedāvāt!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldības policija aiztur agresīvu jaunieti
MAN NOMIRA DĒLS PATO LAIKU MANI APZAGA RoMKA PELNIS OLGA PELNIS BIJUSĪ SAPKOVSKA.lAI VISU ATDOD.pOLICIJĀ STRĀDĀ ARZAJEVS SeRGEJS ATRODOT MIRUŠU Irēnu Pauliņu piezvanīja radiem Pelnisiem un kopā iznesa visu viņas māju.P0licijā Arzajevs strādālai aizstāvētu radus zagļus un kopā apzagtu mirušos.Policijā var visu . Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jautajums vai daugavpiks zinas veidotaji visi atvalinajumaa vai ar covidu sasirgusi..ka portals nedarbojas..kur ir jaunakaa info.par daugavpili..vai tur ari nekas vairs henotiek..ka laci ziemas miwga gul.vai par sunu ciemu parvetusies...ko.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Izlasiju horoskopaa nra ka ar skorpioniem nevajag preceties sasmejos.pilnigi pareizi...skorpionuem jus neesiet vajadzigi..tapec heskrieniet viniem pakal.nevajajiet un neuzbazieties .vini bez jums ir kaimigi un viennet atrod to ko meklee. Sīkāk...
facebook draugiem
Top