Trešdiena,
28.Septembris 2022
Vārda dienas: Lana, Sergejs, Svetlana, Максим, Порфирий, Никита Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Zāles trimmeris – labs palīgs sarežģītiem uzdevumiem

04.03.2022
Tuvojoties pavasarim, sarosās visi, kam ir dārzs. Jau februārī podiņos tiek iesētas puķu un zaļumu sēkliņas, bet galvā stādīts dārza aprūpes plāns. Mauriņš ir dārza vizītkarte, par kuru jārūpējas visu gadu, tāpēc šajā rakstā apskatīsim dārza mauriņa kopšanu, kā arī vienu no svarīgākajiem mauriņa kopšanas instrumentiem – zāles trimmeri. Kādi tie mēdz un kas jāņem vērā izvēloties savējo, par to lasiet turpinājumā.
 
H2 tag Kāpēc nepieciešams zāles trimmeris

Nav noslēpums, ka mauriņš ir viens no centrālākajiem un svarīgākajiem dārza elementiem. Atkarībā no laikapstākļiem, tas regulāri jāmēslo, jāventilē, jāirdina, jālaista un jāpļauj. Tomēr, kā atzīst dārznieki un dārzu īpašnieki: ja mauriņa malas nav precīzas un nav kārtīgi izpļautas, tad pat rūpīgi kopts mauriņš neizskatās labi. Kopskatu visvairāk bojā:

- spurainās malas, 
- garā zāle zem kokiem,
- ataugusī zāle starp krūmiem, 
- zāle gar sētām un mājas sienām.

Vietās, kur pļaušana ir apgrūtināta, nepieciešami papildspēki. Zāles trimmeris būtiski atvieglo šo sarežģīto uzdevumu veikšanu, tāpēc ir viens no ieteicamajiem darba rīkiem katrā saimniecībā.

H2 tag Zāles trimmeru veidi

Sen pagājuši laiki, kad trimmeri bija smagi, skaļi un sarežģīti manevrējami. Mūsdienās ir pieejami ne tikai benzīna, bet arī akumulatoru trimmeri, kas ievērojami uzlabo strādāšanas ērtības. Kādas ir šo ierīču raksturīgākās īpašības?

Akumulatora trimmeris. Trimmeris ar akumulatoru ir ļoti iecienīta izvēle. Tie ir piemēroti mazām un vidējām mājsaimniecībām nelielu platību pļaušanai. Ar šādu trimmeri var strādāt gan profesionāļi gan tie, kas ar dārzniecību nodarbojas ļoti reti. 
Galvenās akumulatora trimmera priekšrocības:

- draudzīgs videi;
- intuitīvi vadāms;
- darbojas bez vada;
- viegli pārvadājams automašīnā;
- Kluss.

Akumulatora trimmera priekšrocības var izmantot arī profesionāļi, jo Husqvarna 500.sērija nodrošina visu nepieciešamo funkciju apjomu.
 
Benzīna trimmeris. Joprojām iecienītie benzīna trimmeri ir ļoti jaudīgi un izturīgi, īpaši piemēroti gadījumā, kad jātiek galā ar nelīdzenu zemi, biezu zāli, krūmājiem. Kā apgrūtinošu faktoru var minēt to, ka benzīna trimmeris vienmēr būs smagāks par akumulatora ierīci. Savukārt priekšrocība ir tā, ka tas var ilglaicīgi strādāt vietās, kur nav pieejama elektrības padeve. Ja domā par ietekmi uz vidi, mūsdienās labi ražotāji rūpējas par to, lai trimmeri būtu iespējami draudzīgāki dabai. Piemēram, Husqvarna trimmeru benzīna dzinēji veidoti tā, lai būtu mazāks degvielas patēriņš un mazāk emisiju. 

Foto: Husqvarna.com

H2 tag Kas jāņem vērā izvēloties ierīci?

Strādāt ar mūsdienīgiem, ērtiem un kvalitatīviem darba instrumentiem ir patīkami un efektīvi.
Galvenie parametri, kuriem pievērst uzmanību izvēloties labāko trimmeri:

Dzinēja veids. Mūsdienās ļoti iecienīts ir akumulatora trimmeris, tas ir kluss, viegls, ērts un jaudīgs. Ja gadījumā dārzs atrodas nomaļā vietā, kur nav elektrības padeves, vai arī plānots bieži strādāt vietā, kur nav elektrības padeves, būtu vērts apsvērt trimmeri ar benzīna dzinēju. Jāņem vērā, ka benzīna trimmeris ir smagāks un skaļāks par akumulatora ierīci;
Jauda. Ierīces jauda jāizvēlas atkarībā no apkopjamās teritorijas izmēra un biežuma. Husqvarna akumulatora trimmeri ir tikpat jaudīgi kā benzīna, tāpēc dzinēja veids jaudu neietekmē, kas vidēji ir no 100W līdz pat 2500W un vairāk;
Skaļums. Dzīvojot blīvi apdzīvotās vietās troksnis var būt liels apgrūtinājums gan pašiem, gan kaimiņiem. Izvēloties trimmeri labs ražotājs norādīts skaņas un trokšņa līmeni. Ja dārzs atrodas cilvēku ieskautā vietā, ir vērts apdomāt par labu akumulatora trimmerim, jo tas ir klusāks par benzīna trimmeri;
Pļaušanas platums. Vidēja izmēra dārzam 30cm ir optimāls pļaušanas platums. Ar to tiek domāts maksimāli izvilktu trimmera auklu kopējais garums. Ja pļaujamā platība ir liela, vērts apsvērt lielāku instrumentu;
Svars. Ierīces svars jāizvēlas tā, lai būtu ērts visiem strādātājiem. Parasti tas svārstās no 1,5kg līdz pat 10kg un vairāk. Vieglāki ir trimmeri ar akumulatora dzinēju.


Foto: Husqvarna.com
H2 tag Vai zāles trimmeri var izmantot arī citiem darbiem?

Labs zāles trimmeris būs ne tikai mauriņa kopšanas galvenais instruments, bet labi palīdzēs arī citos dārza darbos un arī meža darbos. Šis darba instruments ir neaizstājams, ja nepieciešams pļaut zāli pie ūdens tilpnēm, tuvu ēkām, krūmājos un citās sarežģītās vietās. Turklāt, iegādājoties trimmeri vērts noskaidrot, kādas papildu funkcijas tas var veikt, izmantojot papildu aprīkojumu. Husqvarna trimmerus iespējams kombinēt ar uzgaļiem, kas noderēs:

- zaru zāģēšanā,
- zemes kultivēšanā,
- bruģētu celiņu attīrīšanā,
- mauriņa attīrīšanā no sūnām,
- dzīvžoga kopšanā un citos dārza darbos.
H2 tag Kur iegādāties?

Kvalitatīvs zāles trimmeris jāmeklē pie uzticama ražotāja. Husqvarna elektriskie darba instrumenti ir vieni no labākajiem, jo tajos apvienojas kvalitāte, mūsdienīgums un simtiem gadu senas tradīcijas. Husqvarna veikalos ir pieejami zāles trimmeri visdažādākajām vajadzībām, turklāt tiek piedāvāts arī garantijas serviss un regulāra tehniskā apkope. Ja tomēr nepieciešama sīkāka informācija vai eksperta padoms, to var atrast Husqvarna interneta vietnē.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
The world stands with Ukraine.
Ukrainians are deeply thankful for the unprecedented wave of support for Ukraine from around the world. The whole world is demonstrating political solidarity, providing military equipment, and humanitarian aid, and imposing sanctions in an effort to limit Russia’s ability to finance and conduct its brutal war of aggression against the people of Ukraine. Governments, international organizations, businesses, celebrities, and regular citizens from dozens of different countries stand strong with Ukraine in the fight for peace and freedom in Europe. The actions and statements of the global community have shown that there is no place in the civilized world for the barbaric and monstrous aggression that Russia is demonstrating now. 141 countries openly showed their solidarity with Ukraine on 2 March when the UN General Assembly overwhelmingly adopted a resolution demanding that Russia immediately end its military operations in Ukraine.
All the best, Skolniecins
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Мир поддерживает Украину.
Украинцы чрезвычайно благодарны за беспрецедентную волну поддержки своей страны по всему миру. Сознательное общество демонстрирует политическую солидарность, предоставляет военное оборудование, гуманитарную помощь и вводит санкции в попытке ограничить возможности России финансировать и вести жестокую агрессивную войну против народа Украины. Правительства, международные организации, бизнес, знаменитости и обычные граждане из десятков стран мира решительно поддерживают Украину в борьбе за мир и свободу в Европе. Действия и заявления мирового сообщества показали, что в цивилизованном мире нет места варварской и чудовищной агрессии, которую сейчас демонстрирует Россия. 141 страна открыто продемонстрировала свою солидарность с Украиной 2. марта, когда Генеральная Ассамблея ООН подавляющим большинством голосов приняла резолюцию, требующую от России немедленно прекратить военные действия в Украине.
С уважением, Сколниециньш
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
# Украина #Ukraine #24.02.2022. # война в Украине # Российско – Украинская Война #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #ЛатвийскиеБоги #LatvianGods #Перконс #БогПерконс #Перконс– ОтецНебес #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Мара #БогиняМара #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Лайма #БогиняЛайма #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #диевтуры #диевтуриба #язычники #pagans #paganism #многобожники #heathens #heathenry #политеисты #polytheists #polytheism Sīkāk...
Eiropas Savienība vienojas par jaunām sankcijām
Pasaule atbalsta Ukrainu.
Ukraiņi ir bezgala pateicīgi visai pasaulei par sniegto beznosacījuma atbalstu savai valstij. Civilizētā pasaule pauž politisku solidaritāti, sniedz militāro bruņojumu un humāno palīdzību, kā arī ievieš bargas sankcijas, ar mērķi liegt Krievijai iespējas īstenot asiņaino karu pret Ukrainas tautu. Valstu valdības, starptautiskas organizācijas, biznesa segments, slavenības un citi cilvēki no vairākiem valstu desmitiem drosmīgi atbalsta Ukrainu cīņā par mieru Eiropā. Civilizētās pasaules nostāja un rīcība rāda, ka civilizētajā pasaulē nav vietas barbarismam, varmācībai un agresijai, kuru tagad atklāti demonstrē Krievija. 141 pasaules valsts pauda savu solidaritāti ar Ukrainu, kad 2022. gada 2. martā ANO Ģenerālā Asambleja pieņēma rezolūciju, kas pieprasa Krievijai nekavējoties izbeigt militāro agresiju Ukrainā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Ukraina #Ukraine #24.02.2022. #karšUkrainā #Krievijas–UkrainasKarš #StopRussianAggression #RussiaInvadedUkraine #UkraineUnderAttack #RussianWarCrimes #StopWarInUkraine #StopPutin #NoWar #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #Pērkons #DievsPērkons #Pērkoņtēvs #Pērkons–DebesuTēvs #Perkons–GodOfThunder #GodPerkons #Māra #DievieteMāra #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #Mara #Mara–GoddessOfLifeAndDeath #GoddessMara #Laima #DievieteLaima #Laima–GoddessOfDestiny #GoddessLaima #SenlatvjuSpēkazīmes #AncientLatvianSings #Pērkoņkrusts #Thunder-cross #MārasŪdeņi #Mara'sWaterSing #LaimasSlotiņa #Laima'sBroom #dievturi #dievturība #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry #politeisti #polytheists #polytheism Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top