Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Zāles trimmeris – labs palīgs sarežģītiem uzdevumiem

04.03.2022
Tuvojoties pavasarim, sarosās visi, kam ir dārzs. Jau februārī podiņos tiek iesētas puķu un zaļumu sēkliņas, bet galvā stādīts dārza aprūpes plāns. Mauriņš ir dārza vizītkarte, par kuru jārūpējas visu gadu, tāpēc šajā rakstā apskatīsim dārza mauriņa kopšanu, kā arī vienu no svarīgākajiem mauriņa kopšanas instrumentiem – zāles trimmeri. Kādi tie mēdz un kas jāņem vērā izvēloties savējo, par to lasiet turpinājumā.
 
H2 tag Kāpēc nepieciešams zāles trimmeris

Nav noslēpums, ka mauriņš ir viens no centrālākajiem un svarīgākajiem dārza elementiem. Atkarībā no laikapstākļiem, tas regulāri jāmēslo, jāventilē, jāirdina, jālaista un jāpļauj. Tomēr, kā atzīst dārznieki un dārzu īpašnieki: ja mauriņa malas nav precīzas un nav kārtīgi izpļautas, tad pat rūpīgi kopts mauriņš neizskatās labi. Kopskatu visvairāk bojā:

- spurainās malas, 
- garā zāle zem kokiem,
- ataugusī zāle starp krūmiem, 
- zāle gar sētām un mājas sienām.

Vietās, kur pļaušana ir apgrūtināta, nepieciešami papildspēki. Zāles trimmeris būtiski atvieglo šo sarežģīto uzdevumu veikšanu, tāpēc ir viens no ieteicamajiem darba rīkiem katrā saimniecībā.

H2 tag Zāles trimmeru veidi

Sen pagājuši laiki, kad trimmeri bija smagi, skaļi un sarežģīti manevrējami. Mūsdienās ir pieejami ne tikai benzīna, bet arī akumulatoru trimmeri, kas ievērojami uzlabo strādāšanas ērtības. Kādas ir šo ierīču raksturīgākās īpašības?

Akumulatora trimmeris. Trimmeris ar akumulatoru ir ļoti iecienīta izvēle. Tie ir piemēroti mazām un vidējām mājsaimniecībām nelielu platību pļaušanai. Ar šādu trimmeri var strādāt gan profesionāļi gan tie, kas ar dārzniecību nodarbojas ļoti reti. 
Galvenās akumulatora trimmera priekšrocības:

- draudzīgs videi;
- intuitīvi vadāms;
- darbojas bez vada;
- viegli pārvadājams automašīnā;
- Kluss.

Akumulatora trimmera priekšrocības var izmantot arī profesionāļi, jo Husqvarna 500.sērija nodrošina visu nepieciešamo funkciju apjomu.
 
Benzīna trimmeris. Joprojām iecienītie benzīna trimmeri ir ļoti jaudīgi un izturīgi, īpaši piemēroti gadījumā, kad jātiek galā ar nelīdzenu zemi, biezu zāli, krūmājiem. Kā apgrūtinošu faktoru var minēt to, ka benzīna trimmeris vienmēr būs smagāks par akumulatora ierīci. Savukārt priekšrocība ir tā, ka tas var ilglaicīgi strādāt vietās, kur nav pieejama elektrības padeve. Ja domā par ietekmi uz vidi, mūsdienās labi ražotāji rūpējas par to, lai trimmeri būtu iespējami draudzīgāki dabai. Piemēram, Husqvarna trimmeru benzīna dzinēji veidoti tā, lai būtu mazāks degvielas patēriņš un mazāk emisiju. 

Foto: Husqvarna.com

H2 tag Kas jāņem vērā izvēloties ierīci?

Strādāt ar mūsdienīgiem, ērtiem un kvalitatīviem darba instrumentiem ir patīkami un efektīvi.
Galvenie parametri, kuriem pievērst uzmanību izvēloties labāko trimmeri:

Dzinēja veids. Mūsdienās ļoti iecienīts ir akumulatora trimmeris, tas ir kluss, viegls, ērts un jaudīgs. Ja gadījumā dārzs atrodas nomaļā vietā, kur nav elektrības padeves, vai arī plānots bieži strādāt vietā, kur nav elektrības padeves, būtu vērts apsvērt trimmeri ar benzīna dzinēju. Jāņem vērā, ka benzīna trimmeris ir smagāks un skaļāks par akumulatora ierīci;
Jauda. Ierīces jauda jāizvēlas atkarībā no apkopjamās teritorijas izmēra un biežuma. Husqvarna akumulatora trimmeri ir tikpat jaudīgi kā benzīna, tāpēc dzinēja veids jaudu neietekmē, kas vidēji ir no 100W līdz pat 2500W un vairāk;
Skaļums. Dzīvojot blīvi apdzīvotās vietās troksnis var būt liels apgrūtinājums gan pašiem, gan kaimiņiem. Izvēloties trimmeri labs ražotājs norādīts skaņas un trokšņa līmeni. Ja dārzs atrodas cilvēku ieskautā vietā, ir vērts apdomāt par labu akumulatora trimmerim, jo tas ir klusāks par benzīna trimmeri;
Pļaušanas platums. Vidēja izmēra dārzam 30cm ir optimāls pļaušanas platums. Ar to tiek domāts maksimāli izvilktu trimmera auklu kopējais garums. Ja pļaujamā platība ir liela, vērts apsvērt lielāku instrumentu;
Svars. Ierīces svars jāizvēlas tā, lai būtu ērts visiem strādātājiem. Parasti tas svārstās no 1,5kg līdz pat 10kg un vairāk. Vieglāki ir trimmeri ar akumulatora dzinēju.


Foto: Husqvarna.com
H2 tag Vai zāles trimmeri var izmantot arī citiem darbiem?

Labs zāles trimmeris būs ne tikai mauriņa kopšanas galvenais instruments, bet labi palīdzēs arī citos dārza darbos un arī meža darbos. Šis darba instruments ir neaizstājams, ja nepieciešams pļaut zāli pie ūdens tilpnēm, tuvu ēkām, krūmājos un citās sarežģītās vietās. Turklāt, iegādājoties trimmeri vērts noskaidrot, kādas papildu funkcijas tas var veikt, izmantojot papildu aprīkojumu. Husqvarna trimmerus iespējams kombinēt ar uzgaļiem, kas noderēs:

- zaru zāģēšanā,
- zemes kultivēšanā,
- bruģētu celiņu attīrīšanā,
- mauriņa attīrīšanā no sūnām,
- dzīvžoga kopšanā un citos dārza darbos.
H2 tag Kur iegādāties?

Kvalitatīvs zāles trimmeris jāmeklē pie uzticama ražotāja. Husqvarna elektriskie darba instrumenti ir vieni no labākajiem, jo tajos apvienojas kvalitāte, mūsdienīgums un simtiem gadu senas tradīcijas. Husqvarna veikalos ir pieejami zāles trimmeri visdažādākajām vajadzībām, turklāt tiek piedāvāts arī garantijas serviss un regulāra tehniskā apkope. Ja tomēr nepieciešama sīkāka informācija vai eksperta padoms, to var atrast Husqvarna interneta vietnē.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top