Pirmdiena,
24.Janvāris 2022
Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija, Федот, Феодосий, Михаил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Pēcdzemdību jostas lietošana

04.11.2021
Gaidību laikā, arī pēc bērniņa piedzimšanas, ir daudz lietu par kurām ikdienas ir jādomā. Lai sagatavotu visu nepieciešamo savai atvasei, kas drīz ienāks šajā pasaulē, katrai sievietei ir jādomā arī par savu labsajūtu. Lai ikdienas fizisko slodzi grūtnieces atvieglotu, palīgā nāk grūtnieču jostas. Šo pēcdzemdību jostu var lietot gan gaidībās, gan pēc bērniņa nākšanas pasaulē.

Topošās māmiņas grūtniecības jostu var sākt lietot grūtniecības otrajā periodā, kad vēders, kurā mājo mazulis, sācis strauji augt.

Šajā laikā sievietes ķermenim ir jāiztur lielākā slodze, tāpēc palīgā nāk grūtniecības josta, ja jūtams spiediens, vai sāpes veicot ikdienas fiziskās aktivitātes, piemēram, staigāšana.

Josta piepaceļ un pietur vēdera sieniņas muskuļus, tādējādi pasargājot vēderu no sastiepumiem. Josta arī var atvieglot bērniņa iznēsāšanu un samazināt slodzi, kas rada diskomfortu jostasvietas rajonā.
 
Kad ieteicams vilkt vai tomēr nevilkt grūtniecības jostu?

Grūtniecības jostu ieteicams lietot, ja ir sāpes vai diskomforts vēderā. Josta var arī kalpot kā atbalsts mugurai sāpju gadījumā. Ja ikdienā sieviete jūtas labi un grūtniecība norit fizioloģiski labi, tad grūtnieču josta var arī nebūt nepieciešama. Josta nav izrakstīta kā zāles, tā nav obligāti jālieto.

Jostai ir jābūt ērtai, ja tā rīvē, vai karstā laikā spiež, vai rada citu diskomfortu, to nav vērts nēsāt.

Josta nesamazina striju veidošanos, vai to daudzumu. Ja grūtniece ikdienā dodās garās pastaigās, vai ilgstoši atrodas stāvus pozīcijā, tad gan tomēr ir ieteicams iegādāties un lietot šo jostu.

Teorētiski, josta nav piemērota ikdienas lietošanai, jo sēžot josta spiedīs vēderu. Turpināt lietot šo jostu iesaka tad, ja grūtniece pati jūt labumu un atšķirību.
 
Šo jostu drīgst lietot līdz pat grūtniecības beigām, jo tā nekādā veidā nerada kaitējumu mazulim, taču tikai tad, ja pati sieviete nejūt nekādu diskomfortu un ir apmierināta ar jostas rezultātiem.

Vingrošanas laikā nekādā gadījumā nedrīgst lietot grūtniecības jostu, jo vingrošanas laikā ir vajadzīgs, lai strādā muskuļi, josta to tikai aizkavēs.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina sniega tīrīšanas kvalitāte uz Daugavpils ceļiem?
Jaunākie komentāri:
Latgales Centrālajai bibliotēkai (uz laiku) mainīts darba laiks
Vis mainas..nekas nav akmeni kalts..ari darbalaiki..tik daudz esam pardzivojusi..un vel pardzivosim..tadi sikumi nav uztraukuma verti Sīkāk...
Daugavpils 2027 aicina uz tiešsaistes pasākumu "ATBALSTS TAVAI IDEJAI"
Sapnot ir labi..un cik gan tuksa butu musu dzive bez sapniem..bet jaatceras ka reizem sapni ir un paliek tikai sapni....par skaistu brivu tiesisku valsti..kur ar projektiem bus stipri par maz lai tos realizetu dzivee musu launuma varaskares un alkatibas un beztiesiskuma parnemtajaa valstii Sīkāk...
Energoresursu krīzes novēršanai plānots 250 miljoni eiro atbalsts
Nespeju noticet..vai tiesam sis solijums iekritis cilvekiem makaa..lidz sim jau tie miljoni noziedeja ka pucei aste..un ne ciku he grapu 60 miljoni izkupeja...ceru ka soreiz pucei aste uziedes Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top