Pirmdiena,
24.Janvāris 2022
Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija, Федот, Феодосий, Михаил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Spilveni: kā tos pareizi kopt?

20.09.2021
Spilveni ir svarīga gultas veļas sastāvdaļa, kas nosaka miega kvalitāti un nodrošina labu atpūtu. Kvalitatīvs un individuālajām vajadzībām pielāgots spilvens nodrošina lielisku miegu. Tomēr jāpatur prātā, ka ir svarīgi ne tikai izvēlēties pareizo spilvenu, bet arī zināt, kā to kopt, lai tas kalpotu ilgāk un nodrošinātu maksimālu komfortu. Tekstila nama "Tavs Sapnis" speciālisti sniedz noderīgus padomus, kā kopt dažāda veida spilvenus.

Dūnu spilveni: to mazgāšana, skalošana un žāvēšana

Dūnu spilveni ir populāri daudziem, jo tie ir ļoti viegli kopjami un izturīgi. Tiesa, dūnu spilvenu izturība tiek garantēta tikai tad, ja tie tiek pienācīgi kopti. Lai pagarinātu dūnu spilvenu kalpošanas laiku, jāatceras, ka tie bieži jāsakrata un jāvēdina.

Ir vērts zināt, ka dūnu spilvenus var mazgāt. Dūnu spilveni mazgāšanas laikā nesaplok, paliek mīksti un nedeformējas. Tomēr jāpatur prātā, ka dūnu spilveni jāmazgā saudzīgā režīmā un ūdenim jābūt zemā temperatūrā, jo dabīgie audumi un pildvielas var sarukt. Mazgājot spilvenus, vēlams izmantot arī pēc iespējas dabīgāku mazgāšanas līdzekli. Divreiz izskalojiet dūnu spilvenus, lai noņemtu visus mazgāšanas līdzekļus.

Ir ļoti svarīgi rūpīgi izžāvēt dūnu spilvenus labi vēdināmā telpā, pretējā gadījumā to pildījums var sākt pelēt. Dūnu spilvenus var žāvēt arī veļas žāvētājā zemā temperatūrā.

Vilnas spilveni: mazgājiet, izpuriniet un vēdiniet vai izžāvējiet

Vilnas spilveniem, tāpat kā citiem vilnas izstrādājumiem, nepieciešama rūpīgāka kopšana. Dažus vilnas spilvenus var mazgāt, citus - sakratīt un izvēdināt.

Pateicoties tehnoloģijai, mazgājamo vilnas spilvenu pildījums ir apstrādāts ar īpašiem līdzekļiem, jo pēc mazgāšanas spilveni mazliet saraujas (saraušanās pēc mazgāšanas - tikai 3%). Šī iemesla dēļ mazgājamus vilnas spilvenus var mazgāt ar vilnai paredzētiem mazgāšanas līdzekļiem un izvēloties īpašu veļas mašīnas režīmu.

Ir vērts atzīmēt, ka nemazgājamus vilnas spilvenus var vienkārši sakratīt un izvēdināt: tas noņem sviedru vai jebkuru citu smaku. Ja nepieciešams, vilnas spilvenus var tīrīt sausā veidā.

Ir svarīgi paturēt prātā, ka pirms vilnas vai cita spilvena tīrīšanas vai mazgāšanas jums jāizlasa informācija uz tā etiķetes un jāpārliecinās, kura kopšanas metode ir vispiemērotākā konkrētajam spilvenam.

Spilvenu vispārējās kopšanas īpatnības

Spilveni ir atbildīgi jākopj, lai tie ne tikai ilgāk kalpotu, bet arī, lai novērstu tādu organismu izplatīšanos kā putekļu ērcītes u.c.. Turklāt nepareiza spilvena kopšana var izraisīt alerģiju vai dažādus izsitumus uz sejas.

Lai nodrošinātu spilvenu tīrību, ieteicams tos mazgāt vairākas reizes gadā. Spilvendrānas jāmazgā vai jāmaina reizi mēnesī. Ieteicams arī katru dienu sapurināt spilvenus, lai to pildījums nesaplaktu un paliktu elastīgs. Ir lietderīgi zināt, ka, ja izžuvis spilvens paliek plakans un tā pildījums ir salipis, tā ir zīme, ka produkts ir jānomaina.

Ja ir papildu jautājumi par spilvenu kopšanu, vienmēr konsultējieties ar spilvenu pārdevējiem vai ražotājiem vietās, kur pērkat produktus. Tekstila nama "Tavs Sapnis" speciālisti, ar daudzu gadu pieredzi dūnu spilvenu, vilnas spilvenu u.c. spilvenu jomā, ne tikai atbildēs uz jūsu jautājumiem, bet arī palīdzēs Jums izvēlēties produktus, kas vislabāk atbilst katra individuālajām vajadzībām. Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina sniega tīrīšanas kvalitāte uz Daugavpils ceļiem?
Jaunākie komentāri:
Latgales Centrālajai bibliotēkai (uz laiku) mainīts darba laiks
Vis mainas..nekas nav akmeni kalts..ari darbalaiki..tik daudz esam pardzivojusi..un vel pardzivosim..tadi sikumi nav uztraukuma verti Sīkāk...
Daugavpils 2027 aicina uz tiešsaistes pasākumu "ATBALSTS TAVAI IDEJAI"
Sapnot ir labi..un cik gan tuksa butu musu dzive bez sapniem..bet jaatceras ka reizem sapni ir un paliek tikai sapni....par skaistu brivu tiesisku valsti..kur ar projektiem bus stipri par maz lai tos realizetu dzivee musu launuma varaskares un alkatibas un beztiesiskuma parnemtajaa valstii Sīkāk...
Energoresursu krīzes novēršanai plānots 250 miljoni eiro atbalsts
Nespeju noticet..vai tiesam sis solijums iekritis cilvekiem makaa..lidz sim jau tie miljoni noziedeja ka pucei aste..un ne ciku he grapu 60 miljoni izkupeja...ceru ka soreiz pucei aste uziedes Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top