Pirmdiena,
25.Oktobris 2021
Vārda dienas: Beāte, Beatrise, Кузьма, Мартин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Datora pamatdaļas

05.07.2021
Galddatora pamatdaļas ir datora korpuss, monitors, tastatūra, pele un strāvas vads. Katrai daļai ir svarīga loma ikreiz, kad lietojat datoru.

Datora korpuss

Datora korpuss ir metāla un plastmasas kaste, kas satur datora galvenās sastāvdaļas, ieskaitot mātesplati, centrālo procesoru (CPU) un barošanas avotu. Korpusa priekšpusē parasti ir ieslēgšanas / izslēgšanas poga un viens vai vairāki optiskie diskdziņi.

Datoru korpusiem ir dažādas formas un izmēri. Darbvirsmas korpuss atrodas plakani uz rakstāmgalda, un monitors parasti tam virsū. Torņa korpuss ir garš un atrodas blakus monitoram vai uz grīdas. Datoriem "viss vienā" ir iebūvēti monitorā iebūvētie iekšējie komponenti, kas novērš nepieciešamību pēc atsevišķa korpusa.

Monitors

Monitors darbojas ar videokarti, kas atrodas datora korpusā, lai ekrānā parādītu attēlus un tekstu. Lielākajai daļai monitoru ir vadības pogas, kas ļauj mainīt monitora displeja iestatījumus, un dažos monitoros ir arī iebūvēti skaļruņi.

Jaunākiem monitoriem parasti ir LCD (šķidro kristālu displejs) vai LED (gaismas diodes) displeji. Tos var padarīt ļoti plānus, un tos bieži sauc par plakanā ekrāna displejiem. Vecāki monitori izmanto CRT (katodstaru lampas) displejus. CRT monitori ir daudz lielāki un smagāki, un tie aizņem vairāk vietas uz galda.

Tastatūra

Klaviatūras
ir viens no galvenajiem veidiem, kā sazināties ar datoru. Ir daudz dažādu tastatūru veidu, taču lielākā daļa ir ļoti līdzīgas un ļauj izpildīt tos pašus pamatuzdevumus.

Pele

Pele ir vēl viens svarīgs rīks saziņai ar datoriem. Parasti to sauc par rādītājierīci, kas ļauj norādīt uz ekrānā redzamajiem objektiem, noklikšķināt uz tiem un pārvietot tos.

Ir divi galvenie datorpeles veidi: optiskais un mehāniskais. Optiskā pele izmanto elektronisko aci, lai noteiktu kustību, un to ir vieglāk tīrīt. Mehāniskā pele izmanto ritošo bumbu, lai noteiktu kustību, un, lai tā darbotos, nepieciešama regulāra tīrīšana.

Peles alternatīvas

Ir arī citas ierīces, kas var darīt to pašu, ko pele. Daudziem cilvēkiem ir vieglāk izmantot tās, un viņiem ir nepieciešama arī mazāka galda platība nekā tradicionālajai pelei. Visbiežāk sastopamās peles alternatīvas ir zemāk minētās.

·         Trackball: Trackball ir bumba, kas var brīvi griezties. Tā vietā, lai pārvietotu ierīci kā peli, varat ar īkšķi ripināt bumbu, lai pārvietotu rādītāju.

·         Skārienpaliktnis: ir skārienjutīgs paliktnis, kas ļauj kontrolēt rādītāju, izdarot zīmēšanas kustību ar pirkstu. Skārienpaliktņi ir izplatīti klēpjdatoros.

Perifērijas ierīces, kuras varat izmantot kopā ar datoru
 
Visvienkāršākā datora iestatīšana parasti ietver datora korpusu, monitoru, tastatūru un peli, taču datora papildu pieslēgvietās varat pievienot daudz dažādu veidu ierīces. Šīs ierīces sauc par perifērijas ierīcēm. Apskatīsim dažus no visbiežāk sastopamajiem.

Printeri: printeri izmanto, lai drukātu dokumentus, fotoattēlus un visu citu, kas parādās ekrānā. Ir daudz veidu printeri, ieskaitot tintes, lāzera un foto printerus.

Skeneri: skeneris ļauj kopēt fizisku attēlu vai dokumentu un saglabāt to datorā kā digitālu (datorā lasāmu) attēlu.

Skaļruņi / austiņas: skaļruņi un austiņas ir izvades ierīces, kas nozīmē, ka tās nosūta informāciju no datora lietotājam - šajā gadījumā tās ļauj dzirdēt skaņu un mūziku. Atkarībā no modeļa tie var izveidot savienojumu ar audio pieslēgvietu vai USB pieslēgvietu.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Jauni pakalpojumi Daugavpils centra poliklīnikā
Iveta Jukšinska
Врач которому не понятны человеческие эмоции.не хотела б еще раз ее встретить????
Sīkāk...
“Pi myusu Latgolā” 08.10.2021
Kaidā volūdā nūtiks plānuotais raidejums par Latgolu- nikas nav pasaceits? Sīkāk...
Lilita Ozoliņa vecumdienās nolēmusi dzīvot pansionātā
Жаль.что такие иконы красоты и женственности стареют.Это просто не правильно!!!Все равно она замечательная!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top