Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

G. Vīksnas arhitektu birojs - uzticama izvēle šodienas projektiem

21.10.2020
Visā Latvijas teritorijā arhitektu pakalpojumus nodrošina viens no pieredzes bagātākajiem un prestižākajiem arhitektu birojiem, kas nozarē darbojas jau ar vairāk kā 30 gadu pieredzi un lepojas ar plašu portfolio - Gundara Vīksnas arhitektu birojs. Uzņēmums apvieno sertificētus un profesionālus arhitektus, inženierus, interjera dizainerus un ainavu arhitektus - visi speciālisti darbojas plecu pie pleca, veidojot vienotu dizaina koncepciju. 

Ne vien profesionāla arhitekta atbalsts šķietami garlaicīgu fabrikas kastes formas ēku var pārvērst mākslas darbā un piešķirt tai savu individualitāti un raksturu, bet arī rūpīgi veikti aprēķini nodrošina pārdomātu katra kvadrātmetra pielietojumu - tādā veidā iespējams būtiski samazināt būvniecības izdevumus. Vidēji katrs lieks kvadrātmetrs izmaksā papildus vismaz 1000 EUR - arhitektu birojs gādā, lai rezultāts būtu ne vien estētiski augstvērtīgs, bet arī ekonomiski izdevīgs.

Turklāt arhitektūras mērķis ir ne vien radīt skaistāku, harmoniskāku un patīkamāku vidi. Tikpat liela vērtība tiek piešķirta arī funkcionālajam telpu iekārtojumam. Piemēram, industriālajās un inženierbūvēs svarīgākais ir pats ražošanas process, tāpēc tam tiek piešķirta galvenā nozīme - lai ikdienas darbs noritētu pēc iespējas ērtāk, lai iekārtu un telpu izvietojums būtu loģisks, nodrošinot iespēju strādāt efektīvi. Dzīvojamajās ēkās, savukārt, kā prioritāte ir komforts.

G. Vīksnas arhitektu birojs piedāvā plaša spektra pakalpojumu klāstu - projektus iespējams izstrādāt kā ģimenes savrupmājām, tā daudzdzīvokļu namiem. Tāpat uzņēmums taustāmā formā var pārvērst ieceri arī par sabiedrisku ēku - vai tā būtu skola, muzejs, bērnu dārzs vai atpūtas laukums. Arī industriālās un inženierbūves ir arhitektu biroja kompetence.

Lai iepazītos ar arhitektu biroja rokrakstu un darbības stilu, mājaslapā gvbirojs.lv var apskatīt jau realizētos projektus. Kopumā īstenoti vairāk kā 1000 projekti, bet visbiežāk sadarbība līdz šim veidojusies tieši sabiedrisko ēku projektēšanā - tās paredzētas plašākam lietotāju pulkam un ir nozīmīga pilsētas dzīves un kultūras sastāvdaļa.
 
Labas arhitektūras vienādojums

Kopš modernisma arhitektūras laikiem, kas aizsākās pagājušā gadsimta 30. gados, uzsvērta nepieciešamība kā prioritāti izvirzīt ēkas lietošanas mērķi - arhitektūra un dizains tam pielāgojas un nevis otrādi. Svarīgākais, lai noteiktajā būvē varētu īstenot paredzētās darbības - lai tas būtu vienkārši un ērti. Ēkas veidols šo mērķi atspoguļo.

Tajā pat laikā nekur nezūd arī arhitektūras mākslinieciskā vērtība un vizuālais aspekts. Arī ražošanas ēkas ar arhitekta palīdzību var darīt daudz patīkamākas - pat viens iestādīts koks var būtiski izmainīt kopējo ainavu un ietekmēt noskaņu. 21. gs. arhitektūrā jo sevišķa nozīme tiek piešķirta tieši šim aspektam - lai arī urbānajā vidē ienāktu daļa no dabas, sniedzot cilvēkam iespēju atveldzēties un uzelpot. Kā nekā ilgtspēja ir viena no laikmeta augstākajām vērtībām.

Arhitektūra, iespējams, ir vienīgā mākslas forma, kas ir funkcionāla. Tā ir praktiska, jo ikdienas dzīve bez tās ir neiedomājama - galu galā tā apmierina pamatvajadzību pēc droša patvēruma. Tajā pat laikā arhitektūras mērķis ir vairot skaistumu, bagātināt dzīves un darīt tās labākas. G. Vīksnas arhitektu biroja piedāvātais labas arhitektūras vienādojums noteikti ir estētiskas pievilcības un funkcionāla praktiskuma kopsumma.
 


Arhitektūra kā personības un vērtību spogulis

Strādājot pie individuāla projekta, arhitektam tikpat svarīgas kā aroda prasmes, ir psihologa cienīga ieklausīšanās un sarunu vešanas spējas. Lai nonāktu pie vēlamā gala rezultāta, nepieciešams iepazīt jauno mājas īpašnieku un tā gaumi - lai izveidotu projektu, kas atbilst katras personības izpratnei par skaistu arhitektūru.

Savukārt, strādājot pie sabiedriskas ēkas, nozīmīga ir ideja, kuru iemieso konkrētā celtne un kādam mērķim tā paredzēta. Atbilstoši tam arī tiek pakārtoti dizaina un arhitektūras risinājumi. Tāpat tas attiecas uz ražošanas ēkām, industriālām un inženierbūvēm - nepieciešams izprast uzņēmuma darbības mehānismus un ikdienas darba procesus, lai izveidotu atbilstošu projektu.

Turklāt arī arhitektūra var būt simboliska. 21. gs. arhitektūrai raksturīgs atvērtu telpu princips un plašu logu ievietošana, kas spēj aizstāt pat sienu. Ārēji tas noteikto telpu dara daudz caurskatāmāku un gaišāku. Tajā pat laikā tas vēsta arī par laikmetam raksturīgajām vērtībām - caurspīdīgumu, atklātību un godīgumu, uzskatāmi parādot, ka aiz mājas sienām nenotiek nekas nelikumīgs vai sodāms. Plašie logi sniedz ari iespēju justies daudz tuvāk dabai.

Arī materiālu izvēles un enerģijas iegūšanas ziņā īpaša uzmanība tiek pievērsta ilgtspējīgiem risinājumiem, kas nodarītu pēc iespējas mazāku kaitējumu videi. Izstrādājot projektu, profesionāls arhitektu birojs pievērš uzmanību arī šiem aspektiem. Nākotnē tas, savukārt, palīdz ne vien saimniekot zaļāk, bet arī ietaupīt.
 
Zvani un atrodi savu arhitektu

Dažkārt viens projekts ir pat 10 un vairāk speciālistu kopdarbs - sevišķi jau situācijās, ja tas ir apjomīgs un vērienīgs. Tādā situācijā jo sevišķi augstu var novērtēt arhitektu birojā nodrošināto dažādo jomas pārstāvju pieejamību. Pateicoties tam, darbs pie projekta noris daudz efektīvāk un ātrāk kā situācijās, ja katras sfēras speciālists jāmeklē citos birojos. Turklāt tā ir nozīmīga priekšrocība jebkura projekta ietvaros, jo sniedz iespēju to izvērtēt daudzpusīgi.

Arī ainavu arhitektūrai ir ne mazāka nozīme. Tā veido iekoptu un skaistu pilsētvidi, ļaujot urbānajā pilsētā atrast klusus un zaļojošus dabas stūrīšus. Ainavu arhitekts rūpējas gan par parku, gan apzaļumotu skvēru iekopšanu. Tāpat arī riteņbraucēju un gājēju celiņi ir ainavu arhitekta kompetence. Ainavu arhitekta darbs palīdz pilsētas iedzīvotājiem dzīvot veselīgāk, nodrošinot vieglu pieeju pie dabas. Ikvienai ēkai tas, savukārt, palīdz harmoniski iekļauties kopējā ainavā.

G. Vīksnas arhitektu birojs nodrošina ne vien iekļaušanos budžetā un ekonomiskus risinājumus, bet arī ne mazāk svarīgo faktoru - termiņu ievērošanu. Ja nepieciešams izstrādāt projektu privātmājai, daudzdzīvokļu namam, jebkura veida sabiedriskai ēkai vai uzņēmumam, iespējams sazināties ar biroju rakstiski šeit. Arhitektu birojs atrodas galvaspilsētā - Krūzes ielā 3 un Liepājā - Dīķa ielā 11. Ar Rīgas biroju var sazināties pa tālruni +37167817121.


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Nākamnedēļ vairāk uzspīdēs saule
Kuram tik loti nepatik losenes kpmenti iesaku nelasit...nav tak spiesta lieta..vai ir..

Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Lāčplēsi
Daugavpils deputati malaci..doma par cilvekiem un stradaa to labaa.ko nevar teikt par valdibu..tie domaa tikai par sevi. Sīkāk...
Daugavpils vieglatlēti gūst pieredzi trīs sacensībās
Nu malaci jauniesi..ta tik turpinat. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top