Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

2 zelta padomi zemākām printēšanas izmaksām (un ne tikai!)

21.09.2020
Kad kārtridžā izbeigusies tinte, visierastākā darbība ir steigties to izsviest atkritumu konteinerā un pēc iespējas ātrāk nesties uz tuvāko veikalu iegādāties jaunu. Iespējams, zero waste atbalstītāji tomēr skaļi protestēs pret šo dīko vieglprātību, jo zina, ka šādos gadījumos tos iespējams nodot arī otrreizējai pārstrādei, un rīkotos tieši šādi, daudz apzinīgāk no dabas aizsardzības viedokļa. 

Lai vai kā, pastāv vēl 1 alternatīva, par kuru daudzi nemaz, iespējams, nebūs Daugavpilī dzirdējuši. Rīgā šis pakalpojums tiek piedāvāts jau vairākus gadus. Par to stāstīts gan radio, gan rakstīts laikrakstos. Arī līdz Daugavpilij beidzot atceļojušas ziņas un parādījušās iespējas. Jau pēc virsraksta spriežot, skaidrs, ka šajā rakstā pastāstīšu, kā ietaupījumu uzdāvināt sev un savam maciņam, jo printēšana var izrādīties arī lētāks prieks kā ierasts līdz šim.

Kā zināms, jaunu kārtridžu nereti nākas pirkt sakostiem zobiem - tur aiziet vismaz 1 masāžas apmeklējums. Jauns oriģinālais tintes printera kārtridžs izmaksā vidēji 20-50 EUR (atšķirībā no modeļa), bet lāzerprinteru kārtridži var būt vēl dārgāki. Un ja nu būtu iespējams piedāvāt pakalpojumu, kas šīs izmaksas varētu samazināt pat 4 reizes?
 
Provizoriskais ietaupījums

Tiesa, dzīvojam materiālisma laikmetā, kur arvien tiekam mudināti veikt jaunus pirkumus, dažkārt pat par nesamērīgām un neatbilstošām cenām. Kāpēc lai kāds piedāvātu tik lielas atlaides? Ražotājs iestrādājis kārtridžā atzīmi, kas ļauj printerim nolasīt, ka tinte ir beigusies. Tiek dots signāls, ka kārtridžs ir iztukšojies. Bet tas nenozīmē, ka tukšam tam jāpaliek uz visiem laikiem vai ka to nevarētu piepildīt par zemākām izmaksām! Tā ir tikai viltīga ražotāja shēma, kas patērētājam liek domāt, ka nepieciešams jauns, tieši tādas pašas firmas kārtridžs.

Arī kārtridžu pasaule ir viena no tām sfērām, kurās nezinātājs var tikt viegli maldināts un apkrāpts. Patiesībā liela daļa kārtridžu ir atkārtoti uzpildāmi. Tas nozīmē, ka tā vietā, lai pirktu jaunu, var vienkārši atjaunot esošo. Atkārtoti uzpildīt melnās tintes printera kārtridžu standartā maksā 4,50 EUR, bet krāsainajā - 5,50 EUR. Starpība starp oriģinālo kārtridžu izmaksām ir vērā ņemama! Vai pamanīji atšķirību? 20-50 EUR vietā sanāk maksāt vismaz 4x mazāk!

Kā tas notiek un kā šāda uzpilde ietekmē drukas kvalitāti? Vai šāds pakalpojums pieejams arī Daugavpils iedzīvotājiem? Par to visu man pastāstīja speciālisti no kartridzuuzpilde.lv - gan par tiešu uzpildes procesu klātienē, gan alternatīvām. Turpinājumā, savukārt, es pastāstīšu vairāk par to, ko Daugavpils rajonā dzīvojošie var gūt no šī uzņēmuma, kā ar tā palīdzību samazināt ne vien printēšanas izmaksas, bet arī nelabvēlīgo ietekmi uz dabu, izvēloties zaļākas alternatīvas.
 

2 zelta padomi, kā ietaupīt uz kārtridžiem

Kā jau paskaidroju ievadā, visizdevīgākais un dabai draudzīgākais risinājums ir atkārtota oriģinālā kārtridža uzpilde. Tiesa, šobrīd šis pakalpojums pieejams tikai klātienē Rīgā, Matīsa ielā 8. Lai vai kā, arī daugavpilietis var izmantot šo iespēju, kad kādu reizi sanāk būt galvaspilsētā. Uzpildes serviss atrodas pašā Rīgas centrā. Uzpilde aizņem vidēji 15 minūtes, šajā laikā klientiem tiek piedāvāta bezmaksas autostāvvieta.

Tas nozīmē, ka oriģinālos kārtridžus, kurus izmanto printējot, arvien ievietojot jaunus, vēlāk vari savākt vienkopus un aizgādāt līdz uzpildes servisam uz Rīgu. Katru kārtridžu var atkārtoti uzpildīt vidēji 3-5 reizes, tādējādi iegūstot ietaupījumu. Ja ir vēlme uzpildīt kārtridžu, taču to nevar atvest, e-pastā vai telefoniski var risināt šo situāciju, jo šobrīd mājaslapā vēl nav tādas iespējas kā kārtridža saņemšana no klienta. Arī uzpildītā kārtridža saņemšana pagaidām iespējama tikai klātienē.

Individuālās situācijās iespējams izdarīt izņēmumu un vienoties par kārtridža nosūtīšanu un saņemšanu ar kurjera palīdzību vai citā veidā. Konsultēšanu kārtridžu uzpildes serviss nodrošina vienlīdz labā līmenī kā caur saraksti e-pastā, tā arī telefoniski. Rakstot e-pastu gan ieteicams uzrādīt arī savu telefona numuru, lai vajadzības gadījumā varētu sazināties. Šādu risinājumu varētu piedāvāt situācijā, ja, piemēram, nepieciešama uzpilde lielākam skaitam kārtridžu vienlaikus.

Otra opcija gadījumā, ja nepieciešams jauns kārtridžs, jo oriģinālais iztukšojies, ir iespēja pasūtīt attālināti kartridzuuzpilde.lv mājaslapā atjaunotu kārtridžu, kas tiks piegādāts uz adresi Daugavpilī vai jebkur citur Latvijā. Atjaunots kārtridžs nozīmē, ka klients saņems oriģinālo kārtridžu, kuram atkārtoti uzpildīts korpuss. Šajā gadījumā izmaksas tāpat būs zemākas. Turklāt arī šo kārtridžu vēlāk var turpināt uzpildīt līdz tā resursa beigām.
 


Ja uzpilde vai atjaunots kārtridžs nav alternatīva

Ja kartridzuuzpilde.lv mājaslapā neatrodi savam printera modelim atbilstošu kārtridžu jeb meklējot pēc kārtridža kritērijiem sarakstā neieraugi īsto, sazinies ar servisa speciālistiem, nosauc sava kārtridža numuru - tas palīdzēs darbiniekiem otrā pusē meklēt risinājumus. Tas, ka tavs kārtridžs neatrodas sarakstos, nenozīmē, ka to nevar uzpildīt atkārtoti. Iespējams, tas ir jauns modelis, varbūt jānomaina mikroshēma vai cita detaļa, lai veiksmīgi varētu piedāvāt šo pakalpojumu.

Diemžēl ir arī tādi printeri, kuros nav paredzēts ievietot atkārtoti uzpildāmus vai atjaunotus kārtridžus. Arī ne visi oriģinālie kārtridži paredz iespēju tos uzpildīt atkārtoti. Ir situācijas, kurās tas tehniski nav iespējams. Šajā gadījumā tomēr jāizvēlas oriģinālie. Tomēr derēs arī vienkārši jauni, ne obligāti oriģinālie, printera firmas kārtridži. Tas nebūt nav tik populāri, taču printētājam tā ir ļoti izdevīga iespēja, kā ievērojami samazināt izdevumus.

Tas nozīmē, ka kārtridžus ražojusi nevis oriģinālā kompānija, bet tie tikuši ražoti citviet pēc tiem pašiem nozares standartiem, izmantojot atbilstošas izejvielas. Tie nodrošina tādu pašu drukas kvalitāti, tikai cena pircējam ir krietni vien draudzīgāka. Visa veida piedāvātos kārtridžus var atrast sekojošajā lapā: https://kartridzuuzpilde.lv/kartridzi-printeriem.
 
Cik tas man izmaksās un kā pasūtīt vajadzīgo kārtridžu?

Piegādes izmaksas ir fiksētas, neatkarīgi no reģiona, uz kuru nepieciešama piegāde. Ja pasūtījuma summa pārsniedz 14 EUR, piegāde tiks nodrošināta bez maksas caur pakomātu, Latvijas pastu vai degvielas uzpildes staciju. Ja summa pārsniedz 28 EUR, arī kurjera piegādi varēs nodrošināt bez maksas. Visādi citādi kārtridža piegāde Daugavpils iedzīvotājam izmaksās 1,49 EUR, ar kurjeru nedaudz dārgāk - 2.99 EUR.

Mājaslapas meklētājā nepieciešams ievadīt attiecīgā printera vai kārtridža modeli, tad sistēma automātiski atlasīs pieejamās opcijas. Tiem kārtridžiem, kuriem pieejama uzpilde, varēs redzēt arī attiecīgo ailīti. Tiem, kuriem tā nav pieejama - šādas ailītes nebūs. Ja uzpilde nav variants, iespējams izvēlēties starp atjaunotu vai jaunu kārtridžu.

Oriģinālos kārtridžus klienti visbiežāk pasūtīt neizvēlas, jo labprātāk dod priekšroku iespējai ietaupīt. Tāpēc šī ailīte iekrāsojas citā tonī, uz tās nav iespējams noklikšķināt. Uz vietas noliktavā šādi kārtridži netiek turēti. Taču tos var pasūtīt pēc pieprasījuma, sazinoties telefoniski vai e-pastā. Cena un termiņi šajā gadījumā tiek saskaņoti atsevišķi. Populārākajiem modeļiem tas aizņem 1-2 darba dienas. Tos, kuri tomēr ir pārpalikumā, varēs pasūtīt arī caur mājaslapu uzreiz. Šie kārtridži būs pieejami tūlīt pēc apmaksas, taču tādi ir tikai daži modeļi,

Klientu sirdsmieram kartridzuuzpilde.lv piedāvā arī garantiju. Brāķa iespējamība ir ļoti reta varbūtība gan uzpildes servisā, gan pie oriģinālā ražotāja. Ja tomēr cilvēciska faktora vai ražotāja kļūdas rezultātā saņemts kārtridžs, kas nekalpo pilnvērtīgi, t.i., ja kārtridžs izdrukājis mazāk kā 50% no paredzētā resursa, tiek piedāvāta operatīva kārtridža nomaiņa.
 
Maksā mazāk un saimnieko zaļāk

Šie ir 2 galvenie iemesli, kāpēc kārtridžu uzpilde vai atjaunotu kārtridžu iegāde ir tik populāra. Zaļāka domāšana ir ne vien aktuāls jautājums atsevišķās mājsaimniecībās, bet arī uzņēmumi arvien vairāk par to domā. Ilgtspēja un saudzīga attieksme pret dabu ir viena no būtiskākajām 21. gs. vērtībām, ar kurām uzņēmumi labprāt lepojas un izceļ citu starpā. Kurš gan nevēlas strādāt pie darba devēja, kuram rūp apkārtējā vide?

Ikviens esam atbildīgs par atstāto ekoloģisko nospiedumu uz mūsu planētas. Labi, ka arvien vairāk pieaug izpratne par nepieciešamību piedomāt pie tā, kā ikdienā saimniekojam. Izvēloties pie viena braucienā uz Rīgu arī uzpildīt kārtridžus, ne vien ietaupīsi, bet arī atkritumos nonāks mazāks skaits kārtridžu korpusu.

Ja tomēr tas nav iespējams, vari pasūtīt caur mājaslapu atjaunoto kārtridžu. Arī tā ir zaļāka alternatīva. Bet kad tas tomēr nokalpojis, noteikti neizmet to pie parastajiem sadzīves atkritumiem. Veco kārtridžu iespējams gan nodot kārtridžu uzpildes servisā, gan arī citos punktos, kas parūpēsies par atkārtotu pārstrādi.

Tos, kuri satraucas par drukas kvalitāti, izmantojot alternatīvas, varu nomierināt. Drukas tehnikas izejmateriāli ir 100% savietojami ar atbilstošo printeru drukas tehnoloģijām - tintes un tonera pulveris pēc ķīmiskā sastāva un citiem raksturlielumiem maksimāli atbilst oriģinālo ražotāju produkcijai. Turklāt kartridzuuzpilde.lv produkcija ir pārbaudīta, testēta un izgājusi laika pārbaudi. Ievietojot jebkuru no piedāvātajiem kārtridžiem, vai tas būtu jauns, uzpildīts vai atjaunots, drukas kvalitāte būs nemainīga un nepievils.

Santīmu nekrāsi, pie lata netiksi! Izvēloties piedāvātās alternatīvas, ekonomija sanāks daudz pamatīgāka! Un arī daugavpilietim šodien tas ir pavisam iespējams. Ņemot vērā priekšrocības, kuras sniedz kartridzuuzpilde.lv serviss, nesaskatu iemeslus, kāpēc šos pakalpojumus neizmantot, ja tādējādi turklāt vēl var samazināt printēšanas izmaksas.

 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Lāčplēsi
Daugavpils deputati malaci..doma par cilvekiem un stradaa to labaa.ko nevar teikt par valdibu..tie domaa tikai par sevi. Sīkāk...
Daugavpils vieglatlēti gūst pieredzi trīs sacensībās
Nu malaci jauniesi..ta tik turpinat. Sīkāk...
Daugavpilī atpūtniekiem pieejamas vairākas grilēšanai aprīkotas vietas
Losenite ari sapno par latgales zilajiwm ezeriem..loti sen biju pie visku ezera.ar draugiem atputusies..nu baigi forsi bija.tris dienas plyncajamies.un gulejam teltii..variham zupinas uz ugunskura..kas par ronantiku..bet tas bija loti sen..losenitei vasara aiznemta..daudz darba..laikam nesanaks..daugavpils ir tik taalu..bet nekad nesaki nekad.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top