Pirmdiena,
25.Oktobris 2021
Vārda dienas: Beāte, Beatrise, Кузьма, Мартин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Zibens aizsardzības sistēmas: pasargā sevi negaisa laikā

01.09.2020
Pēc vasaras karstās tveices no debesīm atskan pērkona dārdi, reizē nesot slāpstošajai zemei cerēto veldzi, kā arī nopietnus draudus gan nekustamajam īpašumam, gan dzīvībai. Visbiežāk zibens spērieni atskan jūlija mēnesī, kas zināms kā negaisiem piesātinātākais laiks. Tomēr arī tuvojoties gada aukstākajiem mēnešiem, zibens izlādei jābūt gataviem, jo negaiss var pārsteigt jebkurā no gadalaikiem.

Tiesa, par drošību negaisa laikā jādomā vēl pirms horizontu iekrāsojušas spožās zibens dzīslas, tāpēc ikvienam būtu svarīgi atbrīvoties no maldīgiem priekšstatiem par zibens aizsardzību, kā arī noskaidrot būtiskas patiesības par to, kā darbojas aizsardzības sistēmas un kā rīkoties, lai šajā laikā pasargātu sevi un sev mīļos. Dažkārt nezināšanas pēc var sanākt pakļaut sevi riskam - pat vienkārša whatsapp ziņu lasīšana negaisa laikā var beigties ar traumu.
           
Kā pirmais un svarīgākais nosacījums ir mājokļa zibens aizsardzības sistēmas ierīkošana. Kad negaiss spēlē savu mūziku, vislabāk atrasties iekštelpās - mājoklī ar zibens novedēju. Tā ir ierīce, kas novirza zibens izlādi no aizsargājamā objekta, neļaujot to iznīcināt. Latvijā šo svarīgo misiju - mājokļa aprīkošanu ar zibens aizsardzības sistēmām - nodrošina speciālisti no zibens.lv, kas nozarē strādā ar jau vairāk kā 10 gadu pieredzi.
           
Pēc Ministru kabineta noteikumiem zibensaizsardzība ir obligāta - tai jābūt ierīkotai gan sabiedriski nozīmīgās ēkās, gan dzīvojamajās mājās. Lai kā arī būtu, ikvienam mājokļa īpašniekam šo jautājumu būtu jāsakārto gan pēc likuma, gan rūpējoties par savu drošību. Profesionāļi no zibens.lv izmanto jaunāko tehnoloģiju, lai nodrošinātu zibensaizsardzību, kā arī sniedz garantijas - tādā veidā apstiprinot pakalpojuma izpildes augstos kvalitātes standartus.
 
Cik bīstams ir zibens?
           
Lai skaidrāk izprastu zibens spēriena nodarīto postījumu apmēru un apzinātos aizsardzības sistēmas nepieciešamību, jānovērtē sekas pēc zibens spēriena - tas ir tik spēcīgs, ka iesperot kokā, uzvāra tā sulu no iekšienes. Tā uz koka stumbriem tiek uzgleznotas romantizētās zibens zīmes. Pat smiltis spēj izkust tā darbības rezultātā. Katrs zibens spēriens ietver līdz pat 1 biljonam voltu un izdalās siltums, kas pārsniedz Saules virsmas temperatūru.


Turklāt ne vien zibens var nodarīt bojājumus tiešā trāpījumā, bet arī ievainot kādu, kas atrodas tuvumā tā izlādes vietai. Arī caur zemi var tikt novadīta strāva, piemēram, gadījumā, ja zibens trāpījis klajumā kādam esošam kokam. Tāpat arī stāvot pie loga zibens laikā, atrodoties mājas iekšienē pie kontaktligzdām, ūdenskrāniem vai mobilā tālruņa, iespējams gūt ievainojumus un saņemt daļēju strāvas triecienu. Tādos gadījumos vienmēr vajadzētu zvanīt ātrajai palīdzībai.
 
Mīti par zibens aizsardzību
           
Viens no vadošajiem mītiem ir doma, ka mājoklī, kas aprīkots ar zibens aizsardzību, nav jāievēro nekādu citu drošības pasākumu. Taču patvaļīga un neapdomīga rīcība pat mājā, kura nodrošināta ar zibens novedēju, var novest pie nopietnām sekām. Lai arī zibens aizsardzības pamatmērķis ir pasargāt dzīvību un mitekli no uguns riska, tas nenozīmē, ka nav papildus jāievēro citi drošības nosacījumi.

Lai elektroierīces būtu drošībā, arī ar zibens aizsardzību nodrošinātā mājoklī tās jāatvieno no kontaktligzdas. Mobilos tālruņus tāpat būtu vēlams izslēgt un neturēt šīs nelielās, laiku kavējošās ierīces sev tuvumā negaisa laikā. Metāliski priekšmeti jo sevišķi pievelk zibeni - tāpēc jāturas pa gabalu gan no ūdens krāniem, gan atrodoties laukā - no metāliskiem žogiem.

Zibens radītais lādiņš var sasniegt pat 2 kilometru attālumā no tā izlādes vietas - tādā veidā tas piekļūst elektriskajām ierīcēm pa elektrības tīkliem. Pēc negaisu plosīšanās tieši tādēļ visbiežāk apdrošināšanas sabiedrības saņem atlīdzību pieteikumus par bojātām elektroierīcēm. Lai no tā izvairītos, vislabāk atvienot elektrotehniku no elektrības padeves.

Tāpat arī doma, ka zibens vienā vietā nesper divreiz ir tikai mīts - tas var turpināt par mērķi izvēlēties konkrēto objektu tik ilgi, kamēr rādiusā neparādās kāds saistošāks objekts - piemēram, zibens aizsardzības sistēma, kas zibens lādiņu pievelk pie sevis, pasargājot pārējo īpašumu.

Vecākās paaudzes arvien par dabiskajiem zibens novedējiem mēdz uzskatīt blakus mājai augošos kokus - sevišķi, ja to galotnes paceļas virs mājas jumta. Taču pieredze rāda, ka zibens par upuri šādās situācijās tik un tā var izvēlēties māju. Un ņemot vērā zibens augsto temperatūru, viegli uzliesmo ugunsgrēks.
 
Kā pasargāt sevi zibens laikā?
           
Arī ar zibens sistēmu aprīkotā mājoklī jāievēro pamata drošības principi - logiem, durvīm un krāsns šīferiem jābūt noslēgtiem, lai neradītu caurvēju. Jāatvieno elektroierīces no elektrības padeves. Telefoni jāizslēdz. Nevajadzētu pārvietoties ar riteni, motociklu vai motorolleru - labāk tādā gadījumā izvēlēties kā patvērumu automašīnu, ja tuvumā nav nevienas apdzīvotas ēkas, kur patverties. Jāvairās no metāliskiem objektiem - sievietēm vajadzētu izņemt auskarus.
           
Tā kā mašīnai riepas ir no gumijas, tās pasargā no zibens izlādes. Taču salona iekšpusē vajadzētu sargāties no pieskaršanās metāliskajām daļām, pēdas jānoņem no pedāļiem, bet rokas jānovieto uz ceļgaliem.. Brauciena laikā vislabāk būtu apstāties - kā pieturpunktu neizvēloties augstu koku pavēni. Vislabāk mierīgi nogaidīt, kamēr negaiss rimstas, un tikai tad turpināt braukšanu.
           

Ja negaiss pārsteidz esot klajā laukā, nevajadzētu patvērumu meklēt zem vientuļa koka vai slēpties zem augstākā koka lapotnes. Ja nav iespējas nokļūt automašīnā vai drošā mājoklī, tad vislabāk nogulties pie zemes. Vajadzētu arī atturēties no straujām kustībām. Lai vai kā, pats prātīgākais ir gādāt, lai negaisa laikā būtu iespēja atrasties ar zibensaizsardzību aprīkotā īpašumā - tādā veidā pasargājot savu dzīvību.
 
Zibens aizsardzības sistēmu veidi
           
Lai mājoklis būtu pilnībā pasargāts, nepieciešams ieviest 2 veida aizsardzības veidus - viens pasargā no tiešiem zibens spērieniem, otrs - no elektrotīkla pārspriegumiem. Zibens.lv speciālisti nodrošina abu veidu aizsardzību, piedāvājot 2 aizsardzības metodes: klasisko jeb pasīvo zibens aizsardzību un aktīvo zibens aizsardzību.

Lai izvērtētu riskus un izvēlētos atbilstošākos aizsardzības risinājumus, speciālisti dodas uz mājvietu, lai veiktu nepieciešamo apskati un mērījumus. Pēcāk tiek sagatavota tāme, kas atspoguļo kopējos izdevumus, lai varētu ierīkot aizsardzības sistēmu. Pēc klienta apstiprinājuma, seko zibens aizsardzības sistēmas izbūve. Kad izbūves darbi pabeigti vēl nāk pēdējais solis - droša sistēmas pārbaude, lai sniegtu garantijas par tās kvalitāti.

Zibens.lv speciālisti strādā operatīvi - jau 2 nedēļu laikā kopš objekta apskates tiek uzstādīta atbilstošā zibens aizsardzības sistēma.
 
Parūpējies par zibens aizsardzību
           
Lai gādātu par drošību zibens laikā un uzstādītu atbilstošas aizsardzības sistēmas, vislabāk vērsties pie profesionāliem speciālistiem. Lai rezultātā galaprodukts nodrošinātu visaugstāko drošības pakāpi, speciālisti izvēlēsies vislabākos materiālus, kā arī veiks rūpīgus aprēķinus un mērījumus. Zibens.lv nodrošina ilgtermiņa risinājumus.
           
Tāpat arī mājas lapā zibens.lv komanda sagatavojusi noderīgus padomus, kas uzskatāmi parāda, kā rīkoties zibens laikā un kā sevi pasargāt - rīcības plāns izstrādāts punktu pa punktam. Tāpat arī vairāk var uzzināt par zibens fenomenu un iepazīties ar noteikumiem, kas paredz zibens aizsardzības sistēmu ierīkošanu. Sagatavotos rakstus var atrast šeit.
           
Vienoties par zibens aizsardzības sistēmu uzstādi iespējams zvanot pa tālruni +37126409640, kā arī nosūtot vēstuli zibens.lv lapas kontaktu sadaļā.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Jauni pakalpojumi Daugavpils centra poliklīnikā
Iveta Jukšinska
Врач которому не понятны человеческие эмоции.не хотела б еще раз ее встретить????
Sīkāk...
“Pi myusu Latgolā” 08.10.2021
Kaidā volūdā nūtiks plānuotais raidejums par Latgolu- nikas nav pasaceits? Sīkāk...
Lilita Ozoliņa vecumdienās nolēmusi dzīvot pansionātā
Жаль.что такие иконы красоты и женственности стареют.Это просто не правильно!!!Все равно она замечательная!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top