Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Ērts finanšu problēmu risinājums

28.10.2019
Patēriņa kredīts – tas ir universāls finanšu produkts, kas piemērots jebkuru naudas problēmu risināšanai. Saņemt patēriņa kredītu iespējams ne tikai bankā, bet arī privātās kredītkompānijās. Ja ir vēlme noformēt patēriņa kredītu, aizņēmējam jāsaprot, ka tas nav ātrais kredīts, kuru izsniedz jebkura mikrofinanšu organizācija. No ātrajiem kredītiem patēriņa kredīts atšķiras ar lielāku skaidras naudas summu un ilgtermiņa atmaksas periodu. Tieši tāpēc patēriņa kredīts ir daudz izdevīgāks par parastajiem ātrajiem kredītiem un ir vispopulārākais finanšu instruments. 

Ar kādiem nosacījumiem tiek izsniegts patēriņa kredīts 

Pirmkārt, jebkura kredīta noformēšana var prasīt no aizņēmēja papildus izdevumus. Tieši kādus izdevumus paredz konkrētā banka vai kreditors, jūs varat redzēt finanšu kompānijas oficiālajā lapā vai kredītlīgumā. Otrkārt, iesniegt pieteikumu patēriņa kredīta saņemšanai jūs varat online ar internetbankas palīdzību. 

Lai sīkāk uzzinātu, kas ir patēriņa aizņēmums, izskatīsim Swedbank piedāvāto programmu, kas ir līdere Latvijas finanšu tirgū. Swedbank patēriņa aizņēmuma nosacījumi ļauj aizņēmējam izmantot kredītu pat auto iegādei, jo maksimāli pieejamā summa šajā programmā ir 12 tūkstoši eiro. Patēriņa kredīta atmaksas periods Swedbank (6 mēneši – 5 gadi) dod iespēju aizņēmējam norēķināties par lieliem pirkumiem, neizjūtot finansiālo spriedzi. 

Swedbank ir pratusi iekarot savu klientu atzinību, jo šajā bankā iespējams: 

1. pašam noteikt ikmēneša maksājuma atmaksas datumu un laiku; 
2. ērti lietot internetbanku, kas ļauj acumirklī noteikt jūsu iespējas (uz kādu kredīta summu jūs varat cerēt); 
3. nemaksāt slēpto komisijas maksu;
4. atmaksāt Swedbank kredītu pirms termiņa bez soda naudām.

Swedbank internetbanka palīdz saviem klientiem sekot līdzi patēriņa kredītu atmaksas grafikam, kā arī nepieciešamības gadījumā mainīt parāda atgriešanas nosacījumus, ja klients gribēs pilnībā vai daļēji atmaksāt kredītu. Swedbank patēriņa kredīta nosacījumi ir piemēroti daudziem, jo kreditors jau sākumā atrunā katru kredītlīguma punktu. Šī aizņēmuma procentu likme sākas no 15%, bet, saņemot naudu, klientam nākas maksāt komisijas maksu 2% apmērā no kopējās kredīta summas (bet ne mazāk kā 25 eiro). Tāpat Swedbank piedāvā saviem klientiem iespēju atteikties no noformētā kredīta 14 dienu laikā no naudas saņemšanas brīža. Bet, pieņemot šādu lēmumu, aizņēmējam nāksies ne tikai atgriezt visu naudas summu, bet arī aprēķināto procentu likmi par izmantotajām dienām.  

Swedbank patēriņa kredītu iespējams atmaksāt pat bez aizņēmēja līdzdalības – minimālais maksājums tiks automātiski atskaitīts no jūsu konta. 

Patēriņa kredītu prasības 

Ja patēriņa kredīta summa sasniegs vairākus tūkstošus eiro, tad prasības aizņēmējam būs stingrākas. Standarta patēriņa kredīta prasības ir aptuveni šādas (Swedbank piemērs): 

aizņēmēja vecums nedrīkst būt mazāks kā 18 gadi; 
aizņēmēja ienākumi pēc visu nodokļu un obligāto izdevumu nomaksas nedrīkst būt mazāki kā 340 eiro; 
ja esat nolēmis noformēt Swedbank patēriņa kredītu ar galvojumu, tad jūsu ģimenes budžets nedrīkst būt mazāks kā 700 eiro mēnesī; 
lai parakstītu kredītlīgumu, jums ir oficiāli jāstrādā vienā un tajā pašā darbavietā ne mazāk kā pusgadu, stažēšanās laiks netiek ņemts vērā; 
ja brīdī, kad esat vērsies pēc kredīta Swedbank, jūsu darba alga ienāk citas bankas kontā, jums ir jāparūpējas, lai jūsu ienākumi tiktu pārskaitīti uz Swedbank kontu nākamo trīs mēnešu laikā, vēlāk visu kredīta atmaksas periodu jūsu darba algai obligāti jāienāk tikai Swedbank kontā. 

Lai aizņēmējs jau iepriekš varētu novērtēt savas iespējas, Swedbank savā lapā ir izvietojusi ērtu kredītu kalkulatoru, kas izstrādāts tieši patēriņa kredīta noformēšanai. Ja vēl meklējat līdzīgus šī kreditora produktus, varat izskatīt iespēju noformēt kredītkarti ar atlaižu periodu vai patēriņa kredītu mājokļa iegādei. Kredītu noformēšana Swedbank notiek samērā ātri un neprasa vairāk kā dažas dienas. 

Kur vēl iespējams noformēt patēriņa kredītu? 

Bez lieliem finanšu flagmaņiem Latvijā pastāv arī citas kredītkompānijas privāto investoru veidā. Daudziem aizņēmējiem ir daudz izdevīgāk vērsties tieši pie šādiem kreditoriem. Kredītorganizācijas nedrīkst salīdzināt ar mikrofinanšu kompānijām, jo tās ļauj saņemt patēriņa aizņēmumus ar ilgtermiņa atmaksas periodu, bet to procentu likmes būtiski neatšķiras no banku likmēm. 

Patēriņa kredītu galvenā priekšrocība finanšu kompānijās ir tā, ka nav stingru prasību aizņēmējam. Klientam ir jābūt pilngadīgai personai ar pastāvīgu reģistrāciju LR teritorijā. Visas pārējās prasības kreditori nosaka individuāli. Ja bankā esat saņēmuši atteikumu pat, lūdzot nelielu summu, jo jūsu kredītvēsture ir negatīva, tad kredītkompānijā jūs garantēti saņemsiet naudu, bet ar augstākiem procentiem. 

Viens no šādiem kreditoriem, Latvijas Kredītu Centrs, kas atrodas Rīgā, piedāvā iespēju noformēt patēriņa kredītu līdz 10 tūkstošiem eiro ar atmaksas termiņu līdz 6 gadiem. Turklāt Latvijas Kredītu Centrs ļauj noformēt kredītu pat tiem klientiem, kam nav oficiālu ienākumu. Vēl viens lojalitātes punkts šai kompānijai ir tas, ka kredītlīdzekļus iespējams saņemt ar kurjeru un tādā pašā veidā parakstīt arī kredītlīgumu. Tāpēc, vēršoties patstāvīgās kredītkompānijās, jūs saņemat to pašu naudu, ko bankā, bet, iesniedzot kredīta pieteikumu, aizņēmējiem ir lielākas iespējas cerēt uz pozitīvu lēmumu. Savukārt dokumentu parakstīšana prasīs tikai dažas stundas. 

Rīgā un Latvijā ir daudz šādu kredītorganizāciju. Lai atrastu vispareizāko risinājumu, nākamais aizņēmējs var izmantot salīdzināšanas tīmekļa vietnes un uz ātrās analīzes pamata piemeklēt sev maksimāli izdevīgu variantu. Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Nākamnedēļ vairāk uzspīdēs saule
Kuram tik loti nepatik losenes kpmenti iesaku nelasit...nav tak spiesta lieta..vai ir..

Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Lāčplēsi
Daugavpils deputati malaci..doma par cilvekiem un stradaa to labaa.ko nevar teikt par valdibu..tie domaa tikai par sevi. Sīkāk...
Daugavpils vieglatlēti gūst pieredzi trīs sacensībās
Nu malaci jauniesi..ta tik turpinat. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top