Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Automašīnu noma

28.10.2019
Ja jūsu mērķi, plāni un vēlmes mainās tikpat bieži kā laikapstākļi, tad automašīnas noma Rīgā kļūs par labāko variantu, lai pārvietotos pa pilsētu un ne tikai. Atkarībā no braucienu attāluma jūs varat izvēlēties sev piemērotāko auto modeli un noformēt to nomā. Automašīnas izmantošanas periodā klientam ir tiesības lietot transportlīdzekli pilnā apmērā, kas ilgtermiņa perspektīvā ļauj izvēlēties vispiemērotāko auto modeli tā pilnīgai iegādei. 

Par auto nomu var uzskatīt arī auto līzingu. Rīgā ir pietiekami daudz auto līzinga piedāvājumu, tāpēc jūs ar līzinga nosacījumiem personīgai lietošanai varat noformēt jebkuru automašīnu uz jebkuru termiņu. Šādam darījumam var būt 2 mērķi: auto izmantošana ar nomas nosacījumiem (operatīvais auto līzings) un auto izmantošana ar pilnu izpirkumu ilgtermiņa perspektīvā (finanšu auto līzings). Tomēr arī pirmais nomas veids neizslēdz iespēju, ka jūs varētu pilnībā izpirkt automašīnu tās lietošanas laikā. Līzinga kompānijas, piemēram Nord Auto Līzings, piedāvā prioritāras tiesības izpirkt automašīnu tieši tā lietotājam. 

Auto nomu ir ērti lietot arī, apmeklējot citas valstis, jo braukt ar personīgo automašīnu vairākus tūkstošus kilometru nav pārāk ērti, bet saņemt vēlamo transportlīdzekli jebkurā pasaules vietā – tas ir pat aizraujoši. Auto nomas kompānijas, kas atrodas Rīgā, piedāvā šādus pakalpojumos citās valstīs, tāpēc ja esat nolēmis apmeklēt Itāliju, Spāniju vai kādu eksotiskāku valsti, tad iznomāt automašīnu citā valstī iespējams, atrodoties Rīgā. 

Kādos vēl gadījumos var izmantot auto nomu? 

Pastāvīgie sastrēgumi lielās pilsētās, nepieciešamība veikt auto apkopi, tehnisko apskati un maksāt nodokļus neapmierina nebūt ne visus. Tāpēc daudzi dod priekšroku noformēt automašīnu nomā tikai dažām dienām, lai veiktu nelielu ceļojumu. Bet nereti tieši šādos gadījumos auto lietotāji nonāk pie optimālās izvēles un galu galā iegādājas savu automašīnu. 

Kur iespējams noformēt auto nomu 

Vislielākais portāls, kur iespējams atrast auto nomas sludinājumus, ir ss.com. Turklāt katrai automašīnai šeit tiek norādīta cena par tās izmantošanu vienu dienu, nedēļu vai mēnesi, kas ir ļoti ērti gadījumos, ja automašīna nepieciešama uz neilgu laika periodu. Īsā katra auto aprakstā tiek norādīta arī transportlīdzekļa atrašanās vieta. Ja meklējat nomas auto Rīgā, tad tīmekļa vietnes filtrā vienkārši ievadiet pilsētas nosaukumu. Tādā pašā veidā var precizēt arī dzinēju, transmisiju, izlaiduma gadu u.t.t.  

Izveidoti vairāki šāda veida portāli, nemaz neņemot vērā līzinga kompāniju oficiālās lapas. Viena no šādām tīmekļa vietnēm sixt.lv piedāvā iespēju iznomāt automašīnu jebkurā pasaules vietā. Jums ir tikai jāievada nepieciešamās automašīnas parametri un jāizvēlas valsts, kurā gribat iznomāt transportlīdzekli. Neapšaubāmi, pieteikums auto nomai citā valstī ir jāaizpilda vēl, atrodoties, Rīgā. Ja gribat saņemt nomas auto Rīgā, tad izmantot transportlīdzekli varēsiet jau pieteikuma aizpildīšanas dienā. 

Automašīnas saņemšana gan nomā, gan līzingā vienmēr sāksies ar pieteikuma aizpildīšanu, turklāt šādu formu jūs varēsiet nosūtīt, neizejot no mājām (online). 

Atbildes uz visizplatītākajiem jautājumiem par auto nomu 

Kas var būt nepieciešams, lai pasūtītu auto nomu Rīgā? 

Pirmais, kas būs jāizdara – jāaizpilda pieteikums izvēlētajai automašīnai un jāsagatavo bankas karte rezervācijas apmaksai. Kad gribēsiet saņemt auto lietošanā, jums būs tikai jāuzrāda kvīts par veikto samaksu. Auto īpašnieks prasīs uzrādīt arī jūsu autovadītāja apliecību. Lai noformētu auto nomu Rīgā, jūsu autovadītāja stāžam ir jābūt ne mazākam kā viens gads, bieži kompānijas pieprasa vismaz divu gadu stāžu. Obligāti jāuzrāda pase vai cits personu apliecinošs dokuments. Bez vispārējām prasībām šādas kompānijas var noteikt arī savas individuālās prasības, ar kurām jāiepazīstas vēl pirms darījuma noslēgšanas. 

No kāda vecuma atļauta auto nomas noformēšana Rīgā? 

Rīgā parasti auto noma ir pieejama cilvēkiem vecumā no 21 līdz 70 gadiem. Bet, ja neietilpstat šajā vecuma kategorijā, daži autoparku īpašnieki atļaus jums noformēt automašīnu nomā par paaugstinātu maksu. 

Vai iespējams noformēt auto nomu Rīgā trešajai personai? 

Jā, iespējams, bet šai personai ir jāatbilst kompānijas prasībām. 

Kā atrast lētu auto nomu Rīgā? 

Parasti kompānijām, kas nodarbojas ar auto nomu, ir savs partneru loks ne tikai Rīgā un Latvijā, bet arī citās valstīs un pat citos kontinentos. Šī mijiedarbība nepieciešama, lai klienti varētu saņemt visplašākās auto nomas iespējas un piemeklētu visizdevīgāko un pieejamāko auto nomas variantu. 

Kādi izdevumi ietilpst auto nomas cenā Rīgā? 

Rīgā auto nomas cenā daudzas kompānijas uzreiz ietver apdrošināšanas maksu pret auto aizdzīšanu vai citu nodarīto kaitējumu, kā arī auto nomas cenā uzreiz ietilpst vietējie nodokļi vai nodevas, kā arī maksa par autostāvvietu. Tiklīdz automašīna nonāks jūsu rokās, visus papildus izdevumus maksāsiet no savas kabatas, tai skaitā arī honorāru autovadītājam par auto piegādi. Par visiem papildus maksājumiem jūs uzzināsiet vēl pirms nomas līguma parakstīšanas. Uzmanīgi izlasiet katru dokumenta punktu, lai vēlāk nebūtu pārpratumu. Ieekonomēt uz nomas rēķina iespējams, ja izmantosiet savu privāto bērnu autosēdeklīti vai savu GPS navigatoru. 

Kas ir jāievēro, izvēloties nomas auto?

Pirmkārt, izvēlieties automašīnas ar plašu salonu un ietilpīgu bagāžnieku. Otrkārt, ja iepriekš zināt, ka nebrauksiet lielus attālumus, ieekonomēt iespējams, izmantojot Full to Full politiku. Un, treškārt, ja pasūtīsiet auto nomu nevis Rīgā un pat ne Latvijā, tad, lai ieekonomētu, automašīnu iespējams saņemt ārpus lidostas robežām, tomēr lidostas teritorijā sēsties pie stūres būs daudz ērtāk. 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Nākamnedēļ vairāk uzspīdēs saule
Kuram tik loti nepatik losenes kpmenti iesaku nelasit...nav tak spiesta lieta..vai ir..

Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Lāčplēsi
Daugavpils deputati malaci..doma par cilvekiem un stradaa to labaa.ko nevar teikt par valdibu..tie domaa tikai par sevi. Sīkāk...
Daugavpils vieglatlēti gūst pieredzi trīs sacensībās
Nu malaci jauniesi..ta tik turpinat. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top