Komercinformācija
Vai problēmām ar grauzējiem ir sezonāls raksturs?
29.11.2024Grauzēji ir aktīvi visu cauru gadu. Tomēr atšķirīgās grauzēju uzvedības dēļ sezonalitāte ir viens no svarīgākajiem aspektiem efektīvu deratizācijas metožu izvēlē, kas ļauj sasniegt ilgstošāku rezultātu un atstāj mazāku ietekmi uz cilvēku un mājdzīvnieku veselību.
Kādas deratizācijas metodes tiek izmantotas ziemā un rudenī?
Samazinoties gaisa temperatūrai, žurkas un peles sāk meklēt siltas vietas, kur patverties un iegūt pārtiku. Tādēļ šajā laikā grauzēji intensīvāk cenšas iekļūt ēku bēniņos, pagrabos vai noliktavās.
Ja, neskatoties uz profilaktisko pasākumu īstenošanu, telpās ir iemitinājušies grauzēji, ir jāveic intensīva deratizācija ar ķīmisko un mehānisko metožu palīdzību, jo grauzēju radītie riski ir visaugstākie. Jāņem vērā tas, ka šajā laikā veicot deratizāciju, papildus ir jāveic arī rūpīgs un regulārs telpu monitorings, lai pārliecinātos par izmantoto metožu efektivitāti.
Kā atšķiras pavasara un vasaras sezona?
Siltajos gada mēnešos pārziemojošo grauzēju populācija strauji vairojas, taču atšķirībā no ziemas un rudens sezonas samazinās inženiertīklu bojājumu un infekciju izplatīšanās riski, jo lielākā grauzēju aktivitāte notiek ārtelpā.
Kaitēkļu kontroles pakalpojumi šajā laikā vairāk koncentrējas uz profilaktiskiem pasākumiem un mehāniskām vai bioloģiskām metodēm, kas palīdz ierobežot grauzēju populācijas attīstību. Šādi pasākumi palīdz kontrolēti samazināt grauzēju invāzijas riskus rudenī un ziemā.
Kādu profilaktiskus pasākumus ieteicams ievērot?
Neatkarīgi no sezonas, lai profilaktiski pasargātu mājokli vai komercobjektu no grauzēju radītā apdraudējuma, ieteicams:
Regulāri sekot līdzi ēkas tehniskajam stāvoklim un, ja nepieciešams, veikt uzlabojumus, aizdarot plaisas, uzstādot blīves durvīm un logiem, kā arī atjaunojot metāla režģus ventilācijas lūkām;
Uzturēt kārtību ne tikai iekštelpās, bet arī ap ēkām esošajā teritorijā – regulāri izvedot atkritumus, savlaicīgi novācot zaru un lapu kaudzes, kas var kalpot kā grauzēju slēptuves.
Kad meklēt profesionāļu palīdzību?
Profesionālu deratizācijas speciālistu pieredze un zināšanas ir nenovērtējamas ne tikai, lai izvērtētu esošo situāciju, bet arī īstenotu efektīvus un drošus risinājumus. Tādēļ speciālistu palīdzību ir jāmeklē savlaicīgi, pamanot pirmās grauzēju klātbūtnes pēdas.
SIA Aktis palīdzēs novērst kaitēkļu radīto apdraudējumu visā Latvijā. Vairāk par uzņēmuma pakalpojumiem var uzzināt mājas lapā www.aktis.lv.
Komentāri (0-2/2)
Такая симпатяшка 08.12.2024 00:23
7
6
Лучший подарок соседям на Новый год.
Atbildēt
Бюджетный подарок 08.12.2024 00:27
6
10
Не бойтесь,-все не сьест,а только надкусает
Atbildēt
Lasiet vēl
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Es sai valstii vairs neticu nevienam...tikai savam sunim.. Sīkāk...
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Mana pazina ar dzemdes vezi saslima neilgi pec vakcinacijas...ta luk dakteri slakteri Sīkāk...
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Arsti ir uzticibu zaudejusi...un ejiet ar savu vakcinaciju vienreiz dirst..mulku nav...vai onkologijas pacienti visi var atlauties arsteties un maksat par kosmiskajiem pakalpojumiwm ja valsts hneatmaksaa zaales menesiem rindaa jagaida uz izmekklejumuem...kad jus beigsiet nirgaties par cilvekuem...vakcinacija par brivu tapat ha zurkam slazdaa siers. Sīkāk...