Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kādēļ ir vērts veikt vairogdziedzera ultrasonogrāfiju?

28.02.2024
Bieži pat neapzināmies, cik liela nozīme ikdienas labsajūtā ir vairogdziedzera veselībai un tā darbības līdzsvarotībai. Kakla pamatnē esošais dziedzeris ražo un asinsritē izdala hormonus, kas ietekmē vielmaiņu, organisma augšanu un attīstību, sirdsdarbības ātrumu un citas būtiskas organisma funkcijas, tādēļ paaugstināts vai tieši pretēji samazināts vairogdziedzera izdalīto hormonu daudzums organismā izraisa dažādas veselības problēmas. 

Kādas veselības problēmas var izraisīt problēmas vairogdziedzera darbībā?

Svara pieaugums, trauksme, nervozitāte, problēmas koncentrēties, bezmiegs, hronisks nogurums ir tikai daži no pirmajiem simptomiem, kas liecina par problēmām vairogdziedzera darbībā. Savlaicīga vizīte pie ārsta ļaus diagnosticēt problēmas cēloni un uzsākt nepieciešamo ārstēšanu.

Lai arī vairogdziedzera ultrasonogrāfija nav vienīgā diagnostikas metode, kas tiek izmantota vairogdziedzera darbības pārbaudei, šis izmeklējums ir viena no precīzākajām un izsmeļošākajām metodēm.

Kas ir vairogdziedzera ultrasonogrāfija?

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija ir vairogdziedzera vizualizācijas metode, kas palīdz noteikt dziedzera lielumu, struktūras izmaiņas un atklāt audu veidojumus. Izmeklējuma laikā attēla radīšanai tiek izmantoti virzīti skaņas viļņi. Vispirms no iekārtas devēja raidītie skaņas viļņi šķērso ķermeni līdz atduras un atstarojas no pētāmā orgāna. Atstarotie skaņas viļņi veido orgāna modeli, kuru ultrasonogrāfijas aparatūras datorprogramma izanalizē un pārvērš vizuālā attēlā.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfijai nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās un izmeklējuma rezultāti ir pieejami uzreiz pēc procedūras beigās.

Kādos gadījumos tiek ieteikts veikt vairogdziedzera ultrasonogrāfiju?

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija ir nesāpīga, veselībai nekaitīga un ātra procedūra, kuru ir vēlams veikt, ja ir palielināts vairogdziedzeris, taustot kaklu sajūtama mezglveidīga struktūra, tiek pamanītas izmaiņas vairogdziedzera laboratoriskajos rādītājos, kā arī ir sūdzības par spiedošu, nepatīkamu sajūtu vai sāpēm kaklā.

Taču vairogdziedzera ultrasonogrāfijas izmeklējums ir ieteicams arī kā skrīninga metode vispārējā veselības pārbaudē pat gadījumos, kad nav specifisku ar vairogdziedzeri saistītu sūdzību.

Vairogdziedzera ultrasonogrāfija ir viens no ārstu prakses “Alpino Pērle” pakalpojumiem. Praksē izmeklējums tiek veikts ar augstas klases ultrasonogrāfijas aparatūru, ļaujot nodrošināt augstu izmeklējuma precizitāti un attēla izšķirtspēju. Turklāt, saņemot izmeklējuma rezultātus, praksē ir iespējams saņemt speciālistu konsultācijas.

“Alpino Pērle” ir arī iespēja veikt vēdera dobuma ultrasonogrāfiju, un citus izmeklējumus. Apmeklējiet mājas lapu www.alpinoperle.lv un uzziniet vairāk par speciālistiem un pakalpojumiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top