Trešdiena,
6.Decembris 2023
Vārda dienas: Niklāvs, Nikolajs, Niks, Григорий, Александр, Митрофан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Gaiss vai slāpeklis–kādas priekšrocības ir riepu uzpildei ar slāpekli?

20.09.2023
Tradicionālas vasaras, vissezonas un ziemas riepas nespēs nodrošināt stabilu automašīnas vadāmību, labu saķeri ar ceļa segumu un degvielas ekonomiju, ja tās netiks pareizi uzpildītas un uzturētas darba kārtībā. Lai arī saspiests gaiss ir vispieejamākais un tradicionālākais risinājums optimāla riepu spiediena uzturēšanai, temperatūru svārstību ietekmē gaiss maina savu blīvumu un pat nelielu defektu gadījumā strauji izplūst no riepas. Šo aspektu dēļ daudz efektīvāka alternatīva ir slāpeklis, kas nodrošina labāku spiediena stabilitāti un nereaģē ar riepas gumiju.

Kādēļ slāpeklis spēj nodrošināt stabilāku riepu spiedienu?

Neatkarīgi no riepu gumijas sastāva un tās kvalitātes visas riepas laika gaitā zaudē spiedienu, jo gāzu molekulas pakāpeniski iztvaiko cauri riepas gumijas slānim arī bez acīmredzamiem riepas defektiem.

Slāpeklis ir daudz noturīgāks gan pret temperatūru izmaiņām, gan pret iztvaikošanu, jo izplūst no riepas par aptuveni 40% lēnāk nekā gaiss. Šie aspekti palīdz efektīvāk ilgākā laika periodā saglabāt spiediena stabilitāti riepās.

Ar slāpekli uzpildītas ziemas, vasaras vai vissezonas riepas ir jāpārbauda pat trīsreiz retāk nekā riepas, kas ir pildītas ar saspiestu gaisu.

Kā riepu uzpilde ar slāpekli var palīdzēt riepas ilgmūžībai?

Riepas kameras iekšienē esošais skābeklis iztvaikošanas procesā caur riepas gumiju reaģē ar to, izraisot pakāpenisku gumijas noārdīšanos termooksidācijā. Turklāt, sausa gaisa sastāvā vienmēr ir arī neliela ūdens tvaiku procentuālā daļa, kas iespaido korozijas veidošanos uz diskiem.

Salīdzinot ar gaisu, riepu uzpildē izmantotais slāpeklis ir attīrīta gāze bez ūdens tvaiku vai gaisa piemaisījuma, tādēļ ar slāpekli uzpildītas riepas nolietojas lēnāk un ir ilgmūžīgākas. 

Kādi ir riepu uzpildes trūkumi ar slāpekli?

Riepu uzpildei nepieciešamais slāpeklis ir pieejams tikai specializētos riepu servisa centros un tas ir maksas pakalpojums. Lai arī pēkšņa riepu spiediena zuduma gadījumā, riepas ir iespējams uzpildīt arī degvielas uzpildes stacijās brīvi pieejamo gaisu, šādi uzpildītas riepas zaudēs sākotnējo veiktspējas efektivitāti. Tādēļ riepas uzpildot ar slāpekli ir jāparedz daudz biežāks riepu servisa apmeklējums.

Riepu servisa “Riepu garāža” centri piedāvā pilnu riepu maiņas, apkopes un remonta pakalpojumu klāstu, sākot no riepu iegādes līdz to uzpildei ar slāpekli. Šeit varat iegādāties gan jaunas, gan lietotas vasaras, vissezonas un ziemas riepas dažādu cenu kategorijās, kā arī veikt riepu balansēšanu un montāžu. “Riepu garāža” – viss pieejams vienuviet!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldības policija aiztur agresīvu jaunieti
MAN NOMIRA DĒLS PATO LAIKU MANI APZAGA RoMKA PELNIS OLGA PELNIS BIJUSĪ SAPKOVSKA.lAI VISU ATDOD.pOLICIJĀ STRĀDĀ ARZAJEVS SeRGEJS ATRODOT MIRUŠU Irēnu Pauliņu piezvanīja radiem Pelnisiem un kopā iznesa visu viņas māju.P0licijā Arzajevs strādālai aizstāvētu radus zagļus un kopā apzagtu mirušos.Policijā var visu . Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jautajums vai daugavpiks zinas veidotaji visi atvalinajumaa vai ar covidu sasirgusi..ka portals nedarbojas..kur ir jaunakaa info.par daugavpili..vai tur ari nekas vairs henotiek..ka laci ziemas miwga gul.vai par sunu ciemu parvetusies...ko.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Izlasiju horoskopaa nra ka ar skorpioniem nevajag preceties sasmejos.pilnigi pareizi...skorpionuem jus neesiet vajadzigi..tapec heskrieniet viniem pakal.nevajajiet un neuzbazieties .vini bez jums ir kaimigi un viennet atrod to ko meklee. Sīkāk...
facebook draugiem
Top