Pirmdiena,
2.Oktobris 2023
Vārda dienas: Ilma, Skaidris, Давид, Константин, Трофим, Игорь Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kā nodrošināt drošus braukšanas apstākļus ziemas sezonā?

29.08.2023
Tikai kvalitatīvas un ceļa segumam atbilstošas riepas palīdzēs nodrošināt drošus un komfortablus braukšanas apstākļus ziemas sezonā. Uz slidenajiem un mitrajiem ceļiem pieaug gan bremzēšanas ceļš, gan samazinās automašīnas vadāmība ceļa līkumos, tādēļ ziemas periodam piemērotas riepas ir jāizvēlas ļoti rūpīgi. Atbilstoša riepu montāža un regulāra sekošana līdzi riepu spiedienam un nodilumam ļaus uzturēt riepas darba kārtībā. 

Ceļa apstākļiem piemērotas riepas

Lai arī vissezonas riepas ir paredzētas lietošanai visu gadu, tās sāk zaudēt savu elastību zemākas gaisa temperatūrās par 7oC un nav piemērotas skarbiem ziemas ceļa apstākļiem ar apledojumu un sniega sanesumiem.

Aukstām un sniegotām ziemām daudz piemērotākas ir ziemas riepas, kuras, pielāgojot riepu gumijas sastāvu un protektora dizainu, tiek īpaši izstrādātas darbam skarbos ziemas laikapstākļos. 

Optimāls riepas spiediens

Optimālu riepu nodilumu, saķeri ar ceļa segumu un veiktspēju palīdz nodrošināt atbilstošs gaisa spiediens riepās. Ziemas periodā pieaug regulāras gaisa spiediena pārbaudes nozīme, jo aukstais gaiss ir blīvāks par siltu gaisu un rada mazāku tilpumu riepā.

Temperatūru svārstību dēļ ir vēlams riepas spiedienu pārbaudīt vismaz reizi divās vai četrās nedēļās. Autovadītāja rokasgrāmata vai riepu speciālista sniegta informācija ļaus pārliecināties par piemērotāko riepu spiedienu ziemas sezonā.

4 vienādas riepas

Mainot riepas braukšanai ziemas sezonai, ir jāpārliecinās, ka visas četras automašīnas riepas ir vienādas. Nav pieļaujams kombinēt riepas pa pāriem ar dažādu nodilumu, protektora raksta zīmējumu vai izmantot vienlaicīgi neradžotas un radžotas ziemas riepas.

Jo vienmērīgāk būs izlīdzsvarotas slodzes, jo precīzāka un labāka automašīnas vadāmība tiks sasniegta uz sarežģīta ceļa seguma, palielinot arī brauciena drošību un komfortu.

Riepu protektors nav nodilis

Pārāk nodiluši un sekli riepu protektori ātri zaudē saķeri ar slapju vai slidenu ceļa segumu. Tādēļ kvalitatīvu ziemas apstākļiem piemērotu riepu protektora dziļums ir vismaz četri milimetri vai vairāk. 

Ja tiek meklētas jaunas un kvalitatīvas ziemas un vissezonas riepas, tās daudzveidīgā populārāko zīmolu klāstā (https://www.riepugaraza.lv/zimoli) par izdevīgām cenām ir iespējams iegādāties servisa “Riepu garāža” riepu centros visā Rīgā vai uzņēmuma interneta veikalā www.riepugaraza.lv. Labākais piedāvājums un profesionāli konsultanti!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top