Otrdiena,
28.marts 2023
Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta, Александр, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

Latgales SEZ gadu uzsāk ar nozīmīgiem investīciju projektiem

23.02.2023
Aizvadītais, 2022. gads, Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā (Latgales SEZ) bija jaudīgs un to var dēvēt par visveiksmīgāko gadu Latgales SEZ pastāvēšanas vēsturē. Latgales SEZ pievienojās trīs jauni uzņēmumi, tika noslēgti 11 investīciju līgumi par ieguldījumu veikšanu vairāk kā 34,2 milj. eiro apmērā, tajā skaitā divi līgumi par paredzamo algu izmaksu veikšanu EUR 4,6 milj. apmērā. Līdz ar investīcijām uzņēmumu attīstībā, 2022. gadā noslēgto līgumu ietvaros Latgalē paredzēts radīt vismaz 282 jaunas darbavietas.
"Pagājušā gada rezultāti un kopējais investīciju apjoms liecina, ka uzņēmēju aktivitāte Latgales reģionā ir ievērojama, paaugstinās arī eksporta potenciāls un to kapitālsabiedrību skaits, kuras pozitīvi vērtē sava uzņēmuma tālākās attīstības iespējas, sadarbojoties ar Latgales SEZ un investējot reģionā. Varu ar pārliecību apgalvot, ka mūsu komanda ieņēmusi pareizu attīstības virzienu", uzsver Latgales SEZ Uzraudzības komisijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Arī 2023. gads sācies ļoti raženi. Latgales SEZ Uzraudzības komisija š.g. 3. janvāra sēdē pieņemto lēmumu ietvaros atbalstīja divu investīciju projektu realizāciju 1 446 996 eiro apmērā. Abu projektu ietvaros kapitālsabiedrības plāno izveidot vismaz 17 jaunas darba vietas:

1) SIA "SAFE ENERGY" no 2023. gada janvāra līdz 31. decembrim plāno realizēt ieguldījumu projektu "Pamatlīdzekļu iegāde malkas uzņēmuma darbības attīstībai" par kopējo summu 134 200,00 eiro. Projekta ietvaros tiks izveidotas 10 jaunas darba vietas.

Kā norāda uzņēmums, - lai spētu palielināt ražošanas jaudas un nodrošinātu ražošanas procesu efektivizāciju, nepieciešama jaunu pamatlīdzekļu iegāde. Šobrīd uzņēmums nevar nodrošināt tik efektīvu un ātru malkas iekraušanu, savukārt jaunu iekārtu iegāde nodrošinās produkcijas ražošanu, kas ne tikai palielinās uzņēmuma apgrozījumu, bet arī diferencēs uzņēmuma saražoto produkcijas klāstu.

SIA "SAFE ENERGY" Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusu ieguva 2021. gada sākumā un ir veiksmīgi īstenojusi divus investīciju projektus un radījusi vismaz 40 jaunas darba vietas, kas ir nozīmīgs devums Augšdaugavas novadā.

2) SIA "Regula Baltija" plāno realizēt ieguldījumu projektu "Ilgtermiņa materiālo ieguldījumu veikšana SIA "Regula Baltija" ražotnes paplašināšanai Višķu ielā 34, Daugavpilī un tehnoloģisko iekārtu iegādei" laika posmā no 2023. gada janvāra līdz 2023. gada 31. decembrim. Projekta kopējā summa - 1 312 796,00 eiro.

Ieguldījumu projekta ietvaros uzņēmums paplašinās esošo komercdarbību, spējot patstāvīgi realizēt produkcijas ražošanas procesa atsevišķās darbības, veicot gan nepieciešamās manipulācijas uzņēmuma telpās, gan atsakoties no vairāku pakalpojumu saņemšanas un preču iegādes ārpus uzņēmuma. Realizējot ieguldījumu projektu, gaidāma ražošanas jaudas palielināšanās, kura balstās uz ražošanas procesu optimizāciju, produkcijas ražošanas procesa ilguma samazināšanos, brāķējuma līmeņa pazemināšanos. Projekta ietvaros plānots izveidot vismaz 7 jaunas darba vietas.

Uzņēmums Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusu ieguva 2020. gadā, ar Latgales SEZ pārvaldi ir noslēgti trīs līgumi par ieguldījumu veikšanu.

Savukārt Latgales SEZ Uzraudzības komisijas 2023. gada 10. februāra sēdē pieņemto lēmumu ietvaros tika atbalstīts jauns SIA "Pulsar Optics" ieguldījumu projekts 1 188 550 eiro apmērā, izveidojot vismaz 10 jaunas darba vietas. Tika izskatīts arī SIA "SMD Baltic" realizētais ieguldījumu projekts:

1) SIA "Pulsar Optics", kas ir Lietuvas augsto tehnoloģiju uzņēmuma “Yukon Advanced Optics Worldwide” meitas uzņēmums, plāno realizēt ieguldījumu projektu "SMD iecirkņa izveidošana Višķu 21F, Daugavpilī" 1 188 550, 00 eiro apmērā, laika posmā no 2023. gada marta līdz 2023. gada 31. decembrim. Ieguldījumi plānoti saistībā ar kapitālsabiedrības ražošanas un pakalpojumu jaudas pieaugumu. Plānotās investīcijas ir vērstas uz pilna ražošanas cikla nodrošināšanu uzņēmumā, iegādājoties ražošanas iekārtas SMD iecirkņa izveidošanai, kura darbība nodrošinās stabilākas elektronisko plašu piegādes, maksimāli saīsinās jaunu produktu un to modifikāciju izstrādes laiku un veicinās uzņēmuma ražošanas un pakalpojumu apjoma pieaugumu.

SIA "Pulsar Optics" Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusu ieguva 2022. gada pavasarī un 2023. gada 13. februārī noslēgtais līgums ir jau ceturtais ieguldījumu projekts, kuru kapitālsabiedrība realizē Latgales SEZ teritorijā. Kopumā uzņēmums līdz šim jau ir radījis vairāk kā 100 jaunas darba vietas Daugavpilī, un noslēgto līgumu ietvaros plāno izveidot vēl vismaz 152 darba vietas.

2) SIA "SMD Baltic" realizēja ieguldījumu projektu 2021. gada 25. augusta noslēgtā līguma ietvaros, faktiski veicot ieguldījumus telpu paplašināšanā 184 770 eiro apmērā. Ieguldījumu projekta "Pielāgošanas darbi SIA "SMD Baltic" ražošanas telpu paplašināšanai" ietvaros tika veikti sākotnējie ieguldījumi jauna ceha izveidei ražošanas iekārtu izvietošanai, paredzot izveidot vismaz 6 jaunas darba vietas. Jaunajā cehā tika veikti pielāgošanas darbi, kas ietvēra grīdas seguma izveidi, tika aprīkotas tehniskās telpas, ievietota mikroklimata sistēma, lai uzturētu ražošanai nepieciešamo temperatūras režīmu.

Latgales SEZ kapitālsabiedrības statusu SIA "SMD Baltic" ieguva 2019. gada martā un kopumā uzņēmums ir noslēdzis līgumus par 12 investīciju projektu realizāciju, veicot ieguldījumus gan telpu pielāgošanas darbos, tādējādi paplašinot ražošanas telpas, gan ieguldījumus jaunu, modernu iekārtu iegādei, kas kopumā vērsti uz ražošanas jaudu paaugstināšanu.

Jāatzīmē, ka pagājušā gada nogalē Latgales SEZ Uzraudzības komisijas sēdē tika izskatīti arī SIA “ST Parks” un SIA “SAFE ENERGY” realizētie ieguldījuma projekti, kas tika pabeigti līdz 2022. gada beigām. SIA “ST Parks”, kas darbojas industriālo platību iznomāšanas segmentā, piedāvājot profesionāli aprīkotas ražošanas telpas Daugavpils industriālajā biznesa parka teritorijā, realizēja ieguldījumu projektu “Ražošanas telpu rekonstrukcija tērauda apstrādei ar skrošu mešanas iekārtu darbnīcas ierīkošanai” 163 675.90 eiro apmērā un arī augstākminētā LSEZ kapitālsabiedrība SIA “SAFE ENERGY” sekmīgi realizēja investīciju projektu “Malkas ražošanas uzņēmuma darbības uzlabošana” 142 900 eiro apmērā.

Latgales SEZ pārvalde
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 23.02.2023 17:29
Labas zinas latgalee priecee..11 investiciju ligumi..282 darba vietas ari ir Solis uz prieksu..latgales atistibaa..lai veicas ari turpmak..un turas latgalite
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Briselee oa kluso tiek apsoruestas daydzas lietinax lai cilvwku dzivi padaritu neciesamu...ja tad ar tiem dzinejiem.druz a8zluegs brauksNu Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Laikam bus janoperk ari jaunu ledusskapi kamer nepacel kosmiskas cenas.eirooas padomei nav ko darit.ka tikai domat ka ieriebt cilvekiem Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Ejiet duilles..katrai lietai savs kalposanas laiks..beigas remonts izradisies dargaks ka pati masina.Es sodien mopirku jaunu velasnasinu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top