Pirmdiena,
27.jūnijs 2022
Vārda dienas: Malvīne, Malvis, Елисей, Мефодий, Мстислав Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

Rosinās atvērt grāmatnīcas un arī ļaut tirgot stādus un sēklas

02.02.2021
Ekonomikas ministrija (EM) skatīšanai valdībā virzīs priekšlikumu atļaut sēklu un stādu tirgošanu, kas patlaban ir aizliegta. Tāpat ministrija piedāvās atļaut atsākt darbu grāmatnīcām. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" atzina EM valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Pēc viņa teiktā, EM līdz šim strādājusi pie dažādiem modeļiem veikalu atvēršanai un darba atsākšanai ierastā režīmā. Taču ir jābūt efektīvam mehānismam, lai tirdzniecība būtu droša, kam piekrīt arī uzņēmējus apvienojošā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Skaidrs, ka visus veikalus epidemioloģiskās situācijas dēļ patlaban nevar atvērt, taču atsevišķi veikalu veidi varētu tirgot visas tajos esošās preces bez ierobežojumiem. Tie varētu būt pārtikas veikali, higiēnas preču veikalu un grāmatnīcas, stāstīja Valantis.

Tiesa, vēl ir jāvienojas par attiecīgo veikalu definīciju. Proti, vai pārtikas veikalos pārtikas un citu preču īpatsvaram jābūt 70% pret 30% vai arī pārtikas preču apjoms varbūt mazāks, piemēram, puse, skaidroja EM valsts sekretārs. 

Viņš sacīja, ka ir plānots saglabāt sarakstus ar precēm, ko jau ir atļauts tirgot, taču šos sarakstus varētu paplašināt, ļaujot tirgot, piemēram, stādus, sēklas utml. Tas nozīmē, ka darbu varētu arī atsākt specializētie veikali, kas nodarbojas ar stādu un sēklu tirdzniecību.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš LTV raidījumā atgādināja, ka kopā ar uzņēmējiem ir izstrādāts "drošas" tirdzniecības koncepts, kas līdz ar preču pieejamības paplašināšanos paredz stingrākas tirdzniecības prasības. Koncepts ietver četras sadaļas:

Stingras prasības veikalu apmeklētāju plūsmām – uz vienu klientu 25 kvadrātmetru platība. Veikali seko apmeklētāju plūsmām ne tikai tirdzniecības zālē, bet arī ārpus.

Skaidrs atbildības sadalījums un pienākumi. Veikali izstrādā iekšējo kārtību, kādā veidā tiks nodrošinātas prasības.

Ierobežot mārketinga pasākumus – nedrīkst būt zibakcijas, lai izvairītos no lielas klientu pulcēšanās.

Ieviest kontroli un samērīgu sodu sistēmu. Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastādīs 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Kariņš - premjera amata kandidāts 14. Saeimas vēlēšanās no «JV»
Es uz velesanam neiesu.
Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Un rit es dosos atkal uz tirgu..es negribetu braukt ar auto bet ar baltu zirgu.lai visi brinas.ka senos laikos un dzivot majinaa ar aizveramiem logiem..un iedzert lotgoluesu alinu no mala podiem.losenite ir krietni ieravusi sivo..uz to..lai lotgoliii dzivo..ligo ligo Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Ir izgaisusas svetku liesmas un ligo dziesmas ..ir tikai tveice dumakaini spoza..no jasminkruma pazudusi oza..tas izdeg tveicee nu glyzi ka cilveku dzives..kaa jasmina ziedlapinas pilna taka..tik leni izzust dzivibas aka..saindeta..es velos padzerties no spekavota..tak vieba dzive man tak dota.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top