Sestdiena,
10.Decembris 2022
Vārda dienas: Guna, Judīte, Всеволод, Гаврила, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

Rosinās atvērt grāmatnīcas un arī ļaut tirgot stādus un sēklas

02.02.2021
Ekonomikas ministrija (EM) skatīšanai valdībā virzīs priekšlikumu atļaut sēklu un stādu tirgošanu, kas patlaban ir aizliegta. Tāpat ministrija piedāvās atļaut atsākt darbu grāmatnīcām. To Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" atzina EM valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Pēc viņa teiktā, EM līdz šim strādājusi pie dažādiem modeļiem veikalu atvēršanai un darba atsākšanai ierastā režīmā. Taču ir jābūt efektīvam mehānismam, lai tirdzniecība būtu droša, kam piekrīt arī uzņēmējus apvienojošā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Skaidrs, ka visus veikalus epidemioloģiskās situācijas dēļ patlaban nevar atvērt, taču atsevišķi veikalu veidi varētu tirgot visas tajos esošās preces bez ierobežojumiem. Tie varētu būt pārtikas veikali, higiēnas preču veikalu un grāmatnīcas, stāstīja Valantis.

Tiesa, vēl ir jāvienojas par attiecīgo veikalu definīciju. Proti, vai pārtikas veikalos pārtikas un citu preču īpatsvaram jābūt 70% pret 30% vai arī pārtikas preču apjoms varbūt mazāks, piemēram, puse, skaidroja EM valsts sekretārs. 

Viņš sacīja, ka ir plānots saglabāt sarakstus ar precēm, ko jau ir atļauts tirgot, taču šos sarakstus varētu paplašināt, ļaujot tirgot, piemēram, stādus, sēklas utml. Tas nozīmē, ka darbu varētu arī atsākt specializētie veikali, kas nodarbojas ar stādu un sēklu tirdzniecību.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš LTV raidījumā atgādināja, ka kopā ar uzņēmējiem ir izstrādāts "drošas" tirdzniecības koncepts, kas līdz ar preču pieejamības paplašināšanos paredz stingrākas tirdzniecības prasības. Koncepts ietver četras sadaļas:

Stingras prasības veikalu apmeklētāju plūsmām – uz vienu klientu 25 kvadrātmetru platība. Veikali seko apmeklētāju plūsmām ne tikai tirdzniecības zālē, bet arī ārpus.

Skaidrs atbildības sadalījums un pienākumi. Veikali izstrādā iekšējo kārtību, kādā veidā tiks nodrošinātas prasības.

Ierobežot mārketinga pasākumus – nedrīkst būt zibakcijas, lai izvairītos no lielas klientu pulcēšanās.

Ieviest kontroli un samērīgu sodu sistēmu. Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top