Sestdiena,
10.Decembris 2022
Vārda dienas: Guna, Judīte, Всеволод, Гаврила, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

IV Starptautiskajā Austumbaltijas forumā tika pārrunātas Daugavpils ekonomiskās attīstības perspektīvas

06.06.2016
Daugavpilī notika IV Starptautiskais Austumbaltijas biznesa forums. Vairāk nekā 300 dalībnieki no 15 pasaules valstīm pulcējās Latviešu kultūras centra zālē, lai uzzinātu par uzņēmējdarbības perspektīvām Daugavpilī un reģionā, it īpaši Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu.

Tradicionālo uzrunu vietā ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis, pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis uzreiz sniedza atbildes uz konkrētiem jautājumiem.
 
Šodien Latgalē ir 2,5 reizes mazāk uzņēmumu nekā vidēji Latvijā. Vai Latgales speciālā ekonomiskā zona mainīs šo situāciju? Ministrs uzskata, ka līdz ar plānotajiem ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā reģionā parādīsies arī jaunas darbavietas. Pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis pastāstīja, ka šobrīd Daugavpilī darbojas vairāk nekā 4 tūkstoši firmu, vairums no kurām ir ražošanas uzņēmumi. Ir ieplānota arī jaunu rūpnīcu būvniecība. Sankcijas pret Krieviju, protams, neuzlaboja ekonomisko situāciju, taču bizness mēģina atrisināt radušās problēmas un attīstīties, neskatoties ne uz ko. Nodokļu atvieglojumi, kas tiks ieviesti pēc Latgales pašvaldību priekšlikuma, nebūs pieejami tikai kādā ierobežotā teritorijā. Tos varēs izmantot jau esošie uzņēmumi, ja būs gatavi paplašināt savu ražošanu.
 
To, ka šis plāns ir reāls, apstiprināja uzņēmuma „AXON CABLE” vadītāji. Pirms 15 gadiem franču investori atvēra Daugavpilī cehu, kurā bija nodarbināti 20 cilvēki.
 
Tagad darbojas trīs cehi, kuros tiek ražoti kabeļi velosipēdiem, automašīnām, aviācijas rūpniecībai. Šodien šeit jau ir vairāk nekā 400 darbinieki. Ja būs spēkā samazinātā likme peļņai, kas tiek ieguldīta ražošanā, kompānija uzreiz ir gatava pārcelt uz Daugavpili  kabeļu ražošanu kosmosa nozarei un radīt jaunas darbavietas.
 
Kamēr vieni uzņēmēji apmeklēja viņus interesējošos uzņēmumus, citi piedalījās kontaktu biržas darbā, tas ir, meklēja potenciālos sadarbības partnerus.
 
Uzņēmēji izklāstīja savus priekšlikumus par izmaiņām nodokļu sistēmā ekonomikas ministram. Ministrs uzskata, ka  priekšlikumi ir lietderīgi un noteikti tiks ņemti vērā.
 

Daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top