Piektdiena,
20.maijs 2022
Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta, Антонина, Давид, Йосип, Тадей, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

Covid-19 ietekme uz Latvijas Pastu: patlaban īpaši skarta pakalpojumu sniegšana un piegādes lielākajās pilsētās

04.02.2022


Turpinoties Covid-19 pandēmijas negatīvajai ietekmei uz Latvijas Pasta darbību un slimojot visdažādāko profesiju darbiniekiem, bet jo īpaši – piegādē un pasta pakalpojumu sniegšanā iesaistītajiem pastniekiem un pasta nodaļu operatoriem –, pašlaik visjūtamāk skarts pasta nodaļu darbs un piegādes iespējas lielākajās pilsētās. Īpaši tas vērojams Rīgā, kā arī un Vidzemē un Zemgalē.
Latvijas Pasts lūdz klientus būt saprotošiem attiecībā uz šo no Latvijas Pasta neatkarīgo ārējo apstākļu ietekmi – paredzams, ka nākamnedēļ Rīgā un citās pilsētās nāksies būtiski saīsināt vairāku pasta nodaļu darbalaiku, jo nodaļu darbinieki un administrācijas pārstāvji dosies palīgās nodrošināt sūtījumu piegādes.

Aktieru slimības dēļ izrādes Daugavpils teātrī šonedēļ nenotiks

03.02.2022

 
Aktieru slimības dēļ šonedēļ ieplānotās Daugavpils teātra izrādes nevarēs notikt. Tās ir:
·         3. februāra izrāde „Kaija-1”;
·         4. februāra izrāde „Metāllūžņi”;
·         5. un 6. februāra izrāde „Pa Laimes lāča pēdām”.

Latgales Centrālā bibliotēka atsāk darbu ierastajā režīmā

02.02.2022


No 1. februāra Latgales Centrālā bibliotēka (Rīgas ielā 22a) strādā pēc parastā darba grafika. 

Līdz maijam pagarina ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju1

01.02.2022

Latvijas valdība sēdē otrdien, 1. februārī, atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu pierobežā ar Baltkrieviju, jo situācija uz robežas migrācijas jomā joprojām ir saspringta, informē Lsm.lv.

Daugavpiliešiem - siltumenerģijas tarifi un atbalsta iespējas1

14.01.2022

Daugavpils pašvaldība skaidro, kādas atbalsta iespējas pieejamas iedzīvotājiem, lai mazinātu finansiālo slogu, veicot komunālos maksājumus, informē Daugavpils valstpilsētas dome.

Kas jāzina par Covid-19 sertifikāta lietošanu un derīguma termiņiem?2

07.01.2022

Valdība noteikusi Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu - pieci mēneši pēc "Janssen" un deviņi mēneši pēc pārējo apstiprināto ražotāju vakcīnu saņemšanas. Savukārt bērnudārznieki un bērni no 12 gadu vecuma bez Covid-19 sertifikāta drīkstēs piedalīties sporta nodarbībās ar negatīvu testu (dzeltenais drošības režīms), tā ceturtdien tika lemts valdības sēde. 

SPRK vadītāja: siltumenerģijas tarifa kāpums nebūs 169%, bet mazāks

05.01.2022

Daugavpilī siltumenerģijas tarifa kāpums gaidāms krietni mazāks, nekā iepriekš plānotie 169,5%, trešdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja Alda Ozola. 

Daugavpilī siltumenerģijas tarifu plānots palielināt par 169,5%

30.12.2021

PAS "Daugavpils siltumtīkli" plāno no 2022.gada 1.februāra Daugavpilī par 169,5% palielināt siltumenerģijas tarifu, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Daugavpilī izsludināta enerģētiskā krīze siltumapgādē. Ko tas nozīmē?

27.12.2021

Pirmdien, 27. decembrī, Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē, deputāti pieņēma lēmumu par enerģētiskās krīzes izsludināšanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā no 27. decembra. Augstās dabasgāzes cenas dēļ tiek prognozēts, ka 2022. gadā apkures tarifs Daugavpilī varētu paaugstināties trīs reizes, informē Daugavpils pilsētas domes Komunikācijas nodaļa.

Vakcinācija aptiekās. Kariņš: Aptieku dāvanu kartes par balstvakcīnu?

15.12.2021

Ministru kabinets otrdien, 14. decembrī, vakcinācijas pret Covid-19 veicināšanā tiks piesaistīti arī farmaceiti, piedāvājot iedzīvotājiem iespēju vakcinēties konkrētās aptiekās Latvijā.  

Saeima pieņem Daugavpils un Augšdaugavas novada apvienošanu1

09.12.2021

Saeima ceturtdien, 9.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas noteic Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils valstspilsētu apvienošanu ar apkārtējiem novadiem, informē Saeimas preses dienests. 

Deputāts Ribakovs. "Grozu-griežu, gribu sajaukt" jeb satīties, sapīties

08.12.2021

80 gadu beigās krāpnieki dzelzceļa stacijās un citās pulcēšanās vietās aktīvi, lai apmānītu iedzīvotājus, izmantoja “uzpirksteņus”. Ja kāds neatceras, tad spēlē jāuzmin, zem kura uzpirksteņa ir paslēpta bumbiņa. Apmānīšanas gadījumā blēdis jeb “žuļiks” veica dažadas manipulācijas arbumbiņu, parādot bumbiņu, kur tā it kā ir, taču nemanāmi tā tika pārvietota zem cita uzpirksteņa. Pēc neuzminēšanas, protams, uzticīgajam pilsonim tika parādīts, kur atrodas bumbiņa. Šīs krāpnieciskās rīcības pieprasīja konkrētas zināšanas, lai izgrābtu naudu no iedzīvotājiem. Noziedznieki prasmīgi izmantoja cilvēka psiholoģijas zināšanas, savas fiziskās prasmes un dažkārt arī “aizsardzību” no struktūrām, kurām vajadzēja aizsargāt lētticīgos pilsoņus. Tajā pašā laikā krāpnieki visu procesu izbaudīja ar teicienu “grozu, griežu, gribu sajaukt”. Šādas asociācijas rodas pēc tam, kad mūsu ievēlētie politiķi sāk kompetenti manipulēt ar savu rīcību publiskajā telpā kā likumdevēji.

Klātienē strādājošajiem būs jāveic Covid-19 tests

23.11.2021

No 6.decembra visiem klātienē strādājošajiem, kuriem ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra Covid-19 testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.                                                                                   

Ierobežots slimnīcas un poliklīnikas darbs pēc 15. novembra

16.11.2021

Pēc 15. novembra, beidzoties "mājsēde", medicīnas iestāžu darbinieki savu darbu var turpināt tikai ar sadarbspējīgiem Covid-19 sertifikātiem, no darba tika atstādināti 35 Daugavpils reģionālās slimnīcas nevakcinētie darbinieki.  

"Maxima XX" tikai ar Covid-19 sertifikātiem

11.11.2021

No pirmdienas, 15. novembra, stājoties spēkā valdības noteiktajam tirdzniecības regulējumam, lielākie "Maxima XXX" un "Maxima XX" formāta veikali turpinās darbu "zaļajā" režīmā un būs pieejami tikai pircējiem ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. 

Latvijā plānota mājsēde līdz 15. novembrim

19.10.2021

Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, uzklausot veselības un citu nozaru speciālistus, lēma, ka ir nepieciešams noteikt daudz stingrākus drošības pasākumus, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatības aizvien pieaugošo ātrumu, tādējādi pēc iespējas samazinot, laiku, kad ārstniecības sistēma piedzīvos pārslodzi. Vienlaikus ir jāturpina palielināt vakcinācijas aptveri, tāpēc ikvienam nevilcinoties jārod iespēja vakcinēties pret Covid-19, lai pasargātu sevi no inficēšanās vai smagas slimības gaitas.

No 11. oktobra uz trim mēnešiem Latvijā izsludina ārkārtējo situāciju

11.10.2021

No pirmdienas, 11. oktobra, Latvijā uz trim mēnešiem izsludina ārkārtējo situāciju, lai apstādinātu Covid-19 infekcijas izplatības ātrumu, nepārslogotu veselības aprūpi un glābtu iespējami vairāk cilvēku dzīvības. Veselības aprūpes resursu izsīkums, jaunu Covid-19 gadījumu lielais skaits pēdējās dienās, zemā vakcinācijas aptvere un epidemioloģijas ekspertu prognozes ir apstākļu kopums, kas liek valdībai nekavējoties pieņemt lēmumu par stingriem drošības pasākumiem visā Latvijas teritorijā.

Ārkārtējā situācija robežpārkāpēju dēļ: kas jāzina daugavpiliešiem

13.08.2021

Kopš 11.augusta, ņemot vērā Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu, vairākās administratīvajās teritorijās, tajā skaitā Daugavpilī, izsludināta ārkārtējā situācija. Līdz 10.novembrim tā noteikta arī Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novados.

Valdība izsludina ārkārtējo situāciju Latvijas pierobežā

10.08.2021

Otrdien, 10.augustā, Ministru kabinets (MK) izdeva rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atsevišķās administratīvajās teritorijās, ņemot vērā Latvijas—Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu.

Daugavpilī likvidē Jaunatnes nodaļu un Revīziju un audita nodaļu1

30.07.2021

Ceturtdien, 29. jūlijā Daugavpils pilsētas pašvaldības sēdē deputāti lēma par Jaunatnes nodaļas un Juridiskā departamenta Revīziju un audita nodaļas likvidēšanu.

Pašvaldība lemj par SIA “Daugavpils lidosta” likvidāciju

16.07.2021

Ceturtdien, 15. jūlijā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma par pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Daugavpils lidosta” darbības izbeigšanu un likvidācijas procesa uzsākšanu.

Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās savu statusu

11.06.2021

Otrdien, 8. jūnijā Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā skatīja grozījumus Augstskolu likumā. Balstoties uz grozījumiem, Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās universitātes statusu.

Altum atbalsts izšķirs Lokomotīvju remonta rūpnīcā strādājošo nākotni

29.03.2021

Pēc pirmā atteikuma no finanšu institūcijas “Altum” par eksporta garantiju sniegšanas aizņēmuma saņemšanai, "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas" uzņēmums vērsās šajā finanšu institūcijā pēc atbalsta atkārtoti. Divus miljonus eiro uzņēmumam gatavas kā aizdevumu izsniegt bankas, taču tam nepieciešama valsts garantija. Šobrīd uzņēmumam, kas ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem reģionā un arī darba devējiem, dodot darbu ap 600 strādājošo, ir vairāki potenciālie klienti. Sadarbībā ar tiem plānots īstenot vairākus miljonus eiro vērtus projektus, apgūstot jaunus tirgus un sniedzot jaunus pakalpojumus, ziņo portāls Lsm.lv.

Par izmaiņām pašvalības iestāžu darbā

17.03.2021

Stājoties spēkā 12.martā pieņemtajiem grozījumiem MK rīkojumā Nr.655  "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", no 16. marta pašvaldības iestādes un uzņēmumi maina darba organizāciju, maksimāli pārejot uz attālināto darbu. Ir notikušas izmaiņas arī Daugavpils Domes struktūru un uzņēmumu darba kārtībā: apmeklētāju pieņemšana klātienē būs daļēji ierobežota, taču tiks nodrošinātas attālinātās konsultācijas un īpašajos gadījumos – arī pieņemšana klātienē.

Pašvaldība atbalsta Daugavpils Universitāti centienos saglabāt statusu

04.03.2021

Latvijas Republikas Saeimā tiek virzīti grozījumi Augstskolu likumā. Viena no svarīgākajām izmaiņām šajā likumā ir tā, ka, lai augstākās izglītības iestāde varētu saglabāt universitātes statusu, būs nepieciešami vismaz 4000 studentu, pretējā gadījumā tā tiks pārkvalificēta par augstskolu. Šis kritērijs tieši skar Daugavpils Universitāti, tāpēc DU un Daugavpils pilsētas domes vadība ir uzsākušas ciešu sadarbību, lai nepieļautu šīs izmaiņas.

Daugavpiliešiem piešķirs papildus atbalstu COVID19 krīzes pārvarēšanai

23.02.2021

18. februārī Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē deputāti akceptēja grozījumus Daugavpils pilsētas domes 2020.gada19.novembra saistošajos noteikumos Nr.44 "Atbalsts krīzes situācijā sakarā ar Covid-19 infekcijas izplatību” un Daugavpils pilsētas domes 2016.gada 8.decembra saistošajos noteikumos Nr.46 "Daugavpils pilsētas pašvaldības materiālais atbalsts mazaizsargātajām personām””. Tas ļaus vairākām mazaiszargāto iedzīvotāju kategorijām COVID-19 krīzes laikā saņemt pašvaldības atbalstu veselības aprūpei, ar mājokļa uzturēšanu saistīto izdevumu apmaksai un citu izdevumu segšanai. Atbalsta sniegšanai budžetā paredzēti 708 200 euro.

Vairāki pašvaldības uzņēmumi atsāk klientu pieņemšanu klātienē

18.02.2021

Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes, no 2021.gada 17. februāra SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums”, PAS “Daugavpils siltumtīkli” un SIA “Daugavpils ūdens” atsāk klientu pieņemšanu klātienē, lai viņi pēc iepriekšēja pieraksta varētu saņemt neatliekamas konsultācijas un veikt norēķinus uzņēmumu kasēs.

Apstiprināts Daugavpils pašvaldības 2021. gada budžets

28.01.2021

Daugavpils pašvaldības 2021. gada budžeta izstrādes darba grupa ir pabeigusi darbu un budžeta projekts tika piedāvāts izskatīšanai Domes deputātiem. 26. janvārī ārkārtas Finanšu komitejas sēdē deputāti sāka skatīt budžeta projektu, bet ārkārtas Domes sēdē 27. janvārī budžets tiks apstiprināts.

Ārkārtas situācija pagarināta, ieviešot stingrākus drošības pasākumus

02.12.2020

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības. 

Paplašināti drošības pasākumi Covid-19 izplatības mazināšanai

25.11.2020

Sargājot Latvijas sabiedrības veselību un mazinot slogu uz veselības aprūpes sistēmu, visā valstī noteikti mēri infekcijas izplatības riska mazināšanai izglītības iestādēs un sporta centros. Īpaši stingri nosacījumi būs jāievēro pašvaldībās, kurās infekcijas izplatība ir divas reizes lielāka nekā vidēji Latvijā. To paredz otrdien, 24. novembrī, pieņemtie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā nr. 655 Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Papildu drošības pasākumiem Valdība arī apstiprinājusi atbalsta pasākumus nodokļu maksātājiem un vecākiem.

« 1 2 3 »
Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Losenite suta sveicienus du profesoram daugulim..forsas bija jusu muzikas lekcijas..pat klavierites uzravat..es ari gribeju piebiedroties spelet un uzdziedat.biju estrades grupas soliste..bet kaut kaa samulsu..iista muzikas stunda ir dziedasana..un no sirds to kas patik skolniekiem.studentiem...paldies skolotaj..jus bijat supper pasnuedzejs..losenitei patika...bet jani kudinu nepazinu..starptautiskas atiecibas losenite nestudeja... Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Ka man patik si portala klusums un miers..ari latgale ir klusa vieda un ipasa .. Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Andreju Elksniņu
Es censos vadoso portalu zinas vairs nelasit.par karu ukrainaa.tas ir loti nomacosas..vispar pasaule ir kluvusi druuma..pat izklaides raksti mani vaurs neinteresee..gribetos ceret ka viss pasaulee nostasies savas vietas..nav neka vertigaka uz pasaules par brivibu demokratiju un humanismu..varbut sis laiks mus liks to saprast un novertet.to ko varbut esam pazaudejusi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top