Piektdiena,
27.Janvāris 2023
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde, Адам, Остап, Степан, Вениамин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Māju īpašniekiem jānovāc lāstekas

07.12.2022
Bagātīgi uzkritušā sniega un atmosfēras temperatūras izmaiņu rezultātā uz daudzu ēku jumtiem un palodzēm Daugavpilī veidojas lāstekas. Lāstekas un uz māju jumtiem sakrājies sniegs krītot var apdraudēt gan cilvēku veselību, gan ēku tuvumā novietoto transportlīdzekļu drošību.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija aicina ēku īpašniekus un apsaimniekotājus parūpēties par savlaicīgu sniega tīrīšanu un lāsteku novākšanu no tiem piederošajiem īpašumiem.

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.5 “Saistošie noteikumi par Daugavpils pilsētas teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu” nosaka, ka par ēkas (būves) uzturēšanu atbild nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs, nodrošinot sniega un ledus (arī lāsteku) notīrīšanu no jumta, karnīzēm, balkoniem, lodžijām un dzegām, ūdens noteku caurulēm, kur tas apdraud garāmgājēju dzīvību un veselību, notīrīšanas laikā norobežojot bīstamo vietu vai veicot citus atbilstošus drošības pasākumus, kā arī ietves sakopšanu pēc notīrīšanas.

Tas nozīmē, ka ikvienam namīpašniekam ir pienākums savlaicīgi parūpēties par to, lai viņa īpašums neradītu draudus apkārtējiem, neatkarīgi no tā, vai tā ir neliela privātmāja vai daudzstāvu celtne.

Pašvaldības saistošo noteikumu izpildi kontrolē Daugavpils pilsētas pašvaldības policija, bet administratīvo pārkāpumu lietas izskata un lēmumus pieņem Daugavpils pilsētas pašvaldības Administratīvā komisija.

Par šo noteikumu prasību neievērošanu vainīgajām personām var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods fiziskajai personai līdz simts naudas soda vienībām (500 eiro), bet juridiskajai personai – līdz trīs simti naudas soda vienībām (1500 eiro).

Vēršam uzmanību uz to, ka bīstamo vietu norobežošana ar brīdinājuma lentēm neatbrīvo no pienākuma novākt sniegu, ledu un lāstekas, un pārkāpumu konstatēšanas gadījumos īpašnieki vai faktiskie valdītāji vienalga tiks saukti pie administratīvās atbildības atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība apstiprina plānu autobusu pieturu tīkla sakārtošanai
Daugavpils domei nav konkurentu...cepuri most.cilveki var bit laimigi.. Sīkāk...
Sāk strādāt pie darbaspēka nodokļu pārskatīšanas
Vispar jau modoklu politika latvijaa ir iznicinosa..ta ir jamaina...tas del uznemeji bankrotee Sīkāk...
Daugavpils domnieki pamet partiju "Saskaņa"
Mja elkssnins ir tads virietis par kuru var sapnot katra sieviete..godigs un ar mugurkaulu..viens godigs cilveks ir vertigaks par 100 neliesiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top