Svētdiena,
14.Augusts 2022
Vārda dienas: Virma, Zelma, Zemgus, Антон, Александр, Гурий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

No 1. aprīļa samazināsies siltumenerģijas tarifs

17.03.2022
1. aprīlī spēkā stāsies jauns pašvaldības akciju sabiedrības “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo, jaunais tarifs būs par 13,9% zemāks jeb 80,60 EUR/MWh. Mājsaimniecību lietotājiem aprīlī turpinās piemērot valsts noteikto maksimālo siltumenerģijas tarifa līmeni – 68,00 EUR/MWh.

Kopš šī gada 1. februāra Daugavpilī spēkā ir siltumenerģijas tarifs 93,65 EUR/MWh apmērā.

Kopumā komersants siltumenerģijas lietotājiem Daugavpilī piegādā ap 360,7 tūkst. MWh gadā, kas ir otrs lielākais nodotais apjoms starp astoņām lielākajam pilsētām valstī. Lietotājiem nodoto siltumenerģiju ražo gan pati PAS “Daugavpils siltumtīkli”, gan arī neatkarīgie siltumenerģijas ražotāji. Siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota gan dabasgāze, gan atjaunīgie resursi.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifa izmaiņas no 1. aprīļa saistītas ar PAS “Daugavpils siltumtīkli” kurināmā izmaksu samazinājumu un iepirktās siltumenerģijas izmaksu pieaugumu. Kurināmā izmaksas komersantam samazinājušās par 26,9%, bet iepirktās siltumenerģijas izmaksas pieaugušas par 1,5%.

SPRK vērš uzmanību, ka siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniedz atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kur vērojams ekstremāls cenu pieaugums, t.i. kurās siltumenerģijas tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68,00 EUR/MWh. Ņemot vērā minēto, Daugavpils centralizētās apkures mājsaimniecību lietotāji tarifa izmaiņas aprīlī nejutīs. Plašāka informācija par atbalstu siltumenerģijas izmaksu mazināšanai un kompensācijas aprēķina kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē. Papildu jautājumu gadījumā par valsts atbalsta mehānismiem aicinām vērsties Ekonomikas ministrijā.

SPRK skaidro, ka dabasgāzes cena biržā jeb dabasgāzes importa cena ietekmē dabasgāzes tirdzniecības gala cenu. Eiropas biržu cenu indeksus parasti izmanto dabasgāzes cenas referencei, slēdzot piegādes līgumus dabasgāzes importam Latvijā. Šāda dabasgāzes izcenošana ir ierasta prakse arī gāzes piegādēm mazumtirgū, piemēram, iegādājoties dabasgāzi siltumenerģijas ražošanai.

Pērn nākamā mēneša dabasgāzes biržas cenas augstākais punkts tika sasniegts decembrī – 112,99 EUR/MWh. Šī gada janvārī un februārī cena samazinājās līdz attiecīgi 84,54 EUR/MWh un 81,22 EUR/MWh. Savukārt marts ir iesācies ar jauniem augstākās cenas rekordiem saistībā ar karu Ukrainā.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu PAS “Daugavpils siltumtīkli” iesniedza SPRK 2022. gada 23. februārī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK šobrīd (uz 16.03.22.) izskatīšanā ir 13 pilnie siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.

Plašāk ar siltumenerģijas tarifiem Latvijā aicinām iepazīties SPRK infografikā.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Losene 11.04.2022 19:38
Aprill aprill..ahahaha
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Ak losenit tev tik pirtis sausana un zaki prataa.es atnacu te atpusties.mieraa un klusumas.man te patik..te ir tik kluss un mierigs nu gluzi ka manaa mezaa.sezu uz cina un domaju par dzivi.par politiku es neko negribu zinat jo es tapat visu zinu..mani interesee latgales laudis un par viniem es izlasu latgales laikaa.latgale ir ipasa.tur vel laukos viensetas cep maiziti uz klavu lapam..un varbut kaut kur vel dzivo ar petrolejas lampam ..un gludina ar gludekli ar oglem.ka muzejaa. akas ar vindaam..un cilveki gara brivi ticigi un vienkarsi..cik tas ir skaisti.dievs daba darbs tas ir laimes kods..tikai to censas kads izdzest no apzinas..bet es ticu ka dievs uzvares. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Kas tie par jokiem losene ar vienu savienu tris zakus nosavusi...es ta negribeju..ludzu izdzesiet iekopejusos komentus.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Jauki jauki.razot jau var.tikai kurs vares atlauties tos nopirkt..nak rudentinis bus barga ziema..cilveki doma ka visu nomaksat par ko partiku nopirkt cenas ka senes aug lieluma..tirgi arii paluek arvien tuksaki pat ogas vairs neperk..jo bez tam redz varot dzivot bet bez ekektribss nee.ta teica kada pirceja...jataupot.nu ko pagaidam lotgolisi perieties savos ezeros..kadam varbut vectevu pirtina laukos...labie laiki beigusies uz muziem..amen.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top