Svētdiena,
14.Augusts 2022
Vārda dienas: Virma, Zelma, Zemgus, Антон, Александр, Гурий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Kas jāzina par Covid-19 sertifikāta lietošanu un derīguma termiņiem?

07.01.2022
Valdība noteikusi Covid-19 vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu - pieci mēneši pēc "Janssen" un deviņi mēneši pēc pārējo apstiprināto ražotāju vakcīnu saņemšanas. Savukārt bērnudārznieki un bērni no 12 gadu vecuma bez Covid-19 sertifikāta drīkstēs piedalīties sporta nodarbībās ar negatīvu testu (dzeltenais drošības režīms), tā ceturtdien tika lemts valdības sēde. 

Saskaņā ar Ministru kabineta lemto par pilnībā pret Covid-19 vakcinētu personu uzskatīs katrā no minētajiem trīs gadījumiem:
  • - pabeigta primārā vakcinācija un pagājušas ne vairāk kā 150 dienas jeb aptuveni 5 mēneši pēc “Janssen” ražotās vakcīnas devas saņemšanas;
  • - pabeigta primārā vakcinācija un pagājušas ne vairāk kā 270 dienas jeb aptuveni 9 mēneši kopš pēdējās vakcīnas devas saņemšanas citu vakcīnu gadījumā;
  • - persona ir saņēmusi balstvakcīnu (pašlaik beztermiņa sertifikāts).
Tā kā bērniem līdz 18 gadu vecumam šobrīd nav pieejama balstvakcīna, sertifikāta derīguma termiņš netiks attiecināts uz bērniem.

Arī turpmāk gan valsts pārvaldē, gan privātā sektorā klātienē drīkstēs strādāt tikai darbinieki, kas ir vakcinēti pret Covid-19. Tiesa, uz klātienes darbu neattieksies Covid-19 sertifikāta derīguma termiņš, proti, klātienē darbu drīkstēs turpināt gan primāri vakcinētie, gan balsta poti saņēmušie, gan Covid-19 pārslimojušie.

Tas attieksies arī uz brīvprātīgajiem un personām ar ārpakalpojuma līgumiem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) medijiem pēc valdības sēdes skaidroja, ka klātienes darba sasaistīšana ar vakcināciju ir galējs piespiedu līdzeklis, no kura vajadzētu izvairīties, ja tāda iespēja pastāv. Un pašlaik neesot lietderīgi un samērīgi to sasaistīt ar revakcināciju. Vienlaikus viņš neizslēdza nākotnē tādu iespēju, kā arī iespēju noteikt revakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu.

Tāpat Pavļuts norādīja, ka cilvēki, kuri pirmie saņēma vakcīnu pret Covid-19 un kuru sertifikātiem attiecīgi drīzumā varētu beigties termiņš, pašlaik brīvprātīgi nāk pēc papildu potes. “Tā līdzestība, atsaucība balstvakcinācijai šajā iedzīvotāju grupā ir diezgan laba,” sacīja ministrs.

Savukārt, ieceļojot Latvijā, vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņš – 270 dienas – būs jebkuru vakcīnu gadījumā. Šāda pieeja paredzēta, lai Latvijas valsts piederīgajiem nodrošinātu vienotu pieeju ceļošanai ES teritorijā.

Nosacījumi vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņam ieceļošanai Latvijā stājas spēkā no 1. februāra, izmantošanai valsts iekšienē – no 15. februāra.

Termins “balstvakcinācija” ietver arī papildu devu ievadīšanu indivīdiem, kuriem pēc pirmreizējās vakcinācijas kursa pabeigšanas uzrādās nepietiekama imūnreakcija.

Līdz šim vakcināciju pret Covid-19 sākuši 70% iedzīvotāji, savukārt balstvakcīnas aptvere visu iedzīvotāju vidū ir sasniegusi 15,46% jeb 291 184 cilvēki.

Bērnudārznieki un bērni no 12 gadu vecuma drīkstēs piedalīties sporta nodarbībās arī ar negatīvu testu

Valdība atļāva skolēniem no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 sertifikāta, bet kuri formālajā izglītībā ir veikuši rutīnas skrīninga testu, atsākt sporta nodarbības iekštelpās. Šiem skolēniem būs jāuzrāda testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72 stundu laikā veiktu skrīninga testu ar negatīvu rezultātu.

Tāpat sporta nodarbībās iekštelpās varēs piedalīties pirmsskolas vecuma bērni, taču to nodarbības nedrīkstēs pārklāties ar pamata izglītības pakāpes skolēnu nodarbībām. Nodarbību pārklāšanās gadījumā pirmsskolas vecuma skolēniem ne agrāk kā pirms 24 stundām jāveic antigēna paštests vecāku uzraudzībā, savukārt par testa rezultātu jāziņo atbildīgajai personai vai tests jāveic pirms treniņa norises autorizētas personas un vecāku klātbūtnē. Pozitīva testa gadījumā bērns, bērna vecāki vai likumiskais pārstāvis nekavējoties atstāj nodarbības norises vietu.

Lai mazinātu riskus skolēniem nonākt saskarē ar Covid-19 vīrusu, vienā sporta nodarbības grupā drīkst pulcēties ne vairāk kā 20 skolēni, un piepildījums ģērbtuvēs nepārsniedz 25%.

Savukārt visa iekštelpu sporta norises vietas apmeklējuma laikā audzēkņiem ir jāievēro divu metru distance.

Testēšanas izmaksas nodrošina attiecīgās interešu izglītības vai profesionālās izglītības ievirzes programmas īstenotājs, nevis skolēnu vecāki.
LSM.lv/Daugavpilsziņas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Losene 09.01.2022 15:22
Es gaidu kad beigsies sitai noziedzigajai valdibai deriguma termins
Diagnoze 09.01.2022 15:25
Losene 09.01.2022 15:22
Es gaidu kad beigsies sitai noziedzigajai valdibai deriguma termins
Man jau skiet ja paulikam sen beidzies smadzenem deriguma termins..ko lai dara ficer picer dara savu...
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Ak losenit tev tik pirtis sausana un zaki prataa.es atnacu te atpusties.mieraa un klusumas.man te patik..te ir tik kluss un mierigs nu gluzi ka manaa mezaa.sezu uz cina un domaju par dzivi.par politiku es neko negribu zinat jo es tapat visu zinu..mani interesee latgales laudis un par viniem es izlasu latgales laikaa.latgale ir ipasa.tur vel laukos viensetas cep maiziti uz klavu lapam..un varbut kaut kur vel dzivo ar petrolejas lampam ..un gludina ar gludekli ar oglem.ka muzejaa. akas ar vindaam..un cilveki gara brivi ticigi un vienkarsi..cik tas ir skaisti.dievs daba darbs tas ir laimes kods..tikai to censas kads izdzest no apzinas..bet es ticu ka dievs uzvares. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Kas tie par jokiem losene ar vienu savienu tris zakus nosavusi...es ta negribeju..ludzu izdzesiet iekopejusos komentus.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Jauki jauki.razot jau var.tikai kurs vares atlauties tos nopirkt..nak rudentinis bus barga ziema..cilveki doma ka visu nomaksat par ko partiku nopirkt cenas ka senes aug lieluma..tirgi arii paluek arvien tuksaki pat ogas vairs neperk..jo bez tam redz varot dzivot bet bez ekektribss nee.ta teica kada pirceja...jataupot.nu ko pagaidam lotgolisi perieties savos ezeros..kadam varbut vectevu pirtina laukos...labie laiki beigusies uz muziem..amen.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top