Piektdiena,
20.maijs 2022
Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta, Антонина, Давид, Йосип, Тадей, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Daugavpilī izsludināta enerģētiskā krīze siltumapgādē. Ko tas nozīmē?

27.12.2021
Pirmdien, 27. decembrī, Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē, deputāti pieņēma lēmumu par enerģētiskās krīzes izsludināšanu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā no 27. decembra. Augstās dabasgāzes cenas dēļ tiek prognozēts, ka 2022. gadā apkures tarifs Daugavpilī varētu paaugstināties trīs reizes, informē Daugavpils pilsētas domes Komunikācijas nodaļa.

Šobrīd daugavpiliešu parāds uzņēmumam "Daugavpils siltumtīkli" ir ap 2,5 miljoniem eiro. Palielinoties siltuma tarifiem, iedzīvotāju parāds pieaug robežās no 20–30%.

Kāpēc enerģētikas krīzes izsludināšana? 

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš skaidro, ka, izsludinot krīzi, pašvaldība vēršas pēc palīdzības pie valdības, jo saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu enerģētiskās krīzes gadījumā pašvaldībai ir tiesības lūgt iegādāties dabasgāzi no Inčukalna gāzes krātuvē uzkrātajām valsts stratēģiskajām rezervēm par pirmskrīzes cenām.

2021. gadā pasaules tirgos ievērojami kāpusi dabasgāzes gāzes cena, kā rezultātā jūtami augušas arī siltumenerģijas izmaksas. Līdz šim Daugavpilī bija izdevies saglabāt vienu no zemākajiem apkures tarifiem valstī, tomēr straujā dabasgāzes cenu kāpuma dēļ, pašvaldības atbalsta iespējas, kas ļautu saglabāt samērīgu apkures tarifu PAS “Daugavpils siltumtīkli” klientiem ir ierobežotas.

Siltumenerģijas tarifs Daugavpilī 2022. gada janvārī saglabāsies 56,96 EUR/MWh līmenī, kāds tas ir bijis līdz šim.
Daugavpils pašlaik ir pirmā pašvaldībā Latvijā, kas ceļ trauksmi siltumapgādē. Ārkārtas domes sēdē, 27. decembrī,  deputāti skatīja PAS “Daugavpils siltumtīkli” informatīvo ziņojumu par situāciju saistībā ar siltumapgādes pakalpojumiem Daugavpils pašvaldībā 2021./2022. gada apkures sezonā. Izvērtējot patreizējo situāciju saistībā ar energoresursu cenu kāpumu, deputāti lēma izsludināt otrā līmeņa vietējo enerģētisko krīzi pilsētas administratīvajā teritorijā.

AS “Daugavpils siltumtīkli” līdz 2022. gada 10. janvārim uzdots izstrādāt un iesniegt pašvaldībā apstiprināšanai siltumenerģijas apgādes ierobežošanas un pārtraukšanas kārtību enerģētiskās krīzes laikā Daugavpils pilsētas siltumenerģijas lietotājiem.

Viens no iemesliem šī Domes lēmuma pieņemšanai bija tas, ka mainījās dabasgāzes piegādātāju līguma nosacījumi, proti, tika pieprasīta priekšapmaksa par dabas gāzi 100% apmērā.

Domes lēmums par enerģētiskās krīzes izsludināšanu ir pamats veikt tālākas darbības problēmsituācijas risināšanai un tuvākā mēneša laikā siltumapgādi galīgiem patērētājiem nekādā veidā neietekmēs.

Daugavpils.lv/Daugavpilsziņas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Losenite suta sveicienus du profesoram daugulim..forsas bija jusu muzikas lekcijas..pat klavierites uzravat..es ari gribeju piebiedroties spelet un uzdziedat.biju estrades grupas soliste..bet kaut kaa samulsu..iista muzikas stunda ir dziedasana..un no sirds to kas patik skolniekiem.studentiem...paldies skolotaj..jus bijat supper pasnuedzejs..losenitei patika...bet jani kudinu nepazinu..starptautiskas atiecibas losenite nestudeja... Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Ka man patik si portala klusums un miers..ari latgale ir klusa vieda un ipasa .. Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Andreju Elksniņu
Es censos vadoso portalu zinas vairs nelasit.par karu ukrainaa.tas ir loti nomacosas..vispar pasaule ir kluvusi druuma..pat izklaides raksti mani vaurs neinteresee..gribetos ceret ka viss pasaulee nostasies savas vietas..nav neka vertigaka uz pasaules par brivibu demokratiju un humanismu..varbut sis laiks mus liks to saprast un novertet.to ko varbut esam pazaudejusi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top